Najlepsze seriale sensacyjne online. Produkcje polskie i zagraniczne

Utarło się, że filmy i seriale sensacyjne to głównie historie kryminalne dotyczące policjantów, czy mafijnych porachunków. A czym charakteryzuje się produkcja sensacyjna (uwaga, to nie jest gatunek filmu czy serialu!)? Według definicji tytuł oznaczony jako sensacyjny "ukazuje pewnego rodzaju intrygę, a wątek główny przedstawia rozwój tej intrygi, co więcej, fabuła najczęściej trzyma widza w napięciu emocjonalnym, jest bogata w niezwykłe wydarzenia i zaskakujące zwroty akcji." Do sensacji zaliczają się też historie szpiegowskie, wspomniane już gangsterskie, policyjne i detektywistyczne, ale także westerny czy produkcje wojenne. W poszukiwaniu najlepszych seriali sensacyjnych zajrzeliśmy na Netflix, HBO Go oraz Player.pl. Znaleźliśmy aż 24 produkcje spełniające kryteria definicji. Wiele z nich z pewnością już znacie (czasem warto wrócić do ulubionych tytułów), ale jest też kilka niespodzianek, np. serial dokumentalny trzymający w napięciu i zaskakujący do ostatniej minut. Najlepsze seriale sensacyjne online znajdziecie poniżej.

Nowości na Netflix: kwiecień 2020. Co warto obejrzeć? >>

Ten nowy serial Netflix ma rekordowe wyświetlenia! Oglądało go więcej osób niż "Stranger Things 2" >>

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Sherlock"

Sherlock potrafi odróżnić programistę komputerowego po krawacie, a pilota samolotów po jego kciuku. Ma niezwykły, jedyny na świecie analityczny umysł, który pozwala mu bezbłędnie rozwiązywać najtrudniejsze zagadki kryminalne. Kiedy w jego życiu pojawia się John Watson od razu widać, ze mężczyźni różnią się od siebie właściwie wszystkim. Okazuje się jednak, że intelekt Sherlocka razem z pragmatyzmem Johna tworzą niezrównane połączenie.

liczba sezonów: 4

gdzie obejrzeć: Netflix

Ten film Netflix pobija wszelkie rekordy oglądalności. Nowy hit platformy zdobędzie 90 milionów wyświetleń? >>

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Breaking Bad"

Walter White, nauczyciel chemii mieszka w Nowym Meksyku wraz z żoną oraz cierpiącym na porażenie mózgowe nastoletnim synem. Kiedy u Waltera zostaje zdiagnozowany rak w trzecim stadium, lekarze rokują, że pozostały mu dwa lata życia. Dzięki tym prognozom Walter wyzbywa się wszelkich lęków i pragnąc zabezpieczyć swoją rodzinę finansowo decyduje się wkroczyć do niebezpiecznego świata narkotyków i zbrodni. Serial ukazuje jak śmiertelna diagnoza jaką postawiono White'owi, zwyczajnemu mężczyźnie z typowymi, codziennymi problemami zmienia go z łagodnego domatora w trzon narkotykowej branży

liczba sezonów: 5

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Dexter"

Dexter jest seryjnym mordercą. W dzieciństwie został przygarnięty przez policjanta, Harry'ego, który nauczył go zaspokajać swoje chore pragnienia, będące wynikiem traumatycznych przeżyć. Dexter, posługując się "kodeksem" przybranego ojca, zabija ludzi, którzy sobie (w jego mniemaniu) na to zasłużyli, a jednocześnie swojemu "głodowi" zabijania mówi stanowcze "nie". Od czasu śmierci Harry'ego nie ma nikogo, kto znałby mroczną prawdę o Dexterze. Nie wie o tym nawet jego przybrana siostra Deb, pracująca w tym samym oddziale policji Miami. Pewnego dnia w sielankowe życie bohatera wkrada się ktoś, kto wyrywa Dextera z rutyny - morderca z ciężarówki-chłodni. Okalecza swe ofiary w niezwykle oryginalny i wyjątkowy sposób, co imponuje Dexterowi. Okazuje się, że obaj panowie mają ze sobą więcej wspólnego, niż się wydaje...

liczba sezonów: 8

gdzie obejrzeć: HBO GO

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Detektyw"

Każdy sezon przedstawia inną historię amerykańskich detektywów policji. 

