Robyn Delmonte aka @girlbosstown twierdzi, że tak. „Za każdym razem, gdy noszę czerwone paznokcie, jakiś koleś musi to skomentować” – ujawnia tiktokerka, której viralowy filmik opatrzony hashtagiem #RedNailTheory zanotował ponad milion wyświetleń. „Zwykle mówią coś w stylu ‘och, podoba mi się twój kolor paznokci. Zawsze mi się wydawało, że to babciny kolor… i nagle dostałam olśnienia. W latach 90., gdy dorastaliśmy, kobiety bardzo często nosiły czerwone paznokcie, zwłaszcza nasze mamy” – snuje swoją teorię Robyn. „Myślę, że facetom podobają się czerwone paznokcie, bo przypominają im o ich mamach i o tym jak się nimi opiekowały”.

Jak na przekonania dotyczącą seksualnej atrakcyjności, teoria Robyn jest nieco kontrowersyjna – ale daje do myślenia. #RedNailTheory do tego stopnia zaintrygowała część tiktokerek, że zaczęły publikować cały proces malowania paznokci na kolor klasycznej, nasyconej czerwieni. Filmiki te zaczęły zyskiwać gigantyczne zasięgi. I choć nie wiemy, jakie były efekty ich testów, to patrząc wstecz na historię popkultury, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w czerwonym lakierze naprawdę drzemie moc przyciągania. Nosiły go w końcu największe gwiazdy Złotej Ery Hollywood, takie jak Marilyn Monroe i Lauren Bacall oraz słynne femmes fatales w typie Marlene Dietrich czy Rity Hayworth. W latach 80. i 90. ten odcień lakieru uwielbiała Madonna oraz księżna Diana, których wygląd i osobowość przyciągały publikę jak magnes.

Getty Images

Dziś ten trend chętnie kontynuuje Hailey Bieber, która często nosi czerwone paznokcie do swoich outfitów w stylu lat 90. Zwykle wybiera długie, eliptycznie zaokrąglone migdałki, które dodają pazura jej nostalgicznym stylizacjom. Dużą zaletą czerwonego lakieru jest jednak to, że może wyglądać zjawiskowo zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach.

Jeśli masz ochotę sprawdzić prawdziwość Red Nails Theory w praktyce, oto kilka czerwonych lakierów, które wśród profesjonalnych manicurzystów uchodzą za absolutne klasyki. Są bestsellerami i zawsze dają piękny, nasycony efekt z połyskującym, lustrzanym odbiciem.

OPI Nail Lacquer Big Apple Red

Profesjonalny lakier made in USA, używany w najlepszych salonach mani. Jest jednym z najczęściej sprzedających się odcieni w Stanach Zjednoczonych. Daje czysty, klasyczny, elegancki kolor soczystej, natężonej czerwieni, pasujący do wszystkich kształtów paznokci i do każdej karnacji. Użytkowniczki wysoko oceniają jego trwałość, która sięga aż 7 dni. Must-have, z którym nigdy nie spudłujesz.

Essie Nail Polish Fifth Avenue

Najpiękniejszy czerwony kolor od Essie – marki, której lakiery noszą nawet współcześni royalsi. Ponoć królowa Elżbieta II była wielką fanką odcienia Ballet Slipers. Fith Avenue jest jednak z innej bajki – to żywa czerwień z oranżowym podtonem, soczysta jak letnie pomidory. Lakiery Essie słyną ze świetnego krycia i dają efekt profesjonalnego mani już po nałożeniu jednej warstwy.

Chanel Le Vernis Pirate

Ponadczasowa czerwień w interpretacji Chanel. Według manicurzystki gwiazd, Betiny Goldstein, to najbardziej uniwersalny lakier pod słońcem, który nigdy nie wyjdzie z mody. To czerwień nieco bardziej stonowana i przygaszona, z delikatnie zimnym podtonem. Kojarzy się z kolorem soczystych pestek granatu.

Dior Vernis Rouge 999

Uchodzi za ikonę wśród lakierów do paznokci. To perfekcyjnie zbalansowana czerwień – nie dominują w niej ani zbyt niebieskie, ani zbyt oranżowe tony. Klasyczny niczym nude i pasujący do każdej okazji.