Znaki zodiaku i zdolności magiczne. Co mówi o tobie twój żywioł?

Baran - aromaterapia 

Baran, jako pierwsza istota w horoskopie, jest wielkim inicjatorem. Wiesz, czego chcesz i natychmiast przechodzisz do działania. W życiu codziennym potrzebujesz magii, która przypomni ci o cierpliwości, relaksie czy panowaniu nad emocjami. Powinnaś poświęcić więcej uwagi aromaterapii bazującej na olejkach eterycznych lub naturalnych świecach zapachowych. Ich woń potrafi natychmiast wprowadzić człowieka w lepszy nastrój. Poszerzenie swojej wiedzy na temat zapachów otworzy przed tobą nową dziedzinę pełną możliwości. Wykorzystaj potencjał żywiołu ognia do stworzenia swoich własnych aromatycznych świec, lub praktykowania rytuałów oczyszczających poprzez spalanie. Naucz się, jak robić ziołowe kadzidła bazujące na roślinach magicznych (przepis na kadzidła do smużenia >>). Przywołuj dobrą energię, paląc w domu szałwię, jałowiec, palo santo, liście brzozy lub cedr. 

Byk - medytacja

Byk to znak rządzony żywiołem ziemi, który specjalizuje się w byciu "uziemionym". Jesteś profesjonalistką w pozostawaniu w jednym miejscu i doświadczaniu piękna w bezruchu. Potraktuj medytację jak swój portal magiczny. Usiądź wygodnie, skrzyżuj nogi, spraw by twój kręgosłup był wyprostowany, ustaw podbródek równolegle do podłoża i skieruj swój wzrok w jeden punkt. Dokąd zmierza twój umysł? Z tego położenia możesz obserwować wszystkie reakcje zachodzące wewnątrz ciebie oraz obieg energii w twoim otoczeniu. Z czasem przekonasz się, że ta zwykła czynność wpłynie na twoje życie niczym magia. Uspokoi umysł, zmieni postrzeganie własnego "ja", rozjaśni cele i przyniesie ukojenie w trudnych momentach. Ta praktyka nie wymaga żadnych atrybutów. Warto zacząć już dziś. 

Jak zacząć medytować? Pierwsze kroki >>

Bliźnięta - yin joga

Bliźnięta zawsze są rozdarte pomiędzy dwoma sprzecznymi osobowościami, które pomieszkują w ich ciele. To powoduje, że mają skrzywiony obraz samych siebie i trudności w podejmowaniu decyzji. "Magią" na co dzień, jaka może im pomóc przywrócić harmonię, powinna być yin joga. W przeciwieństwie do dynamicznej vinyasy, ta praktyka prosi o znaczne spowolnienie i trwanie przez dłuższy czas w jednej pozycji. Stopniowo uwalnia negatywne emocje. Wzmacnia ciało energetyczne, by ułatwić intuicji płynny przepływ. Yin joga prowadzi do wewnętrznej transformacji. Dzięki niej nauczysz się, jak się nie spieszyć i odnajdywać spokój w danej chwili. Wykorzystaj rządzący tobą żywioł powietrza do udoskonalenia swojego oddechu. Naucz się, jak oddychać powoli, nawet pod wpływem dyskomfortu odczuwanego w trudnych pozycjach. Na ciężkiej pracy ciała skorzysta twój umysł.

Rak - magia księżyca

Będąc dzieckiem Księżyca, który włada twoim znakiem, możesz dostosować rytm swojego życia do kalendarza lunarnego. Dzięki temu nauczysz się, jakie rytuały dla zdrowia powinny być praktykowane w danej fazie. W miarę jak Księżyc rośnie i zanika, intencje magiczne ciągle się zmieniają. Nów przynosi nowe możliwości, podczas gdy pełnia lub zaćmienie nadają się do uzdrawiania wnętrza oraz zamykania starych rozdziałów. Niezależnie od tego, czy korzystasz ze świec, pisanych manifestacji lub ceremonii związanych z kryształami, pamiętaj, aby twój rytuał odbywał się w odpowiedniej fazie. Stwórz swój własny kalendarz księżycowy i pogłęb wiedzę na jego temat. To pomoże ci panować nad swoimi emocjami. Księżyc jest ściśle powiązany z kobietą. Jego moc oraz zmienność głęboko wpływają na nasze decyzje, zachowania czy intencje posyłane do Wszechświata.  

