Timberland w służbie eko

Marka od lat z zaangażowaniem bierze udział w ochronie środowiska: używa w procesie produkcji materiałów pochodzących z recyklingu, pilnuje standardów pracy w fabrykach, służy lokalnym społecznościom podczas eventów Timberland Wspiera (tutaj wolontariusze na co dzień zatrudnieni w sklepach sadzą drzewa, sprzątają zielone tereny, budują place zabaw). To nie wszystko - Timberland  idzie o krok dalej i to własnie w laboratoriach marki powstał ReBOTLJest on materiałem z przetworzonych butelek, który charakteryzuje się wyjątkową lekkością, wytrzymałością i oddychaniem. Z niego produkowane są cholewki butów Timberland, ale od 2009 roku przetworzone butelki PET można było znaleźć też w podeszwach, wyściółkach oraz sznurowaniach butów marki.

W sumie od 2009 roku Timberland wykorzystał ponad 300 milionów plastiku do produkcji materiałów do swoich kolekcji. Imponująca liczba, prawda? To właśnie dlatego ta marka jest dla nas idealnym partnerem do dyskusji na temat zrównoważonej mody. Też chcecie z nami porozmawiać? Weźcie udział w konkursie ELLE.pl x Timberland i wygrajcie uczestnictwo w tych szczególnych warsztatach, poświęconych odpowiedzialnej modzie i dbaniu o ekologię w segmencie modowym. 

Konkurs ELLE.pl x Timberland

Co trzeba zrobić, by wygrać? W kreatywny sposób odpowiedzieć na pytanie w poniższym formularzu: "Co, Twoim zdaniem, marki modowe powinny robić, by dbać o planetę?". Rozdamy kilka głównych nagród, którymi będą udział w warsztatach oraz vouchery do sklepu Timberland, a także nagrody specjalne - pojedyncze vouchery na zakupy. 

Zwycięzców konkursu zaprosimy do sekretnego miejsca, w którym razem z zaproszonymi gośćmi - przedstawicielami marki Timberland, influencerami związanymi z tematami eko i mody oraz naszą redakcją porozmawiamy o tym, co moda rzeczywiście może zrobić dla planety i poznamy dokładnie przełomową technologię ReBOTL

 

Wyniki konkursu: 

 

Nagrody główne: 

1. nadia.ryk@wp.pl

2. bognagos@gmail.com

3. dagmarauszynska@gmail.com

 

Nagrody dodatkowe: 

1.  ursus.kotek@op.pl

2.  patrycjahoffmann@yahoo.com

3.  beata.bednarczyk94@wp.pl

4.  sylwial1110@wp.pl

5.  dominikciura5@gmail.com

6.  gawronek13@gmail.com

7.  endriu54@wp.pl

8.  jpydo@icloud.com

9.  klaudiaa.mierzwa@gmail.com

10. kasiagor@tlen.pl