Pisałyśmy już o długich fryzurach, wspominałyśmy o modnych grzywkach i uczesaniach typu bob. Teraz bierzemy pod lupę krótkie fryzury, które pojawiły się na wybiegach sezonu wiosna-lato 2014. Jeśli szukasz inspiracji, znajdziesz ją w postaci pixie cut. W różnych wariantach pojawiły się zarówno u Burberry, Marissy Webb, jak i Costello Tagliapietra. Intrygujące rozwiązanie znalazłyśmy u Giorgio Armani – krótkie, pofalowane i romantycznie poupinane włosy dopełniały kreacje projektanta. 

Modne krótkie fryzury - TRENDY wiosna-lato 2014: pixie cut

Modne krótkie fryzury wiosna-lato 2014: pixie cut / Balmain SS 2014, Costello Tagliapietra SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Twiggy, Goldie Hawn oraz Mia Farrow nosiły pixie cut. Krótka, chłopięca fryzura powraca w tym sezonie. W wersji klasycznej podpatrzyliśmy ją na pokazie Balmain i Costello Tagliapietra. Nie zabrakło jednak modyfikacji tego uczesania. Podczas gdy u Burberry jawi się w romantycznej, lekko zmierzwionej wersji z przedłużoną grzywką zaczesaną na bok, u Marissy Webb spotkaliśmy wersję bardziej punkową, idealną dla buntowniczki.

Modne krótkie fryzury wiosna-lato 2014 / Burberry SS 2014, Marissa Webb SS 2014, fot. Imaxtree

Modne krótkie fryzury - TRENDY wiosna-lato 2014: bob

Modne krótkie fryzury wiosna-lato 2014: bob / Burberry SS 2014, Saint Laurent SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

O fryzurze bob pisałyśmy obszerniej w tym artykule. Krótkie uczesanie jawi się w wielu wersjach: z grzywką lub bez, włosy cięte na wysokości uszu lub linii podbródka, a także z asymetrycznie zaczesanym przedziałkiem. Zdecydujesz się na to uczesanie w wiosenno-letnim sezonie? Która wersja podoba Ci się najbardziej?

Modne krótkie fryzury - TRENDY wiosna-lato 2014: romantycznie

Modne krótkie fryzury wiosna-lato 2014 / Giorgio Armani SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Jeśli masz półdługie lub długie włosy, a nie jesteś pewna radykalnego cięcia, jakim jest pixie cut – spróbuj uczesania prosto z pokazu Giorgio Armani! Romantycznie fale i ciasno skręcone pasma włosów finezyjnie upinij na samym czubku głowy. Fryzura będzie pasować do lekkich i zwiewnych sukienek. Jeśli jednak jesteś typem chłopczycy, spróbuj zestawić to uczesanie z ubraniami o wyraźnej konstrukcji, pozbawionymi ozdób. Zbudujesz w ten sposób harmonię grającą na zasadzie przeciwieństw. 

Zobacz galerię: Modne krótkie włosy wiosna-lato 2014 >>>