1, Wraz z wiosną trendy gotowe na wszystko, tak jak bohaterki marcowej okładki ELLE, modelki Bogna Sworowska, Maja Zimnoch i Kamila Szczawińska sfotografowane przez Mateusza Stankiewicza w dwóch odsłonach: od kulis i w wiosennych stylizacjach.

2. Żeby zajrzeć do kuźni młodych talentów - poznajcie najzdolniejszych polskich projektantów i projektantki i studiujących jeszcze na uczelniach lub będących u progu kariery. Ich kreacje łączą rozmach i bezkompromisowość, o czym szerzej opowiada w kontekście swojej kolekcji laureat tegorocznej "Złotej Nitki" Maurycy Zylber.

3. Moda rozkwita, przekonuje Marcin Świderek, relacjonując najnowsze trendy prosto z wybiegów w Mediolanie, do którego pojechał wraz ze stylistką ELLE Karoliną Limbach.

4. Jak odbiera świat kompozytor Radzimir Dębski JIMEK i aktor Eryk Kulm jr, który zagrał tytułową rolę w filmie "Filip"? Zajrzyjcie z nami do świata męskich zmysłów, przez które przebija artystyczna wrażliwość.

5. Piszemy też o noweli graficznej Olgi Tokarczuk "Pan Wyrazisty", w której pojawia się wątek social mediów.

6. Czy wszyscy staliśmy się ich zakładnikami? Czy mamy jeszcze wybór? Debatujemy nad tym, gdzie i jak postawić granice, żeby - jak w noweli noblistki - okazało się, że w lustrzanym odbiciu widać zamazaną plamę zamiast twarzy.

7. Ważny i coraz częściej dyskutowany temat: czy warto starać się o oficjalną diagnozę np. ADHD? Czemu to ma służyć i jak może pomóc dorosłej osobie?

8. Bajeczne kropki jak stąd do nieskończoności wracają na kufrach, torebkach i akcesoriach - współpraca japońskiej artystki Yayoi Kusamy i Louis Vuitton jeszcze nigdy nie była tak malownicza.

9. Malarskie plamy, tym razem na twarzy, soczyste usta i manikiur z pazurem - to zjawiskowe makijaże, które koniecznie trzeba obejrzeć w dziale Uroda, gdzie znajdziecie szeroki wybór trendów na wiosnę-lato 2023.

10. Czy wszystko już jasne? Jeśli nie, rzut oka na mieszkanie fotografa Marcina Tyszki, w którym biel i światło konkurują tylko z widokiem warszawskiego Żoliborza.

Miłej lektury!