Uwaga nadchodzi najmniej oczekiwane zjawisko w astrologii. Mowa o retrogradacji Merkurego w Pannie, która od 23 września do 15 września 2023 będzie "rujnować" nam życie. Przygotuj się na opóźnione loty i niewytłumaczalne problemy techniczne. Spodziewaj się zgrzytów w komunikacji z innymi, powrotu eks lub skandalu z powodu wiadomości wysłanej do niewłaściwej osoby. Czy już czujesz katastrofę, która wisi w powietrzu? Jeśli znajdujesz się na poniższej liście, ta retrogradacja zajdzie Ci za skórę. 

Retrogradacja Merkurego w Pannie wróży życie dalekie od ideału. W chaosie musisz ponownie odnaleźć siebie. 

Retrogradacja Merkurego w Pannie 2023 - motywy

Zapomnij, czym jest pośpiech. "Co nagle, to po diable" stało się mottem retrogradacji w Pannie. Wszechświat celowo zwolni tempo życia. Zada Ci pytanie, czy aby na pewno zmierzasz we właściwym kierunku. W astrologii Merkury rządzi technologią, myślami i słowami. Dwa razy zastanów się nad tym, co mówisz lub komu powierzasz swoje sekrety. Nie dokonuj poważnych zakupów. Drogi gadżet szybko okaże się wadliwy. Miej się na baczności w sprawach związanych z byłym. Oto najgorszy czas dla miłości, szczególnie gdy w grę wchodzą dawne historie. 

Oto 3 znaki zodiaku, które najgorzej odczują wpływy Merkurego:

BLIŹNIĘTA

Merkury rządzi Panną oraz Bliźniętami. Gdy zacznie się cofać, ponownie uczyni Twoje życie stresującym. To, co powiesz, obróci się przeciwko Tobie, nawet gdy kierujesz się dobrą intencją. Tak, jakby spadła na Ciebie klątwa, która przeinacza Twoje własne słowa. Utracone dane, zaginione e-maile i inne technologiczne wpadki też staną się Twoim chlebem powszednim. Co więcej, nie unikniesz walk na froncie domowym. Pora rozwiązać sytuację związaną z członkiem rodziny lub współlokatorem. 

Silver Screen Collection/Getty Images

PANNA

Gdy retrogradacja jest w twoim znaku i dotyczy twojej planety, bój się Boga. Potraktuj to zjawisko jak test wytrzymałości. Spodziewaj się opóźnień w sprawach, na które najbardziej czekasz. Nieplanowane przerwy i nieporozumienia będą twoją zmorą w kolejnych tygodniach. Stracisz grunt pod nogami. Przywrócenie równowagi okaże się nie lada wyzwaniem. Ruch wsteczny Merkurego ma nauczyć Cię pokory i proszenia o pomoc w chwilach największego stresu. Choć zwykle to Ty ratujesz innych, tym razem masz się poddać. Doceń wkład najbliższych Ci osób. Zobacz, co się wydarzy, kiedy odpuścisz pragnienie kontroli. 

STRZELEC

Kochasz podróże i każdą z nich traktujesz niczym kształcące doświadczenie. Czy pasja może zamienić się w koszmar? Niestety, najgorsze scenariusze staną się możliwe w tej retrogradacji. Począwszy od tego, że Twój wyjazd zostanie opóźniony lub odwołany. Twoje sprawy sercowe też się nie poruszą. Chcesz namiętnych zwrotów akcji, lecz nie tędy droga. Los poprosi Cię o ponowne przemyślenie, dokąd zmierzasz. Panna czepia się drobiazgów, a jej retrogradacja uderzy w Twoje słabe punkty. Z mędrca znów zamienisz się w ucznia, który powinien nadrobić zaległości w przyziemnych sferach życia. 

 Nie leć za blisko Słońca, bo spali ci skrzydła. Strzelce zostaną ściągnięte na ziemię, zanim zrealizują swój cel.