Każda firma produkująca obuwie sportowe ma w swojej ofercie model, który klimatem nawiązuje do lat osiemdziesiątych – niektórzy sięgają w tym celu do własnej historii, inni tworzą nowe modele, inspirując się stylem sprzed kilku dekad. Jednym z modeli, który idealnie wpisuje się ten trend jest produkowany przez Pumę Palermo. Model ten doczekał się właśnie edycji specjalnej, która doskonale pasuje do jego nazwy.

Charakterystycznym elementem modelu Palermo jest przyszyty na boku element z jego nazwą i logotypem producenta. I to właśnie pod nim umieszczono wyróżnik limitowanej wersji, którym są kultowe cytaty z „Ojca chrzestnego”. W zależności od wersji (do sprzedaży trafiają trzy), na bucie znalazł się jeden z następujących cytatów:

  • „Leave the gun. Take the cannoli”
  • „It’s not personal. It’s strictly business”
  • „We go to the mattresses”

Pierwsze z wymienionych zdań zostało wypowiedziane przez Petera Clemenzę – członka rodziny Corleone po zabójstwie nielojalnego Pauliego Gatto. Drugi to słowa Michaela Corleone, wypowiedziane podczas planowania zamachu na skorumpowanego policjanta, a trzeci odnosi się do spotkania wszystkich mafijnych rodzin w Nowym Jorku w celu zawarcia pokoju.

Buty nie trafiły jeszcze do sprzedaży. Będzie je można kupić jeszcze w tym roku, wyłącznie w internetowym sklepie size?