O tym, że trend na balayage powraca w wielkiej chwale pisaliśmy już w styczniu tego roku. Wtedy fryzjerzy proponowali nam farbowanie o nazwie "Negative space", którego podstawą był naturalny odcień włosów. Trik polegał na dodaniu jaśniejszych pasm bliżej twarzy. Za to w zeszłym roku oszaleliśmy na punkcie koloryzacji o nazwie Cream Soda BlondRoot Beer HairMulled Wine HairRose Brown HairMushroom Blonde, czy "Smoked Marshmallow". A na czym polega trend na modne włosy 2019 o nazwie tweed hair?

Modne fryzury 2020: Selena Gomez ma teraz włosy inspirowane cięciem Rachel z serialu "Przyjaciele". Słynny trend z połowy lat 90. powraca >>

Modne fryzury: tweed hair, czyli balayage w nowej wersji [włosy na jesień 2019]

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez St George, Utah Hairstylist (@cristina_does_hair) Paź 11, 2019 o 10:21 PDT

Włosy w stylu balayage były już popularne kilka lat temu. Ale uwaga, tej koloryzacji nie można mylić z pasemkami - dobrze wykonany balayage opiera się na nakładaniu pędzlem farby o różnych odcieniach (różnica nie powinna przekraczać 3 tonów!). Niestety z biegiem czasu ta wersja farbowania została trochę zapomniana, a raczej zastąpiona przez wspomniane już pasemka, czy fryzurę ombre. Jednak tym razem styliści stawiają na naturalność, a raczej na jej podkreślenie. Modne fryzury 2019 to nie przerysowany efekt, który dobrze prezentuje się tylko na instagramie czy Pintereście, tylko naturalny look podkreślający urodę. Kolejna zaleta włosów w stylu balayage? Nie musimy spotykać się z fryzjerem co 4-6 tygodni. 

Czym różni się "tweed hair" od klasycznej fryzury balayage? W zeszłym roku modne włosy inspirowane były jedzeniem i napojami ("Honey Blonde", "Chocolate Cake", "Toaty Melt"), tym razem sięgnięto po tkaniny. Stylista Rex Jimieson z Chicago proponuje subtelne odcienie nawiązujące do kolorów ziemi. "Kontrast nadal jest obecny, ale nie jest 'nadrzędny'. Podstawą tego trendu są jaśniejsze pasma, aby pasowały do blondynek, czy do brunetek” - ujawnia Amerykanin. Za to Guy Thang przyznaje, że ta "technika jest jak szycie, chodzi o idealny splot". Fryzura, a dokładnie koloryzacja, zaczyna się już od nasady włosów, by potem podkreślić naturalne odcienie naszych loków. Tak jak w przypadku tkaniny, struktura tej modnej fryzury jest ścisła i wielobarwna.