Z urządzaniem własnej imprezy zawsze jest mnóstwo zamieszania - trzeba zrobić zakupy, przygotować potrawy, a potem jeszcze je odpowiednio serwować, gdy pojawią się goście. Ostatecznie całe przyjęcie się kończy zanim uda wam się usiąść spokojnie albo zamienić z kimś więcej niż jedno słowo. I jeszcze to poranne sprzątanie. Ulala Chef sprawia, że z przygotowania do kolacji pozostaje wam tylko przebranie się w eleganckie ubranie i relaks. Jak to?

Ulala Chef to usługa, która - w dużym uproszczeniu - polega na zamówieniu szefa kuchni do własnego domu.

To doskonała opcja dla osób, które chcą zrobić przyjęcie w domu, ale nie mają czasu na przygotowania eleganckiej kolacji lub nie czują się zbyt dobrze w gotowaniu. Tak właśnie było z szefową tej firmy i jedna z założycielek, Agnieszką Górską, która od 2015 roku wraz z najzdolniejszymi kucharzami ułatwia ludziom organizowanie domowych przyjęć i kolacji

Jak działa Ulala Chef?

Wystarczy wejść na stronę ulalachef.com i w wyszukiwarce chefów podać swoje miasto oraz interesujący nas termin. Strona zaproponuje różne opcje menu, a dostępne filtry pomogą nam dokonać wyboru. Można określić życzenia specjalne (na przykład podać informację o naszych alergiach lub przekazać konkretne wskazówki dla chefa) i zobaczyć od razu wartość zamówienia. Kiedy już zdecydujecie się na coś, rezerwujecie, czekacie na potwierdzenie przez kucharza i opłacacie usługę. Proste? Jak najbardziej. Po zakończeniu tego etapu czeka was jeszcze rozmowa z kucharzem, który odezwie się do z ostatecznymi pytaniami i ustaleniami. Tak, żeby wszystko było jasne i dopięte na ostatni guzik.

I tyle. Naszym jedynym obowiązkiem będzie przygotować stół na około dwie godziny przed pojawieniem się pierwszych gości - wtedy właśnie pod wskazany adres przyjedzie kucharz, który będzie miał ze sobą wszystkie potrzebne do gotowania składniki, a nawet zastawę i sztućce (to opcja standardowa, jednak można wynająć także... stół i krzesła). Uwaga, w kuchni musimy mieć koniecznie płytę kuchenną, piekarnik i jedną wolną półkę w lodówce. Jeśli czegokolwiek będzie nam brakować, np. sitka albo patelni - wystarczy uprzedzić go wcześniej, żeby mógł zabrać ze sobą niezbędne sprzęty kuchenne

Zanim pojawią się wasi znajomi czy rodzina, szef kuchni przygotuje wszystko co trzeba. Do waszych obowiązków w tym czasie może należeć szykowanie się do wieczoru, a potem - zajęcie się gośćmi. Czyli same przyjemności, bez stresów i biegania z zegarkiem w ręce. Kiedy wszyscy się już pojawią, kucharz, zupełnie jak na filmach i w eleganckich restauracjach, przywita się z wszystkimi i opowie, co przygotował na kolację, serwując jednocześnie poszczególne dania. Na koniec wieczoru chef zmywa naczynia, sprząta kuchnię, zabiera rzeczy i wychodzi. 

Prywatny kucharz na przyjęciu w domu

Jeśli na waszej liście gości będzie więcej niż dwanaście osób, razem z kucharzem odwiedzi was jego pomocnik, a przy naprawdę dużych imprezach - kelner. Takie prywatne przyjęcie może też urozmaicić barman lub sommelier, jeśli sobie tego życzycie. 

Każdy chef ma swój profil na Ulala Chef, dzięki czemu możecie go dokładnie poznać i przekonać się, w jakiej kuchni się specjalizuje, jakie ma popisowe dania albo np. jakie zna języki obce. Wśród nich znajdziecie uczestników programu Top Chef, młodych kucharzy z wizją czy doświadczonych szefów kuchni, którzy są w zawodzie od lat. Na takim profilu dostępne są też zdjęcia, recenzje i ogólna ocena. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone na stronie, więc nie ma żadnych zaskoczeń - usługa wygląda dokładnie tak, jak jest obiecywane.

Ulala Chef działa jak prywatna restauracja, tylko z większym komfortem i we własnym domu. To może być rodzinny obiad, kolacja z przyjaciółmi, a nawet idealny scenariusz na zaręczyny czy własne warsztaty kulinarne. Nie musicie szukać knajpy czy kawiarni, która będzie miała odpowiadające wam menu i której atmosfera będzie wam odpowiadać. Świeże jedzenie, przygotowywane na waszych oczach, zero stresu i czerpanie przyjemności ze spotkania z bliskimi oraz niezapomniany wieczór, z którego możecie w pełni skorzystać - to właśnie najlepiej opisuje Ulala Chef.