Pękate jak dmuchane zabawki czy balonowe rzeźby Koonsa zawieszki w kształcie muszli, gwiazd, koralowców, delfinów, a przede wszystkim serc, opanowały trendowy krajobraz. Zrobiło się charakternie i nostalgicznie. Czyli tak, jak lubimy najbardziej. Zaczęło się od chokera z wybiegu Saint Laurent, który potem zyskał dziesiątki kolejnych interpretacji. Część z nich nawiązuje do przesłodzonej estetyki początku lat dwutysięcznych, inne mają w sobie punkowego pazura, podczas gdy jeszcze innym bliżej do ery Gilded Glamour. 

Wszystkie łączy jeden wspólny mianownik – oversize’owe, „puchate” serca. 

Poniżej zebrałyśmy 5 różnorodnych projektów wpisujących się nadmuchaną obsesję biżuteryjną świata mody. Na liście porpozycje instagramowych it brands, sieciówek oraz polskich marek autorskich. 

ROSA

 

 

Startujemy od wyrafinowanego szyku made in Poland. Naszyjnik Diana jako klasyk leżakował w ofercie marki ROSA już kilka miesięcy. Na fali „pękatej” mody zyskał dodatkowo wymiar trendowy. Został wykonany ręcznie z żółtego złota o próbie 585. To ozdoba, którą będą kochać całe pokolenia. 

Arcanum LA

Dla tego naszyjnika przepadną wszystkie zodiakary. Przeskalowaną zawieszkę-serce od popularnej w mediach społecznościowych marki Arcanum LA wykuto bowiem  z zielonego awanturynu, znanego  jako kamień szczęścia. Jeśli wierzyć opisowi produktu, noszenie go przyciągnie dobrobyt, pomoże uwolnić się od niewspierających nawyków oraz przekonać, a na dodatek zwiększy motywację i kreatywność. Od siebie dodamy tylko, że zjawiskowo zaprezentuje się w duecie z białym tank topem. 

Ania Kruk 

 

 

W naszyjniku, który wypatrzyłyśmy w ofercie polskiej marki Ania Kruk na pierwszy plan wychodzi dekoracyjne zapięcie przekładane typu toggle. W zależności od stylizacji, naszyjnik z sercem tego typu może być mieć grunge'owy charakter, przywoływać wspomnienia o stylizacjach Ashley Tisdale z High Schol Musical albo wyglądać bardzo szykownie i elegancko. Dodatkowy plus: jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: pozłacanej i srerbnej. 

Lisa Says Gah

Czas na naszego ulubieńca całego zestawienia. Lustrzane serce w wersji puffy od popularnej insta marki Lisa Says Gah zawieszone jest na cienkim jak makaron spaghetti czarnym sznurku. My nosiłybyśmy go poprzecieranych skórzanych kurtek i luźnych, sprawiających wrażenie o kilka rozmiarów za dużych T-shirtów z nadrukami. 

Guess

 

 

W propozycji Guessa chunky jest nie tylko sama zawieszka, ale i cały łańcuszek. Świetnie zaprezentuje się solo i w kaskadowych kompletach. Do luźnego casualu i w towarzystwie zmysłowych sukienek wieczorowych. 

Bez względu na to, która propozycja rezonuje z wami najbardziej, pamiętajcie – w sezonie wiosna-lato 2023 miłość bez dwóch zdań unosi się w powietrzu.