Z pewnością zdarzały Ci się dni, kiedy wszystko wydawało się "rozjeżdżać", kiedy Twoje plany, ambicje i marzenia nie były zgodne z tym, co przynosił dzień. W astrologii taki stan nazywamy kwadraturą - jest to moment, kiedy planety znajdują się pod kątem 90 stopni do siebie, co może prowadzić do napięcia i konfliktu. Ale nie bójmy się, taka kwadratura, jak ta, której doświadczymy 16 grudnia, między Słońcem w Strzelcu i Neptunem w Rybach, nie musi być zła. Właściwie, może to być idealny moment, aby spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy, zrozumieć nasze prawdziwe pragnienia i marzenia oraz podjąć decyzje, które pomogą nam w ich realizacji.

Jak możemy się czuć 16 grudnia?

To wyjątkowe położenie planet może wpłynąć na nasze emocje i samopoczucie na wiele sposobów. W sobotę 16 grudnia możemy odczuwać większą niż zwykle potrzebę poszukiwania prawdy i sensu w życiu, co jest typowe dla wpływu Słońca w Strzelcu. Możemy czuć silne pragnienie, aby wyrażać swoją swobodę, odkryć nowe horyzonty i poszerzyć naszą wiedzę. Może to być czas, kiedy nasza naturalna ciekawość i żądza przygody będą pobudzone.

Z drugiej strony, Neptun w Rybach może przemycić falę wrażliwości i empatii, sprawiając, że będziemy bardziej otwarte na doświadczenia innych. W tym dniu, nasze marzenia mogą stać się intensywniejsze, a nasza intuicja może być szczególnie silna. Możemy poczuć, że jesteśmy bardziej związane z uniwersalną miłością i współczuciem, a nasza wyobraźnia może nam przynieść nieoczekiwane wizje i pomysły. To jest szczególnie ważne podczas okresu świątecznego. Poczujemy silną potrzebę pomocy innym, co może prowadzić do aktów dobroci i altruizmu. Ta konfiguracja może również rozpalić naszą kreatywność i wyobraźnię, co pomoże nam w przygotowaniach przedświątecznych, np. w tworzeniu unikalnych prezentów świątecznych i dekoracji.

Z drugiej strony, kwadratura Słońca z Neptunem może również przynieść wyzwania. Może prowadzić do uczucia niepewności i dezorientacji, co może być trudne do zrozumienia, zwłaszcza w tym gwarnym okresie roku. Możemy również doświadczyć zwiększonej wrażliwości i intensywnych emocji, co może prowadzić do konfliktów rodzinnych i napięć. Ta konfiguracja może również spowodować, że będziemy trudniej odróżniać marzenia od rzeczywistości, co może wywoływać nierozsądne oczekiwania i prowadzić do rozczarowań.

Znaczenie snów i celów

W obliczu tych kosmicznych energii, warto zrozumieć kluczową rolę, jaką nasze sny i cele odgrywają w tym dniu. Słońce w Strzelcu rozpala naszą wewnętrzną iskrę, naszą duchową moc, inspirując nas do rozszerzania naszych horyzontów, odkrywania nowych możliwości i dążenia do większej prawdy. Z kolei Neptun w Rybach otwiera dziedzinę marzeń, fantazji i wyobraźni, dając nam dostęp do głębokich pokładów intuicji, empatii i duchowej mądrości. 

To jest czas, kiedy nasze sny mogą stawać się bardziej intensywne i pełne znaczenia. Możemy zacząć widzieć rzeczy, o których wcześniej nawet nie myślałyśmy, odkrywać nowe idee i perspektywy, które wcześniej były dla nas niedostępne. To jest czas, kiedy nasze marzenia mogą stać się naszymi przewodnikami, wskazując nam drogę do prawdziwego spełnienia i szczęścia.
Jednak kwadratura ta może również wnieść napięcie między naszymi snami a rzeczywistością, między tym, co chciałybyśmy robić, a tym, co musimy zrobić. Nasze pragnienia i ambicje mogą wydawać się nieosiągalne, nasze marzenia mogą wydawać się zbyt fantastyczne lub niepraktyczne.

