Emily Blunt i John Krasinski na 96. ceremonii wręczenia Oscarów

Jeśli podzielacie opinię Helen Mirren, że oscarowe gale szybko wypadają ze zbiorowej pamięci, zapewne zdążyliście już zapomnieć o szampańskim dywanie z 2023 roku. Amerykańska Akademia Filmowa postanowiła niespodziewanie zerwać z sięgającą lat 60. tradycją i poeksperymentować z wizualną oprawą ceremonii. Wybryk był jednak jednorazowy. Burgundowy odcień szybko powrócił na swoje miejsce, ale nastroje pozostały szampańskie. Oscary 2024 lada moment oficjalnie się rozpoczną, więc do Dolby Theatre przybywają już pierwsi zaproszeni goście. Z wysokiego C zaczęła Vanessa Hudgens, która niespodziewanie zaprezentowała fotoreporterom ciążowe krągłości. W blasku fleszy stanęli też Emily Blunt i John Krasinski

Oscary 2024: Emily Blunt i John Krasinski na czerwonym dywanieJohn Shearer/WireImage

Aktorka wybrała kreację Schiaparelli wysadzaną w talii i przy dekolcie połyskującymi kryształkami. Rolę dodatków grała diamentowa biżuteria Tiffany & Co. Wspierający mąż włożył kremowy smoking i klasyczną białą koszulę. Widać więc, że styliści jednej z ulubionych hollywoodzkich par ściśle ze sobą współpracowali. Czy sądzicie, że zainspirowały ich dekoracje z zeszłego roku? 

Oscary 2024: Emily Blunt i John KrasinskiKevin Mazur/Getty Images

Zobacz też: Historia miłości Emily Blunt i Johna Krasinskiego. „Nie zdawała sobie sprawy, że poślubiła swojego stalkera”

Oscary 2024 będą pomyślne dla gwiazdy „Oppenheimera”?

Emily Blunt ma w tym roku szansę na złotą statuetkę dzięki występowi w „Oppenheimerze”. Oscarowa nominacja dla najlepszej aktorki drugoplanowej jest pierwszą w jej karierze. W tej samej kategorii wyróżniono też Danielle Brooks za „Kolor purpury”, Americę Ferrerę za „Barbie”, Da'Vine Joy Randolph za „Przesilenia zimowego” i Jodie Foster za „Nyad”. Łącznie film Christopher Nolan może zabrać do domu aż 13 nagród i tym samym pobić rekord należący do „Titanica”, „Ben Hura” i „Władcy pierścieni: Powrotu króla”. „Oppenheimer” pojawia się również w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser (Christopher Nolan), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Cillian Murphy), najlepszy aktor drugoplanowy (Robert Downey Jr.), najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia, najlepsza charakteryzacja, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż i najlepsza muzyka.