Polska aktorka na Oscarach 2023 zachwyciła w kreacji Hermes

W Hollywood zaczął się oscarowy wieczór, a na czerwony dywan Akademii przybywają już pierwsze gwiazdy - przedstawiciele i przedstawicielki branży kinowej oraz nominowani do słynnej popkulturowej nagrody. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli polskiej kinematografii, bo lista kandydatów do Oscara 2023 zawierała także nadwiślański tytuł: "IO". Z tego powodu też na czerwonym, a właściwie szampańskim dywanie, pojawiła się Sandra Drzymalska, odtwórczyni jednej z głównych ról we wspomnianym filmie. 

Drzymalska w Hollywood wystąpiła w kreacji Hermès z pokazanej w zeszłym tygodniu w Paryżu kolekcji jesień-zima 2023/2024.

Miedziano-srebrzysta kreacja z golfem i długim rękawem, a także dołem z łączonych materiałów, idealnie współgrała z beżowymi butami aktorki i minimalistycznym makijażem w stylu lat 50. (z czerwonymi ustami i delikatną kreską na oku), a także upiętymi włosami z rozwianą grzywką w stylu francuskim. Polska gwiazda pojawiła się w Dolby Theatre dopiero chwilę temu, a już międzynarodowa prasa zachwyca się jej lookiem.

Oscary 2023: suknie gwiazd [najpiękniejsze stylizacje, dużo zdjęć]>>

Oscary 2023: Polka zachwyca na czerwonym dywanie w Hollywood! Sandra Drzymalska wystąpiła w sukience słynnego francuskiego domu mody / GettyImages

Kreacja Hermes jesień-zima 2023/2024, którą na Oscary 2023 założyła Sandra Drzymalska / Launchmetrics/Spotlight

Film "IO", w którym wystąpiła Sandra Drzymalska, nominowany jest do Oscarów 2023 w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". Czy ma szansę na zdobycie statuetki? Według szacunków jest to bardzo prawdopodobne. Historia wyreżyserowana przez Jerzego Skolimowskiego opowiada o życiu cyrkowego osiołka i artystki Kasandry (w tej roli Drzymalska), którzy występowali razem w cyrku. Wskutek protestów jego przeciwników zwierzęta zostały zarekwirowane, a wspomniany osiołek IO trafia do stajni, do ośrodka terapeutycznego dla dzieci, na małomiasteczkowy mecz piłkarski, grupę kiboli, fermę listów - gdzie w wielu przypadkach staje się ofiarą kapitalizmu i ludzkiej agresji. Wzruszający film z Polski został nominowany obok takich produkcji, jak “All Quiet on the Western Front” (Niemcy), “Argentina, 1985” (Argentyna), “Close” (Belgia), “The Quiet Girl” (Irlandia).

Oscary 2023: nominacje>>