Nów Księżyca w Wodniku otworzy nowy cykl księżycowy i zapoczątkuje Księżycowy Nowy Rok. W chińskiej astrologii będzie to pomyślny Rok Drewnianego Smoka. Ponieważ Wodnik oznacza rewolucję, innowację oraz bunt, nagłe zwroty akcji będą nieuniknione. Spodziewajmy się niespodziewanego. Wydarzenia w tym tygodniu mogą wywrócić życie do góry nogami. Znaki zodiaku, które odczują ciężar lutowego nowiu, najpewniej odczują dyskomfort. Czas, by porzuciły swoje stare przekonania, powiązania, a nawet części siebie.

Księżyc w nowiu toruje drogę do zmiany w twoim życiu, która jest konieczna.

Potrzeba zmian w nowiu Wodnika będzie niezaprzeczalna, jednak ich przyjęcie może być skomplikowane. Zachowaj otwarty umysł i przygotuj przestrzeń na nowe doświadczenia. Zwłaszcza jeśli jesteś jednym z trzech znaków zodiaku, które znajdują się na poniższej liście.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Byk będzie jednym ze znaków zodiaku najbardziej dotkniętych lutowym nowiem księżyca. Zmiana może wydawać się przytłaczająca, lecz Wszechświat nie bez powodu popycha Cię ku nowym doświadczeniom. Nów w Wodniku namiesza w Twojej karierze, rzucając Ci pod nowe wyzwania lub zmuszając cię do zmiany decyzji. Na chwilę stracisz grunt pod nogami. Dzięki temu uwolnisz się od sytuacji, która nie służy już Twojemu wzrostowi. Czas zająć się tym, co jest Ci najbardziej potrzebne. Twoje życie zawodowe powinno znów stać się satysfakcjonujące.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Rzadko zdarza Ci się odczuć, że nie znajdujesz się w centrum uwagi. Niestety, nów w Wodniku wyceluje w Twoje ego. Zamiast skupiać się na sobie, będziesz zmuszona poświęcić uwagę ludziom w swoim życiu. Możesz nawet odnieść wrażenie, że jesteś tylko graczem w czyjejś grze. Na chwilę stracisz kontrolę. Czy potrafisz się odnaleźć w roli drugoplanowej? Cokolwiek się wydarzy, pamiętaj, aby nie traktować tego osobiście. Nadal jesteś ważna. Tym razem jednak musisz wyciągnąć lekcje z doświadczeń innych osób. 

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Przygotuj się na turbulencje. Księżyc w Twoim znaku zodiaku zepchnie Cię na głębiny podświadomości. Masz ogromną szansę na rozwój i zmianę, ale nie zrobisz tego, dopóki nie uwolnisz się od przeszłości. Przełam stare wzorce. Puść części siebie, które nie są zgodne z tym, kim się stajesz. Jakie nawyki lub przekonania wydają się Tobie ograniczające? Niestabilność Urana podczas tego nowiu z pewnością da Ci się we znaki. Trzymaj się swojego nowego planu, manifestując znoszenie wszelkich blokad.