1. Szydełkowanie z czułością

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez c z u ł e t k a n k i (@czuletkanki) Lip 30, 2019 o 2:43 PDT

Jeżeli masz w domu kilka włóczek, z którymi nigdy nie wiedziałaś co zrobić, albo niedokończoną makramę, to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby nauczyć się tkactwa. Dziś (16.03) o godzinie 21, Marysia z @czuletkanki  poprowadzi mini wirtualne warsztaty z tkactwa na Instagramie. Gwarantujemy, że godzina poświęcona robotom ręcznym całkowicie Cię odpręży i pozwoli na chwile zapomnieć o sprawdzaniu najnowszych wiadomości.

2. Jak zrobić karierę w modzie 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Glam Observer (@glamobserver) Paź 31, 2019 o 4:59 PDT

Od kilku lat podpowiada blog GlamObserver.com, założony przez Giadę Graziano. Włoszka zbudowała wokół swojego bloga bardzo aktywną grupę dziewczyn, które próbują zbudować karierę w modzie, a dzięki jej poradom odnoszą swoje pierwsze sukcesy w dużych, międzynarodowych firmach. Kurs "How to Break into the Fashion Industry" jest płatny i prowadzony w języku angielskim na stronie https://glam-observer.teachable.com/. Na blogu znajdziecie wiele rekomendacji uczestniczek kursu, które opowiadają o tym, jak pomógł im zdobyć pracę w wymarzonym brandzie. Jeśli zniechęci Was cena kursu warto sprawdzić podcasty i webinaria, jakie przygotowuje Giada na swoim blogu. 

3. Zaprojektuj sobie tkaninę

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Merely Susan (@merelysusan) Mar 12, 2020 o 4:01 PDT

Ilustracja i projektowanie tkanin to zdecydowanie jedno z tych bardziej nietypowych hobby. Możesz go spróbować dzięki specjalnym, zdalnym kursom merelysusan.com/. Zacznij od nauki malowania kwiatów akwarelą, a potem przejdź do podstawowego kursu dla projektanta wzorów. Jeśli się w to wkręcisz, na stronie czeka też wersja rozszerzona. Odprężenie (i być może piękna sukienka na lato, z własnoręcznie zaprojektowanej tkaniny) gwarantowane. 

4. Seeing Through Photographs

Kurs Seeing Through Photographs Muzeum Sztuki Współczesnej MoMA.

To anglojęzyczny kurs, który zdalnie prowadzi Sarah Meister, kuratorka nowojorskiego Muzeum Sztuki Współczesnej MoMA. W czasach, w których nasze życie kręci się wokół zdjęć zazwyczaj tylko na nie patrzymy, pozostawiając bez interpretujemy. Kurs ma na celu naukę właściwego dostrzegania tego, co zostało uwiecznione w kadrach. Prawdziwego rozumienia fotografii. Seeing Through Photographs zajmuje jedynie 16 godzin i zajdziecie go na stronie coursera.org/learn/photography.

5. Naucz się brush letteringu

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brush Lettering Wioletta Guzy (@poprawna_optymistka) Sty 20, 2020 o 6:39 PST

Jeśli jesteś fanką bullet journali i scapbookingu, to teraz jest czas żeby przenieść wygląd swoich notatek na wyższy poziom. Na stronie www.poprawna-optymistka.pl/ wiele kreatywnych kursów online, w tym brush lettering. W trakcie tego kursu m.in. poznasz podstawy kaligrafii, dowiesz się jak wybierać i poprawnie trzymać brush pen, a także otrzymasz specjalne ćwiczenia i wskazówki upiększające Twoje napisy. Jak to wykorzystać? Ozdabianie notatników i kalendarzy to nie wszystko. Po skończonym kursie możesz zacząć tworzyć inspirujące plakaty lub urodzinowe kartki dla swoich bliskich.