Pierwsze polskie influencerki, Irena Pokrzywnicka i Zofia Raczyńska-Arciszewska, miały całą Warszawę owiniętą wokół palca i chrapkę na podbicie świata mody. Dlaczego, mimo talentu i zagranicznego wykształcenia, żadna z nich nie stała się polską Coco Chanel? Jak wyglądał concept store sto lat temu? Skąd wzięła się nasza fascynacja stylem Francuzek? I wreszcie – dlaczego polska moda to „sztuka kombinowania” w kryzysie? O tym dowiecie się z nowego odcinka „Trendologii”. Zaprasza Karolina Liczbińska.

Mini: krótka historia. Nowy odcinek podcastu Trendologia>>

Magdalena Idem (ur. 1993) – reporterka i redaktorka. Doktorantka w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ. Autorka książki "Manekin w peniuarze. Moda w II RP". Jej teksty ukazywały się m.in. w „Critical Studies in Fashion & Beauty”, „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Non/fiction” i „Dwutygodniku”.

Retrofuturyzm: antidotum na niepewne czasy. Nowy odcinek podcastu Trendologia>>

Karolina Liczbińska jest dziennikarką i entuzjastką historii mody. W latach 2016-2019 mieszkała w Londynie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem dziennikarstwo mody na uczelni London College of Fashion. Jej teksty o tematyce modowo-lifestyle’owej zostały opublikowane przez BRICKS Magazine i _shift; obecnie współpracuje z włoskim magazynem Lampoon, gdzie pisze artykuły skupione na ekologicznym aspekcie mody. Współpracowała z LOVE Magazine, Sunday Times Style i Glamour.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.