Park rozrywki Disneyland we Francji

Wymieniając parki rozrywki w Europie nie sposób nie wspomnieć o Disneylandzie. Bez wątpienia jest to nie tylko najpopularniejszy, ale także największy park rozrywki w Europie. To miejsce, w którym wielbiciele bajek Disneya poczują się jak ryby w wodzie. Po parku przechadzają się Myszka Mickey, Kaczor Donald i wiele innych kultowych postaci znanych z bajek Disneya. Złożony jest z tematycznych krain, m.in. Dzikiego Zachodu, Przygody czy Odkryć i Kosmosu. Największy lunapark w Europie przyciąga miliony turystów, a jego położenie pod Paryżem jeszcze bardziej zachęca do odwiedzin. To miejsce, w którym świetnie odnajdą się rodziny z dziećmi i wszyscy chcący cofnąć się w czasie.

Europa Park w Niemczech

Najlepszy park rozrywki w Europie według wielu mieści się za naszą zachodnią granicą. Położony w niemieckim Rust Europa Park to bardzo dynamicznie rozwijające się miejsce. Prawie 100 hektarów powierzchni zapewnia mnóstwo atrakcji dla każdego, tak jak pozostałe największe parki rozrywki w Europie. Co ciekawe, na terenie parku znajduje się kilkanaście krain związanych z europejskimi krajami. Jest tutaj także Baśniowy Las Braci Grimm idealny dla wielbicieli baśni. Wśród atrakcji na wyróżnienie zasługuje 13 rollercoasterów różniących się wysokością, a co za tym idzie, także stopniem zapewnianych emocji. Dzięki temu mogą korzystać z nich zarówno młodsi goście, jak i ci starsi, spragnieni mocnych wrażeń. Europa Park to olbrzymi kompleks, w skład którego wchodzą hotele, kemping, a nawet restauracja z gwiazdką Michelin.

Co zabrać w podróż samochodem? Lista niezbędnych i przydatnych rzeczy do auta>>

Park rozrywki Puy du Fou we Francji

Jeśli chodzi o najlepsze parki rozrywki, Europa ma wiele do zaoferowania, a jednym z przodujących w tej kwestii krajów bez wątpienia jest Francja. Puy du Fou to miejsce idealne dla miłośników historii i osób pragnących chłonąć wiedzę. Parki rozrywki w Europie to nie tylko rollercoastery i zjeżdżalnie, a Puy du Fou jest tego najlepszym przykładem. To tematyczny park oparty na najważniejszych wydarzeniach historycznych. Goście mogą oglądać tam różne pokazy i widowiska robiące ogromne wrażenie. Dodatkową atrakcją są tematyczne hotele na terenie parku. Można nocować w renesansowej rezydencji, rzymskiej willi i innych iście historycznych miejscach.

Park rozrywki Tivoli Gardens w Danii

Parki rozrywki w Europie cechuje duża różnorodność. Jednym z najstarszych i oryginalniejszych miejsc tego typu są Ogrody Tivoli położone w Danii. Park ten oferuje m.in. karuzelę o wysokości 60 metrów z pięknym widokiem, a także drewnianą kolejkę górską, która powstała w 1914 roku. Park położony w Kopenhadze stanowi jedną z obowiązkowych atrakcji miasta. Można zwiedzić same ogrody lub skorzystać z licznych atrakcji. Ponadto często organizowane są tam koncerty i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. To miejsce cechujące się większym spokojem niż np. oblegany Disneyland, więc odnajdą się w nim wszyscy szukający odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Park rozrywki Energylandia w Polsce

Wodny parki rozrywki dla dzieci w Europie to nie tylko Disneyland. Świetne miejsce dla całej rodziny znaleźć można w Polsce. Energylandia położona w Zatorze przyciąga zarówno starszych, jak i młodszych wielbicieli wrażeń. To miejsce w sam raz na wyjazd z dziećmi, ale również na aktywny dzień ze znajomymi. Największe atrakcje tego miejsca to Hyperion Mega Coaster oraz Speed Water Coaster. Pierwszy z nich jest rozrywką tylko dla odważnych. Osiąga prędkość 142 km/h, a na dodatek ma wysokość aż 77 metrów. Energylandia oferuje także Water Park, w którym można ochłodzić się i zrelaksować w upalne dni. Nie zapomniano o najmłodszych i z myślą o nich stworzono magiczną i przyjazną dzieciom Bajkolandię.

Park rozrywki PortAventura w Hiszpanii

Najlepsze parki rozrywki w Europie to miejsca, w których musi znajdować się rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W PortAdventura znajduje się kilka tematycznych krain. Ponadto w skład kompleksu obejmującego park rozrywki wchodzą również park wodny i miejsce dla miłośników aut spod szyldu Ferrari czyli Ferrari Land. To najchętniej odwiedzany park rozrywki w Hiszpanii. Na terenie parku odbywają się występy z ptakami, czy pokazy baniek mydlanych. Znajduje się tam także wioska z Dzikiego Zachodu, roller coastery, karuzele czy samochodziki dla najmłodszych. Hiszpański park jest więc miejscem idealnym na wypad z dziećmi.

