Czym jest brazylijskie prostowanie włosów?

Brazylijskie prostowanie włosów, znane również jako nanoplastia, to zabieg, który ma na celu wygładzenie włosów i nadanie im zdrowego blasku. Proces polega na nałożeniu na włosy specjalnego preparatu, którego głównym składnikiem jest karbocysteina oksoacetamidowa – mieszanka kwasu octowego, kwasu glioksylowego i cysteiny, która odpowiada za wygładzanie włosów. Pozostałe substancje wchodzące w jego skład to między innymi keratyna, kolagen, aminokwasy, witaminy oraz nawilżające olejki, dzięki którym włosy stają się odżywione i zyskują olśniewający blask.

Jak przebiega zabieg brazylijskiego prostowania włosów?

Zabieg brazylijskiego prostowania włosów zwykle trwa od 3 do 6 godzin, w zależności od długości i gęstości włosów. Proces rozpoczyna się od dokładnego umycia włosów specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym, który otwiera łuski włosa, aby substancje aktywne mogły wniknąć głębiej. Następnie na włosy nanosi się specjalny preparat i pozostawia go na określony czas, po upływie którego nadmiar produktu jest spłukiwany. Wysuszone włosy, bardzo dokładnie, pasmo po paśmie prostuje się prostownicą. 

Brazylijskie prostowanie włosów w domu 

Jeśli czujesz się na siłach, zabieg brazylijskiego prostowania włosów możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. W tym celu musisz zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty i dobrej jakości prostownicę, najlepiej z funkcją regulacji temperatury. Jak każdy zabieg z wykorzystaniem ciepła, nanoplastia niesie za sobą ryzyko spalenia kosmyków, dlatego zanim przystąpisz do działania, dokładnie zapoznaj się z zaleceniami producenta preparatu i postępuj zgodnie z instrukcją.

Brazylijskie prostowanie włosów – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Brazylijskie prostowanie włosów jest polecane przede wszystkim osobom z kręconymi, falowanymi lub puszącymi się włosami o wysokiej lub średniej porowatości. Nanoplastia to doskonały sposób na ujarzmienie niesfornych kosmyków i uzyskanie gładkiej, łatwej w układaniu tafli. Keratynowe prostowanie włosów metodą brazylijską to także opcja dla osób ze zniszczonymi włosami, ponieważ zabieg intensywnie regeneruje włosy, przywracając im zdrowie i blask.
Preparaty wykorzystywane do nanoplastii zawierają wyłącznie organiczne składniki, dlatego – w przeciwieństwie do tradycyjnego keratynowego prostowania włosów – zabiegowi temu bez obaw mogą poddać się przyszłe mamy i kobiety karmiące piersią. 

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty brazylijskiego prostowania włosów widoczne są natychmiast po zabiegu i mogą utrzymywać się od około 8 miesięcy do ponad roku, w zależności od typu i kondycji włosów, ich tempa wzrostu i stosowanej pielęgnacji. Po zabiegu włosy są gładkie, lśniące i łatwe w stylizacji, a co dla wielu osób najważniejsze – nie puszą się nawet przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza. Po wykonaniu nanoplastii włosy nadal mogą być stylizowane na fale lub loki, dając pełną swobodę w kreowaniu różnorodnych fryzur.

Ile kosztuje nanoplastia?

Nanoplastia to stosunkowo kosztowny zabieg. Cena brazylijskiego prostowania włosów będzie różnić się w zależności od gęstości i długości włosów, ich typu skrętu i tego, w jakiej są kondycji. Wpływ na koszt zabiegu ma także renoma salonu fryzjerskiego. Ceny za tę usługę wahają się pomiędzy 500 a nawet 1500 zł. 

Czy nanoplastia niszczy włosy?

Brazylijskie prostowanie włosów to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg. Wykonana prawidłowo nanoplastia nie niszczy włosów, a co więcej pozwala zrezygnować ze stylizacji z wykorzystaniem ciepła na co dzień, dzięki czemu może pomóc przywrócić im dobrą kondycję. Wyjątek stanowią ekstremalnie suche i bardzo zniszczone intensywnym rozjaśnianiem kosmyki, w przypadku których zabieg brazylijskiego prostowania nie jest zalecany.

Pielęgnacja po zabiegu

Aby efekty brazylijskiego prostowania włosów utrzymały się jak najdłużej, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Na co dzień postaw na szampony z łagodnymi detergentami i zadbaj o to, by wybierać jak najbardziej bogate odżywczo kosmetyki. Włosy rozczesuj bardzo delikatnie i staraj się unikać uszkodzeń mechanicznych powodowanych na przykład przez metalowe elementy w gumkach, zamki błyskawiczne czy przygniatanie kosmyków paskiem torebki. 

Brazylijskie prostowanie włosów – opinie

Brazylijskie prostowanie włosów to usługa, który cieszy się ogromną popularnością wśród klientek salonów fryzjerskich, a większość z nich decyduje się na powtórzenie go, gdy efekty przestają być widoczne. To nic dziwnego! Nano-prostowanie to nie tylko sposób na uzyskanie gładkich i mocnych włosów, lecz także na ograniczenie nadmiernego puszenia się kosmyków. Efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się przez wiele miesięcy, co zachęca do wypróbowania go.