Disneyland Park, Francja

Wymieniając parki rozrywki w Europie nie sposób nie wspomnieć o Disneylandzie. Bez wątpienia jest to nie tylko najpopularniejszy, ale także największy park rozrywki w Europie. To miejsce, w którym wielbiciele bajek Disneya poczują się jak ryby w wodzie. Po parku przechadzają się Myszka Mickey, Kaczor Donald i wiele innych kultowych postaci znanych z bajek Disneya. Złożony jest z tematycznych krain, m.in. Dzikiego Zachodu, Przygody czy Odkryć i Kosmosu. Największy lunapark w Europie przyciąga miliony turystów, a jego położenie pod Paryżem jeszcze bardziej zachęca do odwiedzin. To miejsce, w którym świetnie odnajdą się rodziny z dziećmi i wszyscy chcący wrócić na chwilę do młodzieńczych lat.

Europa Park, Niemcy

Najlepszy park rozrywki w Europie według wielu mieści się za naszą zachodnią granicą. Położony w niemieckim Rust Europa Park to bardzo dynamicznie rozwijające się miejsce. Prawie 100 hektarów powierzchni zapewnia mnóstwo atrakcji dla każdego, tak jak pozostałe największe parki rozrywki w Europie. Co ciekawe, na terenie parku znajduje się kilkanaście krain związanych z europejskimi krajami. Jest tutaj także Baśniowy Las Braci Grimm idealny dla wielbicieli baśni. Wśród atrakcji na wyróżnienie zasługuje 13 rollercoasterów, różniących się wysokością, a co za tym idzie także stopniem zapewnianych emocji. Dzięki temu mogą korzystać z nich zarówno młodsi goście, jak i ci starsi, spragnieni mocnych wrażeń. Europa Park to olbrzymi kompleks, w skład którego wchodzą hotele, kemping, a nawet restauracja z gwiazdką Michelin.

Co zabrać w podróż samochodem? Lista niezbędnych i przydatnych rzeczy do auta>>

Puy du Fou, Francja

Jeśli chodzi o najlepsze parki rozrywki, Europa ma wiele do zaoferowania, a jednym z przodujących w tej kwestii krajów bez wątpienia jest Francja. Puy du Fou to miejsce idealne dla miłośników historii i osób pragnących wiedzy. Parki rozrywki w Europie to nie tylko rollercoastery i zjeżdżalnie, a Puy du Fou jest tego najlepszym dowodem. To tematyczny park oparty na najważniejszych wydarzeniach historycznych. Goście mogą oglądać tam różne pokazy i widowiska robiące ogromne wrażenie. Dodatkową atrakcją są tematyczne hotele na terenie parku. Można nocować w renesansowej rezydencji, rzymskiej willi i innych iście historycznych miejscach.

Tivoli Gardens, Dania

Parki rozrywki w Europie cechuje duża różnorodność. Jednym z najstarszych i oryginalniejszych miejsc tego typu są Ogrody Tivoli położone w Danii. Park ten oferuje m.in. karuzelę o wysokości 60 metrów z pięknym widokiem, a także drewnianą kolejkę górską, która powstała w 1914 roku. Park położony w Kopenhadze stanowi jedną z obowiązkowych atrakcji miasta. Można zwiedzić same ogrody lub skorzystać z licznych atrakcji. Ponadto często organizowane są tam koncerty i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. To miejsce cechujące się większym spokojem niż np. oblegany Disneyland, więc odnajdą się w nim wszyscy szukający odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Energylandia, Polska

Parki rozrywki dla dzieci w Europie to nie tylko Disneyland. Świetne miejsce dla całej rodziny znaleźć można w Polsce. Energylandia położona w Zatorze przyciąga zarówno starszych, jak i młodszych wielbicieli wrażeń. To miejsce w sam raz na wyjazd z dziećmi, ale również na aktywny dzień ze znajomymi. Największe atrakcje tego miejsca to Hyperion Mega Coaster oraz Speed Water Coaster. Pierwszy z nich jest rozrywką tylko dla odważnych. Osiąga prędkość 142 km/h, a na dodatek ma wysokość aż 77 metrów. Energylandia oferuje także Water Park, w którym można ochłodzić się i zrelaksować w upalne dni. Nie zapomniano o najmłodszych i z myślą o nich stworzono magiczną i przyjazną dzieciom Bajkolandię.

