Każda z nas marzy o miękkiej i gładkiej skórze przez cały rok. Wiadomo jednak, że klasyczna depilacja wykonywana domowymi metodami jest nie tylko niezwykle czasochłonna, ale też często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Częściej niż byśmy tego chciały maszynki i wosk pozostawiają efekt „truskawkowych” nóg i podrażnionej skóry. Całe szczęście na rynku beauty pojawiła się technologia, dzięki której raz na zawsze pożegnamy się z problemem niechcianych włosków.

Jak działa epilacja laserowa?

Epilacja laserowa to depilacja, która za pomocą wiązek lasera działa głębiej i trwale usuwa włos wraz z cebulką i mieszkiem włosowym. Kluczem do osiągnięcia upragnionego efektu gładkiej skóry jest wykonanie zabiegu w trakcie aktywnej fazy wzrostu włosa w mieszku włosowym. To jednak nie wszystko. Na skuteczność zabiegu równie duży wpływ mają rodzaj samego lasera, doświadczenie i wiedza osoby obsługującej sprzęt oraz nasz stan zdrowia. Dlatego warto wybrać klinikę, w której na pierwszym miejscu stawia się profesjonalizm i bezpieczeństwo pacjenta. Jednym z takich miejsc na mapie warszawskiej Woli jest Open Clinic nagrodzona statuetką „Lider Kobiecego Piękna” w konkursie Polish Businesswomen Awards magazynu „Businesswoman & life”.

Które technologie sprawdzą się najlepiej?

Wiemy już, że ważną rolę w efekcie końcowym epilacji laserowej gra wykorzystywana technologia. Jaki sprzęt zatem przyniesie najlepsze rezultaty?

Najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie laserem dostępnym w Polsce jest urządzenie Soprano Titanium od firmy Alma Lasers. Na czym polega jego fenomen? Soprano Titanum łączy trzy najskuteczniejsze długości fal lasera w jednym aplikatorze. Każda z wiązek pracuje na innej długości fali, dzięki czemu wnika na inną głębokość, uszkadzając różne części mieszka włosowego, korzenia i cebulki, co powoduje drastyczne zmniejszenie wzrostu włosów. Co to oznacza w praktyce? Sprzęt doskonale poradzi sobie z każdym rodzajem owłosienia i skóry. Niezależnie od tego, czy macie delikatne i jasne włoski, czy ciemniejszą karnację i mocniejsze owłosienie – zabieg będzie równie trwały i skuteczny!

Ponadto, urządzenie charakteryzuje się innowacyjną techniką pracy SHR, która w przeciwieństwie do standardowych technologii depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesna. Sprzęt dostosowuje temperaturę skóry podczas zabiegu, dzięki czemu niszczy mieszki włosowe i zapobiega ich ponownemu wzrostowi, unikając jednocześnie uszkodzeń otaczających tkanek.

Pacjenci pokochali to rozwiązanie także za wyjątkowy komfort. Soprano Titanium pracuje w trybie In-Motion, co oznacza, że podczas zabiegu głowica jest w ciągłym ruchu, gwarantując całkowite pokrycie depilowanego obszaru i skracając czas trwania wizyty o połowę.

Kiedy można wykonywać zabiegi depilacji laserowej?

Przed wykonaniem epilacji laserowej Soprano Titanium lekarze z Open Clinic przeprowadzają z konsultację z pacjentem w celu wykluczenia możliwych przeciwwskazań oraz przedstawienia zaleceń pozabiegowych. Seria zabiegowa zwykle wynosi około 9 zabiegów w dwumiesięcznych odstępach czasu, ponieważ konieczne jest poddanie laseroterapii wszystkich włosów, łącznie z tymi, które podczas danej wizyty były w innym cyklu wzrostu. Kamila Kozłowska, współwłaścicielka Open Clinic dodaje także, że technologia Soprano Titanium może być wykorzystywana niezależnie od pory roku.

Aby umówić się na wizytę lub dowiedzieć się więcej o innowacyjnej technologii Soprano Titanium odwiedźcie stronę www.openclinic.pl.

Materiał powstał we współpracy z kliniką Open Clinic.