Ale to właśnie w tym napięciu, w tej kwadraturze, tkwi prawdziwa szansa. W ten sposób jesteśmy zaproszone przez te planety do zbadania naszych snów, do zrozumienia, czego naprawdę chcemy, co naprawdę jest dla nas ważne. To czas ustalania celów, które odzwierciedlają nasze autentyczne pragnienia, a nie tylko to, co zewnętrznie wydaje się być "sukcesem" lub "powodzeniem". 

Co robić i czego unikać 16 grudnia?

Co robić:

Pozwól swoim marzeniom pokierować Cię: Wykorzystaj tę astralną energię, aby zrozumieć swoje najgłębsze pragnienia i cele. Pozwól swoim marzeniom pokierować Twoją drogą.

Ustalaj autentyczne cele: To jest czas ustalania celów, które odzwierciedlają nasze prawdziwe pragnienia, a nie tylko to, co zewnętrznie wydaje się być "sukcesem" lub "powodzeniem".

Wykorzystaj swoją wewnętrzną moc: Wierz w swoją zdolność do tworzenia rzeczywistości, która odzwierciedla Twoje najgłębsze pragnienia i marzenia.

Czego unikać:

Nie ignoruj swoich uczuć: Kwadratura między Słońcem i Neptunem może wywołać intensywne emocje. Nie ignoruj ich, ale próbuj zrozumieć, co Ci mówią.

Nie zaniedbuj rzeczywistości: Chociaż to jest czas dla marzeń, nie zapominaj o swojej rzeczywistości. Staraj się zrównoważyć swoje marzenia i cele z codziennymi obowiązkami.

Nie zniechęcaj się, jeśli Twoje marzenia wydają się nieosiągalne: Ta kwadratura może wywołać napięcie między naszymi marzeniami a rzeczywistością. Nie zniechęcaj się, jeśli Twoje marzenia wydają się nieosiągalne. To jest czas, aby zrozumieć, co naprawdę dla Ciebie jest ważne.

Jak wykorzystać ten czas?

W tym kosmicznym okresie, istotne jest, aby umiejętnie wykorzystać energię astralną do własnego rozwoju i samopoznania. Poniżej przedstawiam kilka propozycji:

Znajdź czas na medytację: Skupienie na własnych uczuciach i myślach może pomóc w zrozumieniu naszych prawdziwych pragnień. Medytacja może być też sposobem na zwiększenie naszej wrażliwości i intuicji.

Zapisuj swoje marzenia i cele: Utrwalanie naszych marzeń i celów na papierze może pomóc nam w ich zrozumieniu i realizacji. Może to być też sposób na zbadanie, czy nasze marzenia są zgodne z naszą rzeczywistą sytuacją.

Szukaj inspiracji: Czytanie, oglądanie inspirujących filmów, spotkania z interesującymi ludźmi – wszystko to może pomóc rozwinąć naszą wyobraźnię i zainspirować do poszukiwania nowych horyzontów.

Praktykuj wdzięczność: Bycie wdzięcznym za to, co mamy, pomaga nam zauważyć dobro w naszym życiu i skupić się na pozytywach. To może również pomóc nam docenić nasze marzenia i cele.

Bądź cierpliwa dla siebie: Ten czas może być pełen emocji i niepewności. Pamiętaj, że jest to normalne i pozwól sobie na czas potrzebny do zrozumienia i przetworzenia tych uczuć.

16 grudnia to idealny dzień, aby pozwolić naszym marzeniom pokierować naszą drogą. To czas dany nam, aby uwierzyć w naszą wewnętrzną moc, naszą zdolność do tworzenia rzeczywistości, która odzwierciedla nasze najgłębsze pragnienia i marzenia. To jest czas, aby marzyć śmiało, ustanawiać ambitne cele i podążać za nimi z pełną determinacją i pasją. W końcu, to jest dzień, kiedy możemy zrozumieć, że nasze sny i cele nie są tylko fantazjami - są głosem naszej duszy, drogowskazem do prawdziwego spełnienia i szczęścia. 16 grudnia jest czasem, aby zwrócić uwagę na te głosy i pozwolić im nas prowadzić.  Zrównoważenie marzeń z rzeczywistością może być wyzwaniem, ale dzięki pracy nad sobą i wykorzystaniu kosmicznych energii, możemy osiągnąć harmonię między tymi dwoma sferami naszego życia. Wszak jesteśmy twórcami swojego losu i tylko od nas zależy, co stworzymy ze swoich marzeń i celów.