Uwielbiamy, kiedy Filip Szcześniak robi coś takiego. Nowy solowy projekt Taco zapowiadany był na 13 lipca, ale poza tym, nie wiedzieliśmy niemal nic (może z wyjątkiem tego, że na tym jednym krążku się nie skończy, bo Taco jeszcze w tym roku wspominał o dwóch solowych płytach). Zmiany w życiu Taco Hemingwaya, jego bardzo komercyjny krok z Quebonafide, totalnie wyprzedane koncerty kazały pytać "co tu się wydarzy dalej". Teraz wiemy -"Café Belga" Taco Hemingwaya, która właśnie (w całości!) trafiła do sieci to aż 11 premierowych numerów udostępnionych nie w piątek 13-tego, ale na dzień przed terminem pojawiającym się w plotkach. To jest właśnie niespodzianka w stylu Taco. Płyta bardziej niż "Somę 0,5 mg" przypomina dawne albumy rapera (a w "4AM in Girona" ponownie usłyszycie jak Szcześniak rapuje po angielsku). Taco znów mierzy się ze swoją sławą, miłością, z Warszawą i tym, jak może wyglądać jego kariera za kilka lat. Część kawałków nagranych jest na zasadzie wywiadu - muzyk odpowiada swoją piosenką na zadane na początku utworu pytanie. Jak można było się domyślić tytułowa "Café Belga" to kawiarnia w Belgii, gdzie powstawały piosenki - mieszka tam mama Filipa, a jego koledzy (i zarazem współpracownicy) wstawili właśnie na instagram zdjęcia z tego miejsca na swój instagram.

 

 

Jesteście ciekawi, jakie numery pojawiły się na trackliście . Oto tytuły: 


Taco Hemingway - 4 AM in Girona (prod. Rumak & Borucci)


Taco Hemingway - Adieu (prod. Rumak)Taco Hemingway - Modigliani (prod. Borucci)


Taco Hemingway - Motorola (prod. Rumak)


Taco Hemingway - Abonent jest czasowo niedostępny (prod. Borucci)


Taco Hemingway - Fiji (prod. Borucci)


Taco Hemingway - 2031 (prod. Rumak)


Taco Hemingway - Reżyseria: Kubrick (prod. Rumak)


Taco Hemingway - Wszystko na niby (prod. Rumak)


Taco Hemingway - ZTM (prod. Borucci)


Taco Hemingway - Café Belga (prod. Borucci)

Jest tu trochę o miłości, trochę o przyszłości, przemijaniu, fałszu, trochę o samotności artysty po komercyjnym sukcesie. Obserwatorzy życia Taco doszukają się wątków związanych z nową dziewczyną, z fejmem duetu z Quebonafide i ironicznych odniesień do relacji artysta-media. 

Taco Hemingway udostępnił płytę "Café Belga" na You Tube a i tak fani w komentarzach masowo deklarują już zakup fizycznego krążka. To jest właśnie lojalna publiczność, którą artysta przez lata przekonywał o swojej prawdzie. Ci, którzy zwątpili przy bicie "Tamagotchi" będą chyba musieli posypać dziś głowę popiołem.