Chociaż nadmierne wypadanie włosów niekiedy może być sygnałem poważniejszych problemów zdrowotnych (dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań!), często wynika z naszego ogólnego osłabienia. Stres, nieodpowiednia dieta, przeziębienie, przepracowanie, brak regularnego i jakościowego snu… To wszystko może sprawić, że pod prysznicem czy na poduszce zauważamy coraz więcej kosmyków.

Jednym z najlepszych sposobów na zagęszczenie fryzury są dermokosmetyczne kuracje, które intensywnie wzmacniają cebulki włosa i pozwalają na ich zdrowy (a w niektórych przypadkach nieco szybszy) wzrost. Przy nakładaniu tych produktów, zawsze warto wykonać masaż skalpu, który dodatkowo pobudzi krążenie skóry głowy i dotleni cebulki. Nie potrzebujemy do tego żadnych specjalistycznych narzędzi, wystarczą opuszki palców i okrągłe ruchy. Jest to też bardzo przyjemne i relaksujące. Jeśli postawimy na regularność, włosy nie tylko będą mniej wypadać, ale także zauważymy tzw. baby hair, czyli nowe włoski. A na jakie kuracje warto się zdecydować?

Kuracja przeciw wypadaniu włosów  Dercos Aminexil Clinical 5 Vichy

Wieloczynnikowa i kompleksowa kuracja stworzona we współpracy z dermatologami stosowana przy stałym lub nawracającym problemie nadmiernego wypadania włosów. Głównym składnikiem aktywnym jest tu Aminexil, czyli nowoczesna substancja zwiększająca przeżywalność mieszków włosowych oraz poprawiająca ich ukrwienie. „Zakotwicza” włos w skórze głowy oraz przeciwdziała rogowaceniu kolagenu wokół korzenia włosa. Zawarte w składzie okteina i arginina dbają o odpowiednią kondycję skalpu, a witaminy B3 i B6 dodatkowo wzmacniają kosmyki. I taka formuła faktycznie przynosi efekty. Badania kliniczne wykazały, że po 6 tygodniach regularnego stosowania wypadających włosów jest o 29% mniej.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów Phyto Phytocyane

Kuracja skoncentrowana przede wszystkim na nagłym, intensywnym i okresowym wypadaniu włosów, czyli trwającym mniej niż 3 miesiące. Jej skład zawiera w sobie opatentowany ekstrakt z tulipana wzmacniający strukturę włosa oraz zwiększający jego odporność na urazy, a bogaty w antyoksydanty ekstrakt z gingko biloba pobudza i odżywia osłabione cebulki włosa. Dodatek protein jedwabiu pozwala pogrubić i zagęścić kosmyki oraz przywraca im utracony blask. Cała kuracja trwa 2 miesiące, jednak pierwsze efekty można zaobserwować już po 4 tygodniach – brzmią obiecujące badania przeprowadzone na grupie 76 kobiet.

Ampułki do skóry głowy Seboradin Forte

Bardzo popularne, i nieco tańsze, ampułki tworzące trzymiesięczną kurację. Skupiają się głównie na profilaktyce nadmiernego wypadania włosów. Ich skład jest bogaty i bardzo dobrze skomponowany. Zawarty w nich ekstrakt z chmielu zmniejsza aktywność enzymu 5-α reduktazy odpowiedzialnego za łysienie androgenowe, wyciąg z drzewa oliwnego odżywia mieszki włosowe i przedłuża ich zdolność do produkcji nowych kosmyków, a ekstrakt z żeń-szenia dotlenia skórę głowy i stymuluje wzrost włosa. Kuracja najlepsze rezultaty przynosi u osób z przewlekłym i nawracającym problemem nadmiernego wypadania włosów.