Pełnia w Baranie pokaże nam, jak działamy z miejsca ego oraz w jaki sposób przejmujemy kontrolę. Zjawisko wydobędzie z nas najciemniejsze oblicze. Spodziewajmy się wulkanu emocji, który wybuchnie pod wpływem Księżyca w żywiole ognia. Nie pozwólmy jednak, aby jego mrok powstrzymał nas przed podjęciem ważnych kroków. Musimy być stanowczy, nie ustępować i komunikować to, czego pragniemy.

Pełnia w Baranie 29 września 2023 to test dla miłości, który przetestuje siłę uczuć kochanków.

Księżyc Barana może utrudnić podjęcie ważnych decyzji. Aby uporać się z tym zadaniem, zapytaj siebie, w jakim kierunku zmierzasz i gdzie odczuwasz paraliżujący strach. Mars, władca Barana, to nieustraszony wojownik. Kiedy jego energia jest silna, mamy szansę przezwyciężyć swoje głęboko zakorzenione lęki.

Pełnia Księżyca w Baranie rzuci wyzwania miłości

Czasami, aby podjąć decyzję, powiedzieć prawdę, ustalić granice lub po prostu zadziałać, potrzebujemy wsparcia Wszechświata. Możemy być pewni, że wrześniowa pełnia wezwie nas do metamorfozy. Poniższe znaki zodiaku najmocniej odczują wpływy tej fazy. 

Baran: zacznij od siebie

Pełnia w Twoim znaku zodiaku może sprawić, że staniesz się nieco samolubna. Księżyc oświetli Twój pierwszy dom astrologiczny dotyczący jaźni. Poświęć czas na refleksję. Wszystko, co myślałeś, że wiesz o na swój temat, w tym tygodniu zostanie wystawione na próbę. Poczujesz w sobie wzburzone emocje. Dzięki nim zdasz sobie sprawę, z czego już wyrosłaś i co musisz odpuścić. Staniesz na duchowym rozdrożu, aby obrać nową ścieżkę rozwoju. Spodziewaj się też, że decyzje podjęte w tej pełni Księżyca spotkają się z krytyką Twoich bliskich.  Zmiany nie są łatwe. Zaufaj procesowi i swojej wyostrzonej intuicji. Najpierw napraw relację ze swoją duszą. To podstawa do stworzenia zdrowych więzi z innymi. 

Byk: niech się dzieje wola nieba

Kwestionujesz swoje dotychczasowe wybory? Pełnia w Baranie będzie dla Ciebie brutalnym przebudzeniem. Zostaniesz zmuszona do poszerzenia swojej świadomości. Kwadrat Wenus i Urana w tej fazie stworzy nieoczekiwane napięcie w miłości. Przygotuj się na karmiczne sytuacje, które z dnia na dzień zmienią Twoje życie. Grunt to poddać się losowi i puścić chęć kontroli. Cokolwiek się wydarzy, jest Ci pisane. Siła zewnętrzna wywrze presję w twoich relacjach w sposób, jakiego się nie spodziewasz. 

Andrew Lichtenstein/Getty Images

Waga: uszanuj swoje potrzeby

To Twój miesiąc, ale nie Twoja faza Księżyca. Baran jest Twoim zodiakalnym przeciwieństwem. Spodziewaj się silnych reakcji na zachowania innych. Staniesz się bardziej świadoma tego, jak jesteś traktowana. Choć masz stalowe nerwy, nie będziesz w stanie dłużej tolerować niesprawiedliwości. Czas odejść od toksycznych osób lub nawyków, przez które kurczysz się, zamiast wzrastać. Nie rób niczego, co jest wbrew Tobie, nawet jeśli sprawiasz komuś wielką przyjemność. W lipcu węzły księżycowe przesunęły się na oś Baran-Waga. Twoim zadaniem, począwszy od tej pełni, ma być porzucenie tendencji do zadowalania innych swoim kosztem. Popracuj nad tym, a już wkrótce poczujesz się jak nowonarodzona.

Lew: kieruj się sercem

Ognista pełnia Księżyca zachęci Cię do podjęcia trudnych rozmów. Wenus panuje teraz w znaku Lwa, podsycając Twoją pasję, pożądanie, jak i nerwowość w sprawach sercowych. Uważaj nie tylko na to, co mówisz, ale też ton swojej wypowiedzi. Chociaż szczerość teraz wyjdzie Ci na dobre bądź tak łagodna, jak tylko potrafisz. W przeciwnym razie wywołasz dramat, który będzie mieć dla Ciebie piekielne konsekwencje.