W języku japońskim słowo nuno oznacza skrawki materiału. Seria Creative Nuno przyjęło nazwę  ze względu na wyjątkowo ciekawy rodzaj obudowy, obłożonej wysokiej jakości tkaniną. W rezultacie głośniki urzekają swoją prostą, minimalistyczną estetyką, bardzo eleganckim wyglądem, perfekcyjnym wykończeniem i niesamowitym brzmieniem. Czyste linie ucieleśniają ponadczasową naturalność i budzą skojarzenia z solidnym, ręcznie wykonywanym dziełem sztuki, idealnie wpasowując się w wystroje nowoczesnych mieszkań.

Niesamowita stylizacja sprawia, że głośniki idealne wkomponują się również w biurowe wnętrza, studio tańca, park czy w dowolny zakątek domu. Niezależnie od lokalizacji, seria Creative Nuno zawsze zapewnia imponujące mocne brzmienie i bezprzewodową swobodę. Również klawisze sterujące zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby łączyć estetykę wykonania z ergonomią. Wbudowany akumulator pozwala cieszyć się muzyką przez cały dzień w dowolnym miejscu naszego pobytu.
Stawiając to małe urządzenie na szafce czy stole możemy słuchać muzyki w doskonałej jakości a gdy zadzwoni telefon, odebrać połączenie i prowadzić rozmowę chodząc po pokoju lub zorganizować telekonferencję kilkorga przyjaciół z kimś oddalonym.

Najważniejsze cechy Creative Nuno:
-    Wysoka jakość brzmienia generowana przez głośniczek wyglądający niczym dzieło sztuki
-    Funkcja zestawu głośnomówiącego po podłączeniu Creative Nuno do smartfona
-    Płynne przełączanie i regulacja głośności za pomocą klawiszy umieszczonych na górnym panelu głośnika
-    Stylistyka wykonania niczym w głośniku klasy premium, który kosztuje znacznie więcej niż modele z serii Nuno.

Creative Nuno są w sprzedaży w sklepach https://www.neonet.pl/catalogsearch/result/?q=creative+nuno , w cenie 149 PLN

Więcej informacji o głośnikach można znaleźć na stronie www.creative.com.