Do stworzenia pierwszej kolekcji zaproszono meksykańską projektantkę, Marię Conejo. Owocem tej współpracy była linia ubrań wykonana z części aut. "Od zmiany przeznaczenia poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa ze starych samochodów po recykling plastikowych butelek, trzciny cukrowej, zbóż i oleju – wszystko, co zostałoby wyrzucone, tu zyskuje nowe życie. Takie tkaniny i materiały są ponownie wykorzystane jako nici, akcesoria, kieszenie lub jako przedmioty będące źródłem inspiracji dla projektanta." - możemy przeczytać na stronie projektu. Ku zaskoczeniu branży powstał wyjątkowy projekt, który miał za zadanie budować świadomość klientów marki w kwestii mody zrównoważonej i korzystającej z upcyclingu.  

Hyundai x Jeremy Scott

mat. prasowe / Jeremy Scott

Kilka lat później w Seulu i Amsterdamie zaprezentowana została kolekcja wykonana przez współczesną ikonę mody, byłego dyrektora kreatywnego Moschino, Jeremiego Scotta. Wśród projektów pojawiły się suknie wieczorowe wykonane z wycieraczek, pasów bezpieczeństwa czy fragmentów opon. Ogromna wyobraźnia, talent i ekscentryczność amerykańskiego projektanta fantastycznie poradziły sobie z tym trudnym wyzwaniem symbiozy z pozoru tak różnych branż jak motoryzacja i moda. Nazywany "najodważniejszym projektantem popkultury" czy "ostatnim buntownikiem branży modowej" Scott, pokazał kolekcję przejmującą, skupioną na detalach i robiącą ogromne wrażenie na widzach.

"Kolekcja Scotta wykracza poza zwykłą modę – służy jako pewnego rodzaju manifestacja. Wykorzystując różne materiały wyrzucone z procesu produkcji samochodów, Scott przekształcił je w ekstrawaganckie elementy mody. Celowo przełamuje stereotypy zrównoważonego projektowania, tworząc kolekcję haute couture składającą się z tkanin z odpadowego materiału..."- czytamy na stornie Hyundai. 

Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi świata na możliwości jakie niesie za sobą upcycling oraz zachęcenie do kreatywności w tym temacie. Misją Hyundai jest zainteresowanie szerokiej publiczności tematem odpadów i wyczerpywania się zasobów, a przede wszystkim pokazanie jak przeciwdziałać temu zjawisku poprzez maksymalizację ponownego wykorzystania i recyklingu produktów oraz materiałów. 

mat. prasowe / Jeremy Scott