Horoskop tygodniowy - retrogradacja Wenus

LEW

Rozpoczyna się sezon Lwa, a retrogradacja Wenus tańczy w twoim znaku. Poczujesz potrzebę zmiany wizerunku, jakim emanujesz w świecie. Nie będzie jednak chodzić o wygląd, lecz to, co wydobywa się z twojego wnętrza. Uczyń samą siebie szczęśliwą osobą, spełniając swoje najprawdziwsze pragnienia. Skup się na sobie i żyj autentycznie, a inni okażą ci aprobatę. Nie bój się, że twoja szczerość odstraszy tych, na których ci zależy. Pisani tobie ludzie zostaną przy tobie bez względu na wszystko. Przetestuj więc, kim są te osoby. 

BARAN

Retrogradacja Wenus zagości w twoim piątym domu astrologicznym. Tym samym rzuci ci wyzwania związane z romansem i przyjemnością. Czy odnosisz satysfakcję z tego, w co się angażujesz? A może za bardzo oglądasz się na innych, zamiast koncentrować się na swoich pragnieniach? Spodziewaj się, że wkrótce odkryjesz nowe hobby lub nawiążesz spontaniczną znajomość, która uprzyjemni twoje letnie noce. Nie trać z oczu rzeczy dających ci spełnienie. Wenus wzywa cię, abyś zaprosiła do swojego życia więcej radości. 

BYK

Wenus w retrogradacji skupi się na twoim domu i rodzinie. Chociaż nie lubisz przesady w kwestii uczuć, teraz będziesz musiała znacząco zmienić swoje podejście do bliskich. Spodziewaj się zmian w przestrzeni osobistej i najważniejszych relacjach w twoim życiu. Jakaś sprawa wymaga rewizji. Nigdy nie jest za późno, aby ustalić zdrowe granice lub szczerze powiedzieć, jak bardzo ci zależy. 

GraphicaArtis/Getty Images

BLIŹNIĘTA

Retrogradacja Wenus może utrudnić twoje kontakty z ludźmi. Jesteś naturalnie ekspresyjną osobą i robisz to najlepiej poprzez swoje słowa. Jednak od teraz do 3 września napotkasz problemy w tłumaczeniu swoich myśli. Brak zrozumienia wywoła w tobie frustrację. Nie zniechęcaj się tym, tylko rób swoje. Niech nowe inspiracje, które zdobędziesz w to lato, zmotywują cię do spełnienia twoich celów. 

RAK

Wsteczna Wenus zajrzy do twojej strefy finansów. Będziesz musiała zmienić swoje dotychczasowe podejście do wydatków. Czas przepracować uzależnienie do pewnych dóbr materialnych. Doceń drobne rzeczy w życiu, które są za darmo, lecz dają ci szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Retrogradacja Wenus nie sprzyja zakupom pod wpływem impulsu. Uważaj, na co spędzasz pieniądze, bo możesz gorzko tego pożałować. 

PANNA

Retrogradacja Wenus przejdzie przez twój 12. dom izolacji i introspekcji. Ten tranzyt będzie dla ciebie dosyć trudny. Możesz napotkać problemy w relacjach, które tym razem będą nie do przeskoczenia. Daj sobie dużo czasu na przemyślenia. Oddaj się kreatywnym czynnościom poprawiającym twoje samopoczucie. Zamiast uciekać w pracę, postaw na letni relaks. Traktuj siebie z najwyższą troską i szacunkiem, na jaki wiesz, że zasługujesz. To nic, że w tej chwili nie otrzymujesz tego samego od swojego partnera. 

WAGA

Retrogradacja twojej władczyni Wenus zmusi cię do przyjrzenia się relacjom. W twoich przyjaźniach i partnerstwach biznesowych może brakować zdrowej równowagi. Czas sprzeciwić się toksycznym zachowaniom lub odpuścić znajomości, z których już "wyrosłaś". Zwróć uwagę na to, kim się otaczasz i czy ci ludzie widzą prawdziwą ciebie. A może ktoś próbuje cię zaszufladkować lub narzuca ci styl sprzeczny z twoją estetyką? To zjawisko naprostuje twoją duchową ścieżkę. Wreszcie zdobędziesz się na większą asertywność. 

SKORPION

Dzięki wstecznej Wenus wcielisz w życie zmiany dotyczące twojego wizerunku w karierze. Jeśli masz własną firmę, może to oznaczać nowe sposoby łączenia się z ludźmi i budowania relacji z klientami. Twoja reputacja jest dla ciebie ważna. W to lato powinnaś poświęcić czas na wzmacnianie swojego dobrego imienia. Przemyśl, czym chcesz podzielić się ze światem, zanim dodasz posta na swoich social mediach. Retrogradacja Wenus z całą pewnością skieruje na ciebie światła reflektorów. 

STRZELEC

W retrogradacji Wenus poczujesz się zagubiona. To skłoni cię do ponownego rozważenia, czego chcesz. Czy jesteś we właściwym miejscu, z właściwymi osobami, robiąc rzeczy dające ci poczucie spełnienia? A może czujesz się zblokowana i zniechęcona swoją sytuacją? Wiedz, że świat stoi przed tobą otworem. Problemy mają skłonić cię do głębokich przemyśleń. Niech to, w co wierzysz, będzie zgodne z tym, kim jesteś. Zastanów się więc, czy twoja rzeczywistość rezonuje z misją, którą czujesz w duszy. Zaufaj intuicji i otwórz się na zmiany. 

KOZIOROŻEC

Wenus ustawi się w retrogradacji w twoim ósmym domu tajemnic i granic. Spodziewaj się ważnych zmian w romantycznych relacjach. Nie wahaj się mówić o swoich potrzebach oraz wyrażać tego, co czujesz. Komunikuj się jasno, a prędko dowiesz się, na czym stoisz. Ważne, abyś czuła się doceniania przez tych, których najbardziej kochasz. Jeśli dajesz o wiele więcej, niż otrzymujesz, nadszedł czas, aby wyznaczyć zdrowe granice.

WODNIK

Retrogradacja Wenus zmieni twoje podejście do romansu. Możesz wymagać więcej uwagi i troski ze strony swojej drugiej połówki. Pozwól sobie poczuć głębokie emocje i chcieć być widzianą przez osobę, na której najbardziej ci zależy. Tym razem nie uciekniesz przed głosem swojego serca. Staraj się, rozmawiaj, okazuj miłość. Przed tobą namiętne lato twojego życia. 

RYBY

Wenus w retrogradacji spróbuje naprawić twoją relację z samą sobą. Skup się na praktyce codziennych rytuałów, które przynoszą ci radość. To zjawisko ma ponownie cię zmotywować. Regularne dbanie o siebie jest niezbędne dla twojego samopoczucia. Dowartościuj się, robiąc zabiegi odmładzające, ćwicząc i spędzając czas w słońcu, blisko wody. Proste czynności sprawią, że twoja rutyna nabierze kolorów, a inni uznają cię za inspirację.