Park rozrywki Gardaland Resort we Włoszech

Jeśli chodzi o parki rozrywki, Europa ma wiele do zaoferowania prawie na każdej części kontynentu. Świetne miejsce dla spragnionych mocnych wrażeń znajdziemy również we Włoszech. Gardaland Resort to najchętniej odwiedzany park rozrywki w tym kraju, zlokalizowany w pobliżu jeziora Garda. Na terenie parku atrakcje podzielone są na 3 grupy: Adventure, Adrenaline i Fantasy. Park oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, takich jak: mini diabelski młyn, karuzela z konikami, czy spływ w pniu drzewa. Jednak nie brakuje tam również rozrywek dla nieco starszych odwiedzających, głodnych mocniejszych wrażeń. Oni świetnie odnajdą się w labiryncie strachu, na odwróconym roller coasterze Blue Tornado czy Oblivionie osiągającym prędkość 100 km/h.

Park rozrywki Walt Disney Studios we Francji

Spoglądając na parki rozrywki Europa, ranking bardzo często otwiera francuski Disneyland. Jednak nie jest to jedyny w tym kraju park rozrywki. Tuż  obok niego położony jest siostrzany Walt Disney Studios Park. Ta część kompleksu podzielona jest na 4 części: Front Lot, Toon Studio, Production Courtyard oraz Backlot. To miejsce, które pokochają wszyscy wielbicieli studia Walta Disneya. Motywem przewodnim parku są bowiem elementy z Disneyowskich produkcji, a część atrakcji potrafi przenieść do świata bajkowych animacji. Jedną z najpopularniejszych atrakcji tego miejsca jest The Twilight Zone Tower of Terror, czyli wieża swobodnego spadania idealna dla fanów dreszczyku emocji.

Park rozrywki Zoomarine Algarve w Portugalii

Parki rozrywki w Europie? Ranking nie mógł pominąć również słonecznej Portugalii, będącej jednym z topowych kierunków turystycznych na starym kontynencie. To tam mieści się kompleks będący połączeniem parku rozrywki z parkiem wodnym. Zoomarine Algarve położony jest ok. 50 km od Faro. To miejsce idealne na rodzinne wakacje. Wielbiciele zwierząt będą zachwyceni, gdyż na terenie parku można pływać z delfinami. Dla turystów dostępne jest także muzeum oceaniczne, strefa, w której poobserwujemy foki, kino 4D czy teren do obserwowania egzotycznych ptaków. Park rozrywki oferuje koło widokowe, karuzelę, czy zjeżdżalnię wodną z pontonami. To idealne miejsce na wycieczkę edukacyjną, niezależnie od wieku.

Wodny park rozrywki Fasouri Watermania na Cyprze

To tripikalny aquapark położony na Cyprze, który rozciąga się aż na 100 000 metrach kwadratowych. Warto tu zajechać wypoczywając na greckiej wyspie. Oferuje szalone zjazdy zabójczymi zjeżdżalniami (np, tą o wiele mówiącej nazwie Kamikadze), pływanie na łódkach i pontonach, wodne tory przeszkód, spływ rwącym potokiem, a także wiele atrakcji dla najmłodszych dzieci i rodziców. Na terenie tego parku rozrywki mieści się też SPA i liczne restauracje. Można odwiedzać go od maja do października.

Park rozrywki Blackpool Pleasure Beach w Wielkiej Brytanii

Parki rozrywki w Europie zaczęły powstawać już dawno temu, a jeden z najstarszych położony jest kilkadziesiąt kilometrów od Manchesteru. Blackpool Pleasure Beach powstał w 1896 roku. Do tej pory jest najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki w Wielkiej Brytanii. Słynie z roller coasterów, których jest tutaj aż 10. Wśród atrakcji znajdują się m.in. tor gokartowy, nawiedzona krypta, karuzele dla dzieci czy autodrom. Największym i najbardziej ekstremalnym roller coasterem na terenie Blackpool Pleasure jest The Big One. Osiąga on prędkość 119 km/h i wznosi się na wysokość 65m. Dzięki dużemu wyborowi atrakcji w brytyjskim parku rozrywki każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce, do którego mogą wybrać się zarówno rodziny z dziećmi jak i grupy znajomych spragnionych nieco bardziej ekstremalnych wrażeń.

W Europie zdecydowanie nie brakuje parków rozrywki. Wymienione powyżej to miejsca na tyle rozbudowane i chętnie uczęszczane, że powinny spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych gości. Na dodatek położenie w turystycznych rejonach sprawia, że można poświęcić im jeden dzień podczas wakacyjnego wypadu.