Astrologia i karty tarota są wyrocznią, która pozwala przewidzieć przyszłość. Wgląd w te dziedziny ezoteryki ułatwia kontakt z własną intuicją. Szeroka wiedza duchowa pomaga podjąć w życiu właściwe decyzje wspierające nasze najwyższe dobro. Szczególnie jeśli chodzi o partnerstwo i rozwój osobisty.

Horoskop na lato 2023 - tarot miłosny

Tarot miłosny na lato 2023 - co cię czeka? Nieważne, czy jesteś w związku, czy singielką, przed tobą gorący sezon na miłość. Będzie się działo, ponieważ planeta miłości Wenus wkroczyła w swoją retrogradację. Pozostanie w niej aż do jesieni, w międzyczasie mącąc w naszych relacjach. Dlatego też zapytałyśmy karty o to, co latem może się wydarzyć. Tarot ostrzega przed dużymi zmianami. Nie dokonuj jednak pochopnych decyzji, jak rozstanie czy wejście w nowy związek. Ten czas nie sprzyja impulsywnym działaniom, ponieważ pod wpływem Wenus nasze serca i umysły spowija gęsta mgła.

Więcej na temat retrogradacji Wenus >>

Retrogradacja Wenus to zjawisko, którego nie można bagatelizować. Godzi w sam środek serca.

Przyszłe wydarzenia: karta 8 Mieczy

Ósemka Mieczy reprezentuje poczucie stagnacji, lecz jest ono tylko złudzeniem. Czujesz, że znalazłaś się w ślepym zaułku lub popadłaś w szarą rutynę z partnerem? Zwróć uwagę na opcje wokół siebie, których jeszcze nie rozważyłaś. Nie jesteś uwięziona. Poświęć czas na rozwój osobisty i zmiany, które wspierają twoje dobro. Zamiast oglądać się na drugą połówkę lub obiekt swoich westchnień, zajmij się sobą. Zjawiska, jakie teraz panują w kosmosie, nakłaniają nas do pielęgnowania miłości własnej. Dopiero kiedy sama poczujesz się "pełna", twoje życie miłosne znów nabierze kolorów.

Sytuacja: karta Wieża

W lipcu zmiany będą nieuniknione, ale nie lękaj się ich. Masz problem z dostrzeżeniem swojej drogi do przodu? Przyszłość jest w tej chwili wielką niewiadomą? Być może zbyt kurczowo trzymasz się rzeczy, które już ci nie służą, lecz boisz się je stracić. Karta wieża przypomina, że chaos pozwoli ci znaleźć nowe poczucie celu. Przestaniesz żyć iluzją. Przejrzysz na oczy. Uwolnisz się od zbędnego ucisku. Postaw na siebie, bądź autentyczna i oddana swojemu rozwojowi. Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.

Przeszkoda: karta 6 Kielichów

Prawdopodobnie pewne rany z przeszłości blokują twoje otwarcie się na miłość. Szóstka Kielichów prosi o zajęcie się swoim "wewnętrznym dzieckiem" zanim zaczniesz myśleć o drugiej osobie. Nadaj priorytet zabawie. Daj sobie więcej przestrzeni. Nie czuj, że coś musi się stać już, tu i teraz. Jak kocha, to poczeka. Nawet najgorętsze romanse wymagają czasu, czułości i wrażliwości, aby przerodzić się w coś poważniejszego.

Akcja: karta Królowa Denarów

Karta Królowa Denarów oznacza, że czas zadbać o swoje interesy. Jeśli twoje wysiłki związane z miłością spotykają się z chciwością lub obojętnością, musisz przeprowadzić ważną rozmowę, która zapoczątkuje dobre zmiany. Dajesz więcej, niż dostajesz? Czy może stawiasz mury, którymi szkodzisz zarówno sobie, jak i innym? Skoncentruj się najpierw na dbaniu o siebie. Zastanów się, czego potrzebujesz, aby odzyskać swoje poczucie bezpieczeństwa. 

Lekcja: karta Świat

Świat w tarocie jest przypomnieniem, że masz nieograniczone możliwości. Jesteś gotowa na "nową erę", która w astrologii rozpocznie się 17 lipca. Tego dnia nastąpi nów w Raku, a Węzły Księżycowe wejdą do znaku Wagi i Barana. Skorzystaj z tej energii, by uwolnić się od relacji z ludźmi, którzy nie są już dla ciebie odpowiedni. Może w swoim związku borykasz się z czymś, co można naprawić? Podejmij wysiłek, przeprowadź rozmowę i zobacz, dokąd cię to zaprowadzi. Jeśli jesteś singielką, pamiętaj, aby nie powielać swoich starych wzorców. Zasługujesz na szczęście. Na pierwszym miejscu postaw siebie, a miłość wkrótce sama zapuka do twoich drzwi. 

Jak chciałabyś się poczuć w swoim związku? Jakie cele stawiasz sobie i swojemu partnerowi? Zwróć uwagę na sfery życia, w których czujesz, że utknęłaś lub boisz się zmian, a następnie zmierz się z tymi lękami. Jesteś w stanie dokonać pozytywnych zmian. Zasługujesz na szczęście. Właściwa osoba będzie chciała ewoluować razem z tobą. Podejmie właściwe kroki, żeby tak się stało.