PortAventura, Hiszpania

Najlepsze parki rozrywki w Europie to miejsca, w których musi znajdować się rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W PortAdventura znajduje się kilka tematycznych krain. Ponadto w skład kompleksu obejmującego park rozrywki wchodzą również park wodny i miejsce dla miłośników aut spod szyldu Ferrari czyli Ferrari Land. To najchętniej odwiedzany park rozrywki w Hiszpanii. Na terenie parku odbywają się występy z ptakami, czy pokazy baniek mydlanych. Znajduje się tam także wioska z Dzikiego Zachodu, roller coastery, karuzele czy samochodziki dla najmłodszych. Hiszpański park jest więc miejscem idealnym na wypad z dziećmi.

Gardaland Resort, Włochy

Jeśli chodzi o parki rozrywki, Europa ma wiele do zaoferowania prawie na każdej części kontynentu. Świetne miejsce dla spragnionych mocnych wrażeń znajdziemy również we Włoszech. Gardaland Resort to najchętniej odwiedzany park rozrywki w tym kraju, zlokalizowany w pobliżu jeziora Garda. Na terenie parku atrakcje podzielone są na 3 grupy: Adventure, Adrenaline i Fantasy. Park oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, takich jak: mini diabelski młyn, karuzela z konikami, czy spływ w pniu drzewa. Jednak nie brakuje tam również rozrywek dla nieco starszych odwiedzających, głodnych mocniejszych wrażeń. Oni świetnie odnajdą się w labiryncie strachu, na odwróconym roller coasterze Blue Tornado czy Oblivionie osiągającym prędkość 100 km/h.

Walt Disney Studios, Francja

Spoglądając na parki rozrywki Europa, ranking bardzo często otwiera francuski Disneyland. Jednak nie jest to jedyny w tym kraju park rozrywki. Tuż  obok niego położony jest siostrzany Walt Disney Studios Park. Ta część kompleksu podzielona jest na 4 części: Front Lot, Toon Studio, Production Courtyard oraz Backlot. To miejsce, które pokochają wszyscy wielbicieli studia Walta Disneya. Motywem przewodnim parku są bowiem elementy z Disneyowskich produkcji, a część atrakcji potrafi przenieść do świata bajkowych animacji. Jedną z najpopularniejszych atrakcji tego miejsca jest The Twilight Zone Tower of Terror, czyli wieża swobodnego spadania idealna dla fanów dreszczyku emocji.

Zoomarine Algarve, Portugalia

Parki rozrywki w Europie? Ranking nie mógł pominąć również słonecznej Portugalii, będącej jednym z topowych kierunków turystycznych na starym kontynencie. To tam mieści się kompleks będący połączeniem parku rozrywki z parkiem wodnym. Zoomarine Algarve położony jest ok. 50 km od Faro. To miejsce idealne na rodzinne wakacje. Wielbiciele zwierząt będą zachwyceni, gdyż na terenie parku można pływać z delfinami. Dla turystów dostępne jest także muzeum oceaniczne, strefa, w której poobserwujemy foki, kino 4D czy teren do obserwowania egzotycznych ptaków. Park rozrywki oferuje koło widokowe, karuzelę, czy zjeżdżalnię wodną z pontonami. To idealne miejsce na wycieczkę edukacyjną, niezależnie od wieku.

Blackpool Pleasure Beach, Wielka Brytania

Parki rozrywki w Europie zaczęły powstawać już dawno temu, a jeden z najstarszych położony jest kilkadziesiąt kilometrów od Manchesteru. Blackpool Pleasure Beach powstał w 1896 roku. Do tej pory jest najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki w Wielkiej Brytanii. Słynie z roller coasterów, których jest tutaj aż 10. Wśród atrakcji znajdują się m.in. tor gokartowy, nawiedzona krypta, karuzele dla dzieci czy autodrom. Największym i najbardziej ekstremalnym roller coasterem na terenie Blackpool Pleasure jest The Big One. Osiąga on prędkość 119 km/h i wznosi się na wysokość 65m. Dzięki dużemu wyborowi atrakcji w brytyjskim parku rozrywki każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce, do którego mogą wybrać się zarówno rodziny z dziećmi jak i grupy znajomych spragnionych nieco bardziej ekstremalnych wrażeń.

W Europie zdecydowanie nie brakuje parków rozrywki. Wymienione powyżej to miejsca na tyle rozbudowane i chętnie uczęszczane, że powinny spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych gości. Na dodatek położenie w turystycznych rejonach sprawia, że można poświęcić im jeden dzień podczas wakacyjnego wypadu - kiedy już będzie można spokojnie wyjechać na urlop w lepszej rzeczywistości.