Jaka planeta tobą rządzi według znaku zodiaku? >>

 

Lew - manifestacje

Lwy to silne osobowości, które wiedzą jak otrzymać to, czego pragną. Powinny częściej używać tej wewnętrznej mocy do realizowania swoich celów. Pod warunkiem, że są pozbawione egoizmu i kierują się tylko dobrymi intencjami. Magia manifestacji może stać się dla ciebie cudownym środkiem ukierunkowującym pokłady ognistej energii na osiąganie pożądanych rezultatów. Ta forma "czarowania" polega na zapisie tego, co próbujesz przywołać (nowa praca, miłość, zdrowie dla przyjaciela itp.) w specjalnym notesie i powtarzaniu na głos swoich manifestacji. Złóż tę petycję na domowym ołtarzu, na którym trzymasz świece, kryształy, kadzidła lub inne przedmioty magiczne. Gdy czary zadziałają, spal papier i rozsyp popioły na rozdrożu, aby przypieczętować zaklęcie.

Jak przyciągnąć miłość? Afirmacje i zaklęcia >>

Panna - zielarstwo

Jako znak ziemski, Panny mają unikalne połączenie z roślinami. Pogłębianie wiedzy na ich temat przychodzi ci nadzwyczaj naturalnie. Z łatwością rozmawiasz z otaczającą cię przyrodą, rozumiesz jej mądrość i wiesz jak umiejętnie z niej korzystać. Od herbat przez nalewki po esencje kwiatowe - medycyna naturalna to twoja dziedzina. Jeśli chcesz rozwijać tę białą magię, znajdź w swoim otoczeniu dobry sklep zielarski. Wejdź do środka i sprawdź, które rośliny wzbudzają w tobie największą ciekawość. Weź udział w warsztatach zielarskich lub poczytaj książki o ziołolecznictwie. Dowiedz się, jak zrobić domowe lekarstwo. Wyhoduj własny ogród ziołowy i korzystaj z mocy ziół w kuchni lub kosmetyczce. Udekoruj swój dom żywymi, bujnymi, zielonymi roślinami. Pozwól im wpływać na twoją energię. Dziel się swoją mądrością z tymi, których kochasz.

Zioła przypisane znakom zodiaku >>

Waga - ajurweda

Wagi poszukują w życiu harmonii. Odczuwany stres rzutuje na twoje zdrowie oraz powoduje problemy z żołądkiem. Chociaż ciężko ci być mniej emocjonalną, możesz zminimalizować wpływ nerwów na organizm za pomocą diety lub dbania o urodę. Twoją białą magią stanie się ajurweda, która przywraca równowagę między ciałem a duchem. Indyjski sposób na długowieczność poprawia jakość życia od świtu do nocy dzięki lekkiemu jadłospisowi, szczotkowaniu skóry na sucho, jodze, masażowi z udziałem olejków, aromaterapii czy ćwiczeniom oddechowym. Ajurwedyjskie zioła są zalecane także na problemy hormonalne, które doskwierają zodiakalnym Wagom. Jeśli pogłębisz wiedzę na ten temat, uruchomisz w sobie moc uzdrawiania. Nie zapomnij, by podzielić się tą wiedzą z innymi. W końcu gwiazdy obdarzyły cię darem nauczania. 

Ajurweda dla początkujących >>

Skorpion - tarot

Skorpion ma najlepszą intuicję ze wszystkich znaków zodiaku. Zagląda wgłąb ludzkich osobowości i mistrzowsko rozpracowuje emocje. Twój analityczny umysł pozwala ci zgłębić tajniki magii, nawet jeśli jest to wiedza zakazana. Tarot w twoich rękach stanie się narzędziem, które może pomóc innym oraz tobie samej. Z jego kart z łatwością odczytasz wydarzenia mające miejsce teraz lub w rychłej przyszłości. Nie będziesz mieć problemu z właściwym rozumieniem symboliki zapisanej na karcianych ilustracjach. Na twoich wizjach można polegać. Niech szósty zmysł, z którym się urodziłaś, posłuży do dawania dobrych wskazówek innym. Dzięki temu uchronisz bliskich przed złymi decyzjami, jakich mogą wkrótce gorzko pożałować. Spraw, aby tarot stał się twoim pomocnikiem, przewidującym dalszy ciąg wydarzeń. 

