Netflix tylko w tym roku wydał 400 mln zł na polskie produkcje i to nie koniec! Platforma właśnie ujawniła dalsze plany dotyczące filmów i seriali "made in Poland". Już nie możemy doczekać się aż te tytuły trafią do biblioteki!

"Heweliusz" na Netflix. Nowy serial katastroficzny

Na bazie sukcesu "Wielkiej wody" powstanie serial "Heweliusz", który pokaże głośną katastrofę promu, do której doszło 14 stycznia 1993 roku. Statek "Jan Heweliusz" zatonął w czasie rejsu ze Świnoujścia do szwedzkiego portu Ystad podczas bardzo silnego sztormu o sile 12 stopni w skali Beauforta. Zginęło wówczas 55 osób. 

Za produkcję odpowiada ekipa wspomnianej "Wielkiej wody": Kasper Bajon (scenariusz), Jan Holoubek (reżyseria), Anna Kępińska (produkcja). "Podobnie jak w 'Wielkiej wodzie'”, tragiczne zdarzenie będzie jedynie pretekstem do opowiedzenia historii o ludziach" - ujawniła Anna Kępińska. 

Serial "Idź przodem, bracie" na Netflix 

To kolejny polski serial, który ma trafić na Netflix. "Idź przodem, bracie" będzie współczesną opowieścią z elementami neowesternu o dwóch rodzinach "stojących po przeciwnych stronach prawa". Za reżyserię będzie odpowiedzialny Maciej Pieprzyca, scenariusz to dzieło Kacpra Wysockiego, natomiast za produkcję odpowiada Łukasz Dzięcioł z Opus Film.

 "Lady Janosik". Nowy polski film przygodowy na Netflix

To dosyć ciekawa pozycja, będąca współczesną wersją legendy o Janosiku. Fabuła tego filmu przygodowego ma opierać się na historii nastolatki, która pewnego dnia spotyka grupę górali... Za ten tytuł odpowiada Bartosz Sztybor (scenariusz), Kalina Alabrudzińska (reżyseria, ma na koncie "Sexify") oraz Jan Kwieciński (produkcja).

"Furioza": kolejne części na Netflix

Hit z Mateuszem Damięckim i Mateuszem Banasiukiem będzie miał swoją kontynuację, co więcej, doczekamy się aż dwóch części! Reżyserem znów będzie Cyprian T. Olencki. 

Netflix ogłosił też, że w 2023 roku doczekamy się: nowej adaptacji "Pana Samochodzika i Templariuszy", filmów "Freestyle" i "Dzisiaj śpisz ze mną" oraz seriali - "Informacja zwrotna", "Dziewczyna i kosmonauta", "Detektyw Forst", "Infamia", czy "Lovzone".