Agata Bieleń to projektantka biżuterii, która w pracy, kieruje się jedną zasadą: less is more. Jej minimalistyczne projekty zdobyły uznanie Polek, a niebawem mają szansę podbić serca mieszkanek Paryża, Berlina i Nowego Jorku.

Bieleń to absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.  Cztery lata temu postanowiła na dobre poświęcić się projektowaniu biżuterii. Od tamtego momentu zdołała stworzyć swój niepowtarzalny styl, zakorzenić się w butiku Hi-End przy Mokotowskiej 7  i  powołać do życia markę US, produkującą zmysłowe bransoletki dla miłośniczek stali szlachetnej wygiętej w popularne słowa.

Bieleń ręcznie wykonuje każdy projekt. Dlatego w zależności od skomplikowania poszczególnych elementów, proces produkcji trwa od kilku dni do kilku tygodni.  Jednak jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed projektantką, jest stworzenie biżuterii męskiej.

Bieleń przyznaje, że planów na przyszłość ma wiele, jednak część z nich jest wciąż tajemnicą. Tajemnicą nie są jednak zagraniczne podboje projektantki. „Zaczynam od Paryża. Ale zaraz potem moją biżuterię będzie można kupić w Berlinie i jednej galerii w Nowym Jorku".

W Polsce biżuterię Agaty Bieleń i US można kupić na platformie SHWRM.PL