Lecznicze kryształy i kamienie szlachetne - jak korzystać z nich w domu?

1. Agat - kamień równowagi

Agat jest powszechnie znany ze swoich właściwości leczniczych, szczególnie przy kobiecych dolegliwościach. Ma w sobie również kojącą energię, która uspokaja w chwilach stresu. Specjaliści od litoterapii nazywają go kamieniem równowagi, bo przywraca ją w każdym aspekcie życia. Nie bez powodu już od starożytności nosi się go jako amulet. Energia agatu pomaga pokonać uprzedzenia i wyzbyć się żalu. Dobrze wpływa na koncentrację oraz wyostrza intuicję. Aby wykorzystać jej leczniczą siłę, należy przyłożyć kamień do miejsc, w których odczuwa się ból. Kładzie się go również na wysypki skórne, świąd lub drobne rany, żeby pomóc im szybciej się zagoić. Biżuterię z agatem należy nosić bezpośrednio na ciele. Tylko w ten sposób można zaczerpnąć z kamienia jego wszystkie dobroczynne właściwości. 

2. Kamień księżycowy - klejnot intuicji

Kamień księżycowy zawdzięcza swoją nazwę połyskowi, który przypomina blask Księżyca. Uważa się go za sprzymierzeńca kobiet, bo pomaga leczyć dolegliwości związane z układem rozrodczym. W starożytności jego magiczną moc przypisywano księżycowej bogini Selene. Klejnot był wtedy uważany za czarodziejski talizman przynoszący dobre sny. Zaszywano go również w ubraniach kochanków, by zagwarantować im płodność. Tworzono z nim amulety podróży dla pielgrzymów, mające zapewnić ochronę w wędrówce. Dziś kamień księżycowy stosuje się w ezoteryce na wzmocnienie intuicji oraz pogłębienie świadomości. Podobno pozwala "zajrzeć do swojego wnętrza", i wydobyć z niego wizje na przyszłość. To ulubiony klejnot astrologów, jasnowidzów czy osób wyjaśniających sny. Specjaliści zajmujący się litoterapią radzą, żeby nosić go w postaci biżuterii, jeśli cierpi się na zaburzeni hormonalne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Frances Naude (@four.noble.health) Paź 3, 2019 o 9:07 PDT

3. Selenit - kamień kreatywności

Selenit to kolejny kamień szlachetny przypisany greckiej bogini Selene, patronki Księżyca i narodzin. Podobnie jak kamień księżycowy ma poświatę, która przywodzi na myśl ciało niebieskie. W starożytnej Mezopotamii wierzono, że noszenie go pod językiem daje zdolność widzenia przyszłości. Przywilej jego posiadania mieli tylko kapłani. Dziś z właściwości leczniczych Selenitu korzysta się w litoterapii. Poleca się go osobom pragnącym rozwinąć się duchowo. Ten klejnot pobudza intuicję oraz kreatywność. Pomaga w zwalczaniu stresu oraz ułatwia wyciszenie się. Warto czerpać z jego mocy przy obniżonym nastroju lub w stanach depresyjnych. W tym celu kładzie się go na poduszce nad głową, ostrym wierzchołkiem ku górze. Podobno ten sposób pomaga wejść w głęboki relaks i oczyścić umysł ze swoich obaw. 

 4. Kryształ górski - klejnot oczyszczania

Przeźroczysty kryształ górski to inaczej kwarc, powszechny składnik wielu skał na Ziemi. Ma silne właściwości oczyszczające, wpływające zarówno na ciało, umysł, jak i pomieszczenia. W ezoteryce nazywa się go "królem kryształów" lub uzdrowicielem, gdyż pod tym względem nie ma sobie równych. Trzymanie go w pokoju wnosi do wnętrza dobrą energię oraz zamienia je w przestrzeń do efektywnej pracy. Medytowanie z tym kryształem ułatwia wejście w głęboki relaks. Oczyszcza umysł z negatywnych myśli i pozwala obiektywnie spojrzeć na bieżącą sytuację. Daje wiarę we własne możliwości. Kryształ górski jest jak "magiczne okulary", które ułatwiają skupienie się na swoich pragnieniach i pozwalają dostrzec właściwą ścieżkę. Co ciekawe, ten dar natury wpływa oczyszczająco nawet na skórę. Specjaliści radzą przykładać go do cery z trądzikiem, żeby pozbyć się nagromadzonych w niej toksyn.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Luminosity Crystals (@luminosity_crystals) Mar 25, 2020 o 10:37 PDT

 5. Ametyst - kamień spokoju

Ametyst jest kamieniem szlachetnym kojarzącym się ze spokojem. Przypisuje się mu właściwości rozluźniające. Według osób zajmujących się pracą z czakrami ten kryształ łączy się z czakrą Trzeciego Oka, która otwiera portal dla wyższej świadomości. Jego fioletowy kolor pomaga w medytacji. Sam klejnot ma leczyć bezsenność czy łagodzić wahania nastroju. Dzięki niemu szybko wejdziesz w tryb relaksacji. Trzymaj ametyst na widoku, żeby zawsze mieć go pod ręką. Częste spoglądanie na ten kamień i ściskanie go w dłoni daje ujście nagromadzonym emocjom. Warto odprawiać ten drobny rytuał w ciągu dnia, w chwilach stresu, podczas medytacji, albo przed pójściem spać. 

6. Bursztyn - kamień zdrowia

Nie zapominajmy o leczniczym Bursztynie, nazywanym niegdyś złotem Północy. Ten kamień szlachetny jest bardzo znany na naszej szerokości geograficznej. Robi się z niego kosmetyki, nalewkę, oraz biżuterię, która leczniczo wpływa na reumatyzm i astmę, obniża ciśnienie oraz wspomaga gojenie się ran. Bursztyn, niegdyś nazwany przez Słowian jantarem, to nic innego, jak skamieniała żywica z drzew iglastych, porastających Ziemię 50 milionów lat temu. Dawniej w medycynie naturalnej zalecano, by kłaść go pod poduszkę na nerwy i spokojny sen. Dzisiejsze badania wykazały, że ten kamień zawiera wiele cennych mikroelementów (krzem, magnez, żelazo, wapń, potas) i korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Najlepiej działa jednak kiedy jest surowy, w swojej nieoszlifowanej formie. Ma wtedy właściwości antybakteryjne, uspokajające i regeneracyjne. Wspiera organizm w walce z chorobami.

Jaki jest twój kamień urodzenia? To amulet ochronny na całe życie >>