Oto nadciąga nów Księżyca w Skorpionie wolny od energii sezonu zaćmień. Ta faza będzie sprzyjać nowym początkom i rytuałom manifestacji. Wskaże nam drogę do spełnienia naszych najważniejszych marzeń. Skorpion to znak wody związany z intuicją, pasją, emocjami oraz pożądaniem. Symbolizuje moc i transformację. Reprezentuje potrzebę odpuszczenia tego, co nas powstrzymuje. Wspiera strategiczne działania, a także upartość w dążeniu do celu.

Nów 13 listopada 2023 - zadzieją się zmiany

We współczesnej astrologii Skorpionem rządzi Pluton, planeta zniszczenia i transformacji. W tradycyjnej astrologii włada nim Mars, waleczny bóg wojny. Listopadowy nów sprawi, że napięcie wzrośnie napięcie i będzie nam ciężko nad sobą zapanować. Pod wpływem tych energii możemy zechcieć zerwać więzi z rzeczami, które są dla nas toksyczne. Dotyczyć to będzie osób, sytuacji, a nawet naszych własnych złych nawyków. 

Księżyc w nowiu rodzi się pod kotarą ciemności. Nów w Skorpionie to zjawisko najmroczniejsze w roku, które wydobywa na wierzch wszystkie tajemnice.

Nów w znaku Skorpiona wskazuje na wielkie zmiany. Jest szansą na posianie nowych nasion intencji, z których wyrośnie nasza wymarzona przyszłość. Pielęgnuj swój ogród. Podlewaj go w każdym nowiu i pełni Księżyca. Gdy 13 listopada 2023 Luna odrodzi się na niebie, zanurz się w swoich emocjach i zapytaj swoją duszę, czego naprawdę chcesz. Skorpion wskaże Ci, co musisz odpuścić, żeby zwolnić miejsce na nowe doświadczenia. Stłumione emocje wypłyną na powierzchnię, by oswoić Cię z Twoją prawdą. 

Horoskop miłosny na listopad 2023 >>

Aaron Carberry/Getty Images

Jakie jeszcze tematy poruszy ten nów? Zjawisko będzie krążyć wokół sekretów w relacjach, niewypowiedzianych słów, tłumionych emocji, spędzania pieniędzy, samodyscypliny czy problemów związanych z chorobą lub śmiercią. Sprawi, że zmienimy swoje słabości w siłę oraz dojrzejemy do wielkiej transformacji. Księżyc w nowiu to zawsze koniec i początek. Żegnamy stare wątki, żeby przywitać nowe. Rozpoczynamy kolejny cykl, bez oglądania się przez ramię.

Nów księżyca w Skorpionie - co teraz zrobić?

Nie bój się mroku i głębi Skorpiona. Nów w jego znaku wzmocni Twoją motywacją do osiągnięcia celu. Teraz na spokojnie zaplanuj kolejne kroki. Staw czoła swoim lękom i ograniczeniom. Wenus w Wadze, która aktualnie panuje w kosmosie, pomoże Ci przywrócić życiową równowagę. Ujawni, jakie wzorce powinnaś przełamać, żeby stać się wymarzoną wersją siebie. Pozbądź się starej, zatęchłej energii. Stwórz nową przestrzeń na swój rozwój osobisty. Bądź spokojna i miej zaufanie, że Twój los zmierza we właściwym kierunku.