W zeszłym roku hitem salonów był American manicure, który wyparł popularnego frencha. Amerykańskie paznokcie lansowały m.in. Jennifer Lopez i Lilly Aldridge. A co trenduje dziś? W 2023 roku dokonał się gwałtowny zwrot na Wschód – teraz inspiruje nas manicure naszych ukraińskich sąsiadek. Hashtag #ukrainiannails na TikToku osiągnął już 70 milionów wyświetleń i licznik ten nie zwalnia. Co kryje się za tym tajemniczym terminem?

Ukrainian manicure – na czym polega ta technika?

O ile American czy French manicure zakłada malowanie paznokci na określony kolor i spiłowywanie ich w bardzo konkretny kształt – w przypadku ukraińskiej wersji zasady ich doboru są luźniejsze. Za to sam proces przygotowania paznokci jest już bardzo restrykcyjny – i to jest właśnie wyróżnikiem Ukrainian manicure. Salony zakładane przez Ukrainki zasłynęły na Zachodzie z perfekcyjnej techniki i niespotykanej nigdzie indziej precyzji.

„Mamy bardzo wysokie standardy jeśli chodzi o usługi beauty” – tłumaczy Yana Galiyeva, która założyła w Londynie nail bar so. shell. „Ukrainian manicure jest właśnie przykładem najwyższych standardów w stylizacji paznokci. Wymaga precyzyjnej pracy ze skórkami. W istocie nasze manicurzystki wykorzystują do tego celu metodę ‘combi’” – wyjaśniła Yana w rozmowie z serwisem Refinery29.

Jeśli wyraz ‘combi’ nic wam nie mówi, spieszymy z wyjaśnieniem. Jest to tzw. manicure kombinowany, który wymaga użycia frezarki. Za pomocą ścierającej głowicy manicurzystka dokładnie usuwa narośnięte na płytkę skórki, a następnie pozostałości wycina za pomocą cieniutkich nożyczek. Lakier nanoszony jest z równie wysoką precyzją i pod same skórki, aby maksymalnie wydłużyć trwałość manicure. Ukraińskie manicurzystki dużą wagę przykładają też do dokładnego pokrycia lakierem końcówek paznokci, co zmniejsza ryzyko jego odpryśnięcia. Cały proces w przyspieszeniu uwieczniła użytkowniczka TikToka Lara Begic:

@larabegic The precision 🤯 #ukranianmanicure ♬ ASEREJE FLAKO STIK EDIT - itsbalomusic

Fanki Ukrainian manicure twierdzą, że dzięki tej technice lakier na paznokciach trzyma się rekordowo długo – wielu z nich wystarcza jedna wizyta w salonie w miesiącu. Jak to możliwe? To dlatego, że ukraińskie nail bary specjalizują się w minimalistycznych stylizacjach typu nude. Dzięki cielistym odcieniom lakierów, a także bardzo dokładnemu wycięciu skórek, odrost jest bardzo mało widoczny. Niektóre salony mani wykształciły swój własny, niepowtarzalny styl i zdobią paznokcie delikatnymi wzorkami – np. malutkimi kropeczkami. Przykładem może być salon MVK.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MVK (@mvk.ua)

Podrzucamy wam trochę inspiracji na minimalistyczny Ukrainian manicure, o które możecie poprosić swoją manicurzystkę:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MVK (@mvk.ua)