Znaki zodiaku i zdolności magiczne. Co mówi o tobie twój żywioł?

Baran - aromaterapia 

Baran, jako pierwsza istota w horoskopie, jest wielkim inicjatorem. Wiesz, czego chcesz i natychmiast przechodzisz do działania. W życiu codziennym potrzebujesz magii, która przypomni ci o cierpliwości, relaksie czy panowaniu nad emocjami. Powinnaś poświęcić więcej uwagi aromaterapii bazującej na olejkach eterycznych lub naturalnych świecach zapachowych. Ich woń potrafi natychmiast wprowadzić człowieka w lepszy nastrój. Poszerzenie swojej wiedzy na temat zapachów otworzy przed tobą nową dziedzinę pełną możliwości. Wykorzystaj potencjał żywiołu ognia do stworzenia swoich własnych aromatycznych świec, lub praktykowania rytuałów oczyszczających poprzez spalanie. Naucz się, jak robić ziołowe kadzidła bazujące na roślinach magicznych (przepis na kadzidła do smużenia >>). Przywołuj dobrą energię, paląc w domu szałwię, jałowiec, palo santo, liście brzozy lub cedr. 

Byk - medytacja

Byk to znak rządzony żywiołem ziemi, który specjalizuje się w byciu "uziemionym". Jesteś profesjonalistką w pozostawaniu w jednym miejscu i doświadczaniu piękna w bezruchu. Potraktuj medytację jak swój portal magiczny. Usiądź wygodnie, skrzyżuj nogi, spraw by twój kręgosłup był wyprostowany, ustaw podbródek równolegle do podłoża i skieruj swój wzrok w jeden punkt. Dokąd zmierza twój umysł? Z tego położenia możesz obserwować wszystkie reakcje zachodzące wewnątrz ciebie oraz obieg energii w twoim otoczeniu. Z czasem przekonasz się, że ta zwykła czynność wpłynie na twoje życie niczym magia. Uspokoi umysł, zmieni postrzeganie własnego "ja", rozjaśni cele i przyniesie ukojenie w trudnych momentach. Ta praktyka nie wymaga żadnych atrybutów. Warto zacząć już dziś. 

Jak zacząć medytować? Pierwsze kroki >>

Bliźnięta - yin joga

Bliźnięta zawsze są rozdarte pomiędzy dwoma sprzecznymi osobowościami, które pomieszkują w ich ciele. To powoduje, że mają skrzywiony obraz samych siebie i trudności w podejmowaniu decyzji. "Magią" na co dzień, jaka może im pomóc przywrócić harmonię, powinna być yin joga. W przeciwieństwie do dynamicznej vinyasy, ta praktyka prosi o znaczne spowolnienie i trwanie przez dłuższy czas w jednej pozycji. Stopniowo uwalnia negatywne emocje. Wzmacnia ciało energetyczne, by ułatwić intuicji płynny przepływ. Yin joga prowadzi do wewnętrznej transformacji. Dzięki niej nauczysz się, jak się nie spieszyć i odnajdywać spokój w danej chwili. Wykorzystaj rządzący tobą żywioł powietrza do udoskonalenia swojego oddechu. Naucz się, jak oddychać powoli, nawet pod wpływem dyskomfortu odczuwanego w trudnych pozycjach. Na ciężkiej pracy ciała skorzysta twój umysł.

Rak - magia księżyca

Będąc dzieckiem Księżyca, który włada twoim znakiem, możesz dostosować rytm swojego życia do kalendarza lunarnego. Dzięki temu nauczysz się, jakie rytuały dla zdrowia powinny być praktykowane w danej fazie. W miarę jak Księżyc rośnie i zanika, intencje magiczne ciągle się zmieniają. Nów przynosi nowe możliwości, podczas gdy pełnia lub zaćmienie nadają się do uzdrawiania wnętrza oraz zamykania starych rozdziałów. Niezależnie od tego, czy korzystasz ze świec, pisanych manifestacji lub ceremonii związanych z kryształami, pamiętaj, aby twój rytuał odbywał się w odpowiedniej fazie. Stwórz swój własny kalendarz księżycowy i pogłęb wiedzę na jego temat. To pomoże ci panować nad swoimi emocjami. Księżyc jest ściśle powiązany z kobietą. Jego moc oraz zmienność głęboko wpływają na nasze decyzje, zachowania czy intencje posyłane do Wszechświata.  

Jaka planeta tobą rządzi według znaku zodiaku? >>