Miejski osłonowy koncentrat to beztłuszczowe serum do twarzy nasycone aktywnymi substancjami supernawilżającymi, ochronnymi i rozświetlającymi. Wegański kosmetyk z kwasem hialuronowym, mocznikiem i pantenolem daje uczucie miękkości, głębokiego nawilżania i ukojenia skóry. Dzięki kompleksowi antysmogowemu cera zyskuje dodatkową ochronę przez czynnikami ryzyka funkcjonowania w mieście. Ekstrakt rabarbaru sprzyja detoksykacji i uzyskaniu efektu rozświetlenia. Serum można stosować samo lub w połączeniu z kremem lub podkładem, również jako serum pod oczy.

Miejskie kosmetyki Alba1913 to linia wegańskich luksusowych produktów do pielęgnacji twarzy z kompleksem antysmogowym i antyoksydantami zawartymi w ekstraktach roślin znanych głównie z kuchni: rabarbaru, szczawiu i naci pietruszki.

- Serię „Metropolitan” tworzyliśmy z myślą o mieszkańcach dużych miast, w których jesteśmy obecni, zarówno Hongkongu, Los Angeles, Warszawy i Rihady - mówi Łukasz Rychlicki, CEO Alba1913.

Linia Metropolitan Skin Guards to wegańskie, luksusowe, miejskie kosmetyki Alba1913 do pielęgnacji twarzy wzbogacone kompleksem anti-pollution. Skórze w warunkach miejskich stosowanie takiej pielęgnacji służy poprzez: nawilżenie, antyoksydację i ochronę w dosłownym rozumieniu tego słowa.

-Wśród naturalnych składników naszych kosmetyków miejskich znajduje się bowiem cukier, dokładnie polisacharyd pochodzenia roślinnego, który działa na zasadzie filtrowania, tzn. zatrzymuje zanieczyszczenia na skórze, pozwalając jej oddychać i jednocześnie nie blokując działania dobroczynnych antyoksydacyjnych i detoksykujących ekstraktów rabarbaru, szczawiu czy pietruszki, które również zastosowaliśmy w serii Face. Dodatkowo wspomaga działanie filtrów SPF stosowanych choćby w podkładach - wyjaśnia Ł. Rychlicki.

Kiedy po kosmetyki sięgnęli wizażyści w Hollywood, odkryli ponadto, że dzięki połączeniu odpowiednich składników roślinnych skóra zyskuje pożądane nie tylko na czerwonym dywanie rozświetlenie. 

Seria Metropolitan Skin Guard zdobyła w tym roku nagrodę Qltowy Koncept za te produkty. Ponadto marka sięgnęła również po prestiżowe wyróżnienia w Stanach Zjednoczonych: nagrodę portalu Total Beauty w kategorii „standout natural brand” czy certyfikat designerskiego magazynu „Surface”. Była również finalistą amerykańskich „kosmetycznych Oskarów”, czyli branżowych CEW Beauty Awards.

Miejski osłonowy koncentrat Alba1913 możesz mieć razem z roczną prenumeratą ELLE - sprawdź szczegóły TUTAJ!