W pierwszym sezonie Marty Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (zdobywca Oscara Matthew McConaughey), detektywi i partnerzy Wydziału Śledczego w Luizjanie, zostają przypisani do prowadzenia śledztwa w sprawie makabrycznego morderstwa. Sprawa jest wielowątkowa, dotyczy lokalnych kościołów, polityki, zahacza o inne zbrodnie.

W drugiej serii nietypowe morderstwo sprawia, że krzyżują się losy trzech policjantów i pewnego przestępcy. W rolach głównych wystąpili: Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams i Taylor Kitsch.

Trzeci sezon, przedstawia historię niewyjaśnionej i mrożącej krew w żyłach zbrodni dokonanej w sercu hrabstwa Ozark. Tajemnica gmatwa wątki śledztwa przez trzy dekady. Na ekranie zobaczymy Mahershalę Aliego.

liczba sezonów: 3

gdzie obejrzeć: HBO GO

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Narcos"

Serial oparty na faktach.

Pablo Escobar jest potężnym bossem kartelu narkotykowego z Medelin w Kolumbii. Jego działalność związana z handlem kokainą rozrasta się. Władze federalne USA stawiają sobie za cel zlikwidować nielegalną działalność Escobara.

liczba sezonów: 3

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Belfer"

Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.

liczba sezonów: 2

gdzie obejrzeć: Player.pl

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Fargo"

Głównym bohaterem "Fargo" jest weteran wojny w Wietnamie, młody detektyw Lou Solverson. To ojciec znanej z pierwszego sezonu dzielnej policjantki Molly Solverson. Pewnego dnia Solverson zostaje wezwany na miejsce zbrodni. Doszło do niej w przydrożnym barze. Ofiarami strzelaniny padły tam trzy osoby. Wiele wskazuje na to, że za morderstwem stoją... mieszkańcy miasteczka. Ale nie tylko.

liczba sezonów: 4

gdzie obejrzeć: HBO GO

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Mindhunter"

Jest rok 1979. Dwóch agentów FBI zostaje wyznaczonych, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców i wykorzystać pozyskaną wiedzę do zamknięcia nierozwiązanych spraw.

liczba sezonów: 2

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Zakazane imperium"

Po I wojnie światowej w Stanach Zjednoczonych następuje wiele zmian. Kwitnie handel na Wall Street, kobiety uzyskują prawo głosu, powstają stacje radiowe. W życie wchodzi także 18. poprawka do Konstytucji, oznaczająca nastanie okresu prohibicji. Wszelki handel alkoholem zostaje zakazany. Tymczasem leżące w południowej części stanu New Jersey Atlantic City staje się centrum wszelkich nielegalnych rozrywek na wschodnim wybrzeżu kraju. Nieoficjalnym władcą miasta jest Nucky Thompson, polityk oraz człowiek kontrolujący hotele, hazard i prostytucję. Wykorzystuje on strategiczne położenie miejskiej przystani i czerpie ogromne zyski z przemytu nielegalnego alkoholu. Wkrótce robi interesy z największymi gangsterami z Nowego Jorku, Chicago i Filadelfii, takimi jak Arnold Rothstein, Lucky Luciano i Al Capone. Musi jednak uważać na agentów federalnych, usiłujących rozbić jego imperium.

liczba sezonów: 5

gdzie obejrzeć: HBO GO

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Broadchurch"

Morderstwo młodego chłopca wprowadza zamęt do małego miasteczka, co zagraża dobrze dotychczas funkcjonującej społeczności Broadchurch.

liczba sezonów: 3

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Ozark"

Doradca finansowy ucieka z rodziną z Chicago do Krainy Ozark w stanie Missouri, gdzie musi wyprać 500 milionów dolarów, by spłacić swój dług wobec bossa narkotykowego.

