Salma Hayek nie narzeka ostatnio na brak pracy. 56-letnia aktorka intensywnie promuje produkcję „Magic Mike: Ostatni taniec”, która jest dla niej pretekstem do wyjść na czerwony dywan. Na oficjalnej premierze w Miami przyciągnęła wszystkie spojrzenia w zmysłowej kreacji z drobnej siateczki. „Nie mam słów, aby to skomentować. Dosłownie odebrało mi mowę. Sukienka mówi sama za siebie” – tak odważną stylizację opisał Channing Tatum. Już niebawem na ekrany wejdzie także dramat „Without Blood” w reżyserii Angeliny Jolie. „Salma i Demian [Bichir – przyp. red.] są bardzo autentyczni i odważni. Od zawsze jestem ich fanką. Byłam pewna, że na planie mojego filmu wykażą się poświęceniem i profesjonalizmem, ale szczerze mówiąc, zwalili mnie tym z nóg” – zachwycała się twórczyni. Między pracą przed kamerą i życiem rodzinnym Salma znajduje czas na liczne wywiady. Jednego z nich udzieliła ostatnio magazynowi Glamour. W trakcie rozmowy padła zaskakująca anegdota dotycząca ślubu z francuskim biznesmanem i dyrektorem grupy Kering. 

Salma Hayek została podstępem zmuszona do małżeństwa. Aktorka opowiedziała o ślubie z Francois-Henri Pinaultem

Punktem wyjścia był dialog między bohaterami filmu „Magic Mike: Ostatni Taniec”. Mike wypytywał bohaterkę Salmy, dlaczego nie układało jej się w relacjach, a ta odpowiedziała, że powodem było małżeństwo. Dziennikarka Glamour zapytała, jak aktorka postrzega kwestię formalizowania związków. „Myślę, że kiedy jesteś z kimś przez długi czas, bardzo łatwo jest brać tę osobę za pewnik. Dobre małżeństwo jest jedną z najtrudniejszych rzeczy [...] Właściwie to nie wierzyłam w małżeństwo. Nie chciałam poślubić mojego męża. Próbował długi czas, ja mówiłam »tak«, a potem znikałam. Jednak on nie dawał za wygraną. Byłam tym przerażona”.

„Jak chronisz swoją relację przed monotonią?” – padło pytanie. „Nuda jest niedoceniana. Długo tego nie rozumiałam. Nam bardzo pomogło to, że spotkaliśmy się na późniejszym etapie życia. Bycie razem i nierobienie niczego konkretnego jest w porządku. Dzielenie przestrzeni, zajmowanie się własnymi rzeczami w ciszy, podanie drugiej osobie filiżanki herbaty – to wystarczy. Te małe proste gesty. Myślałam, że z upływem lat przestaną pracować, a nadal pracuję. Sądziłam, że starzenie się oznacza, że już się nie zakochujesz, a ja jestem zakochana”.

Helena Bonham Carter otwarcie o starzeniu się: „To brudne słowo. Mamy na jego punkcie obsesję” >>

Rozmówczyni zauważyła, że Salma Hayek i Francois-Henri Pinault założyli obrączki w walentynki. Okazuje się, że romantyczne wydarzenie było dla gwiazdy niespodzianką. „Nie wiedziałam, że tego dnia wezmę ślub” – przyznała.

„To było jak interwencja kryzysowa. Chyba nie dzieliłam się jeszcze tą historią. Po prostu zaciągnięto mnie do sądu. Moi rodzice, brat, wszyscy sprzysięgli się przeciwko mnie. Miałam fobię na punkcie małżeństwa [...] Tego dnia byłam zdenerwowana. Po ślubie cywilnym przygotowano obiad u jego rodziców. Moja teściowa, która jest najgustowniejszą osobą, jeśli chodzi o organizację rozrywek, robiła już lunch. Nie miałam więc wyboru.”

„Nie mogłaś odmówić?” – chciała wiedzieć dziennikarka. „Nie! To dlatego, że zgodziłam się na małżeństwo, ale gdyby nadszedł dzień ślubu, sama zwyczajnie nie pojawiłabym się na miejscu ceremonii. Nie zrobiłabym tego. Potem powiedziałam: »Och, wszystko w porządku. Nie czuję się przez to inaczej«. Trochę później zmieniłam zdanie na: »Ok, to jest całkiem ekscytujące«. Wtedy on zapytał: »Czy możemy teraz zrobić imprezę?«”.

Sarah Jessica Parker zdradziła, co czeka Carrie i Aidana w 2. sezonie „And Just Like That” >>

Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie. Salma Hayek i Francois-Henri Pinault zmienili stan cywilny w 2009 roku. Dwa lata przed ślubem na świat przyszła ich córka Valentina Paloma Pinault, którą gwiazda nazywa „najbardziej romantycznym prezentem, jaki kiedykolwiek otrzymała”. Jej 60-letni mąż ma też troje dzieci z poprzednich związków. Po skromnej ceremonii w paryskim urzędzie, małżonkowie świętowali w większym gronie. Na wystawną uroczystość w Wenecji zaprosili między innymi Penélope Cruz, Woody'ego Harrelsona, Charlize Theron i byłego partnera Hayek, Edwarda Nortona. Zanim serce aktorki skradł dyrektor marek takich jak Gucci i Saint Laurent, spotykała się również z Edwardem Attertonem i Joshem Lucasem.