Tarot - jak zacząć wróżyć z magicznej talii kart? >>

 

Strzelec - regresja hipnotyczna

Cofanie się do wspomnień z poprzednich wcieleń jest formą głębokiej medytacji, która zachodzi pod wpływem hipnozy. Strzelce powinny wybrać się w tą karmiczną podróż, aby lepiej zrozumieć swoje wnętrza i problemy pojawiające się w teraźniejszości. Jako wieczny wędrowca, pokochasz odwiedzanie różnych miejsc, ulokowanych w dalekiej przeszłości. Dzięki regresji z przeszłego wcielenia nie cofniesz się w rozwoju tam, gdzie już byłaś. Tylko hipnoza karmiczna pozwala duszy na przypomnienie sobie tego, co zostało zapomniane. Ta praktyka pomoże ci odsłonić wszystkie obszary twojej złożonej osobowości. Lubisz przygody i chcesz rozwijać się duchowo. Strach przed nieznanym nie powstrzymuje cię przed wędrówką wstecz, w głąb samej siebie. 

Czy hipnoza jest bezpieczna? Pytamy specjalistów >>

Koziorożec - kryształy

Jako znak ziemi powinnaś czerpać swoją magiczną moc z darów natury. Świat materialny ma dla ciebie większy sens niż niezbadane praktyki duchowe. Kryształy to dziedzina w sam raz dla Koziorożców. Nie będziesz mieć problemu z rozpoznaniem różnic pomiędzy ametystem a turmalinem. Naturalnie wyczuwasz odmienne energie kamieni szlachetnych, które trzymasz w dłoni. Wykorzystaj siły, jakimi emanują, aby uruchomić proces samoleczenia. Poznaj właściwości wszystkich kryształów. Zgłębianie tej wiedzy przyjdzie ci naturalnie. Zdziwisz się, jak bardzo korzystanie z ich mocy wpłynie na jakość twojego życia. 

Lecznicze właściwości kryształów. Co nam dają? >>

Wodnik - astrologia

Wodniki zostały obdarzone umysłem, który pojmuje najbardziej złożone prawdy. Masz zdolność do przekazywania wyższej mądrości innym. Chętnie poszerzasz swoją wiedzę na tematy związane z duchowością i wewnętrzną transformacją. Astrologia pomaga ci zrozumieć, co dzieje się w kosmosie oraz jak te wydarzenia wpływają na ludzi. Chwytasz w lot jej analityczny język. Nie masz problemów z odczytywaniem gwiezdnych wykresów sporządzonych na podstawie daty urodzenia. Przestudiowanie wszystkich symboli planet, tabeli oraz znaków zodiaku może uczynić cię mistrzynią w tej dziedzinie. Bądź świadoma nadchodzącej przyszłości i zjawisk mających wpływ na teraźniejszość. 

Ryby - rytuały oczyszczające 

Jako ostatni znak zodiaku, Ryby są bardzo uduchowione i posiadają życiową mądrość starych dusz. Rozumiesz magię oraz chętnie korzystasz z mocy rytuałów czy atrybutów emitujących dobre wibracje. Detoks energetyczny jest dla ciebie szczególnie ważną częścią każdej praktyki. Znaki wodne mają wrodzony dar do odprawiania ceremonii oczyszczających umysł, duszę, ciało i przestrzeń. Powinnaś dokonywać ich za pomocą wody oraz dymu z ziołowych kadzideł. Ukojenie znajdziesz również w kąpieli w dźwiękach gongów, będącej terapią pomiędzy snem a jawą. Zanurz się w harmonijnej muzyce, która pozwoli ci się oderwać od stresujących, codziennych spraw. 

Jak usunąć z domu złą energię? Rytuały oczyszczające >>