liczba sezonów: 3 

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Rojst"

Lata 80. w Polsce. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz, doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Alienista"

Laszlo Kreizler, dociekliwy „alienista”, czyli zwolennik nowej, kontrowersyjnej metody leczenia schorzeń psychicznych, jako jedyny może pomóc schwytać rytualnego mordercę młodych chłopców. W śledztwie pomagają mu: Johna Moore, ilustrator jednej z nowojorskich gazet, a także Sara Howard — ambitna sekretarka, która ma plan zostać pierwszą śledczą w policji miejskiej.

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Manhunt: Unabomber"

Profiler z FBI, dostaje propozycję dołączenia do jednostki, która ma zidentyfikować i aresztować terrorystę znanego jako Unabomber.

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Czarna lista"

Były agent rządowy, a obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców świata - Raymond "Red" Reddington przez lata skutecznie unikał schwytania. Nagle dobrowolnie oddaje się organom ścigania, oferując pomoc w ujęciu innych ważnych postaci ze światka przestępczego, w odniesieniu do których posługuje się terminem czarnej listy. Wszystko to pod jednym tylko warunkiem - chce rozmawiać wyłącznie z Elizabeth "Liz" Keen, młodą agentką-nowicjuszką, stawiającą swoje pierwsze kroki w FBI.

liczba sezonów: 7

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Bodyguard"

Weteran wojny w Afganistanie zostaje osobistym ochroniarzem brytyjskiej minister spraw wewnętrznych. Agent nie podziela jednak poglądów pani polityk.

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Chyłka - zaginięcie"

Joanna Chyłka jest zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn w niczym im nie ustępuje. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów. 

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Player.pl

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Hinterland"

Detektyw Mathias przybywa do walijskiego miasta Aberystwyth, gdzie wraz z lokalnym zespołem śledczym rozwiązuje zagadki dokonanych w okolicy zbrodni.

liczba sezonów: 3

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Odwal się od kotów: polowanie na internetowego mordercę"

Ten serial dokumentalny jest lepszy niż niejeden film sensacyjny!

Ten serial dokumentalny stanowi kronikę poszukiwań psychopaty, które prowadzili internauci z całego świata. 

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Karppi"

Sofia Karppi próbuje otrząsnąć się po śmierci męża. Gdy na planie budowy zostają znalezione zwłoki kobiety, życie pani detektyw znów zostaje wywrócone do góry nogami.

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "The Valhalla Murders"

Poturbowany przez życie detektyw z Oslo powraca na rodzinną Islandię, aby pomóc ambitnej policjantce schwytać seryjnego mordercę powiązanego z tajemniczym zdjęciem.

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Wataha"

"Wataha" rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

liczba sezonów: 3

gdzie obejrzeć: HBO GO

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Pakt"

Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy opiniotwórczego dziennika Kurier, wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Z pomocą Weroniki, agentki CBŚ, Piotr odkrywa drugie dno tej afery. Kiedy Piotrowi wydaje się, że już wyjaśnił zagadkę, nagle dostaje tajemniczą wiadomość. Sprawa zaczyna się komplikować, zataczając coraz szersze kręgi wśród ludzi polityki i wielkiego biznesu. Okazuje się, że historia ma swój początek w czasach transformacji ustrojowej. 

liczba sezonów: 2

gdzie obejrzeć: HBO GO

Najlepsze seriale sensacyjne online: "Kontra"

Po nieudanej akcji w Iraku John Porter, brytyjski komandos zostaje on zwolniony z wojska. Niedługo jednak okazuje się, że jest niezbędną osobą do wykonania kolejnej misji. Dzięki temu dostaje szansę na odkupienie swoich win. Wraca do Iraku, lecz tym razem już nie jako żołnierz, ale agent rządowej służby wywiadowczej - MI6.

liczba sezonów: 8

gdzie obejrzeć: HBO GO

liczba sezonów: 1

gdzie obejrzeć: Netflix