Węzły Księżycowe: oś karmy, czas zmian

Chociaż na ich temat mówi się niewiele, węzły księżycowe w astrologii stanowią niezwykle ważne punkty zwrotne. Wie o tym każda osoba zawodowo odczytująca kosmogram. Na mapie nieba te węzły znajdują się pomiędzy Słońcem a Księżycem. Są powiązane z cyklami zaćmień i karmą, z jaką przyszliśmy na ten świat. Istnieje Węzeł Północny i Węzeł Południowy, leżące dokładnie naprzeciwko siebie. Tworzą potężną oś energetyczną, która staje się aktywna w sezonie zaćmień. 

Węzły Księżycowe są jednym z najbardziej magicznych elementów astrologii. Wskazują na karmę z poprzedniego życia oraz cel i lekcje w teraźniejszym wcieleniu. 

Przez ostatnich 18 miesięcy Węzły Księżycowe poruszały się po osi Byka i Skorpiona. Wielka zmiana nastąpi 17 lipca 2023. Węzeł Północny przeniesie się do Barana, a Węzeł Południowy do Wagi, rozpoczynając nową duchową podróż, która potrwa do 11 stycznia 2025.

Węzeł w Baranie jest węzłem północnym. W astrologii wedyjskiej nazywa się go Rahu, czyli "głową demona". Węzeł Księżycowy w Wadze to węzeł południowy, noszący miano Ketu - "ogonu demona". Tworzą one oś węzłów, swoje lustrzane odbicia. Starożytni astrolodzy wierzyli, że czas ich panowania zapowiada okres, gdy "światło dzienne ujrzy dzika część ludzkiej natury". Tym węzłom przypisuję się transformujące energie wiosennej i jesiennej równonocy.

Węzeł Północny w Baranie - karma ego

Energia Barana sprawi, że zaczniemy zmierzać w kierunku większej niezależności. Wreszcie odważymy się podjąć działania dotyczące naszych największych marzeń. Baran to pierwszy znak zodiaku symbolizujący "sianie nasion". Oto niezwykle urodzajna siłaa, która motywuje do tworzenia. Zodiakalny Baran reprezentuje również nieustraszonego wojownika. Gdy Węzeł Północny podróżuje przez ten znak, stawiamy czoła swoim karmicznym „bitwom”. Za chwilę zapłonie w nas ogień pasji, pożądania i nadprzyrodzonej mocy. Będziemy musieli podnieść rękawicę i iść zawalczyć o swoją wyśnioną przyszłość.

Węzeł Południowy w Wadze - karma relacji

Węzeł Południowy w Wadze wskazuje, że zechcemy odejść od naszych współzależnych tendencji. Nadszedł czas, aby stać się bardziej niezależnym, zamiast w każdej kwestii pytać o zdanie partnera. Waga jest związana ze sprawiedliwością i uczciwością. To, co niezrównoważone, da nam się we znaki. Ów położenie wskazuje również na potrzebę ustalenia nowych priorytetów. Czekają nas konflikty w związkach i karma relacji z poprzedniego życia lub wczesnego dzieciństwa. Ponieważ Wagą rządzi Wenus, tematy związane z urodą czy zdrowiem zostaną wzniesione na piedestał.

Węzły Księżycowe Waga-Baran: predykcje 

Węzły Księżycowe Waga-Baran po raz ostatni miały miejsce w okresie od grudnia 2004 do czerwca 2006. Oto motywy, z jakimi zmierzymy się przez kolejne 3 lata:

  • Wzrost operacji wojskowych
  • Większy nacisk na autonomię i niezależność
  • Tworzenie nowych przedsiębiorstw
  • Dążenie do większego indywidualizmu
  • Wzrost aktywności sejsmicznej
  • Gorące emocje związane z wydarzeniami na świecie
  • Upartość w swoich postawach i przekonaniach
  • Nowe badania dotyczące zdrowia psychicznego
  • Świeże spojrzenie na branżę kosmetyczną
  • Pytania o to, co jest sprawiedliwe