Legion samobójców

Ludzie odpowiedzialni za filmowe ekranizacje komiksów DC robią co mogą, aby dorównać swoim rywalom z Marvela. Efekty są… cóż, raz lepsze, raz gorsze. Dość skrajne są też opinie na temat „Legionu samobójców”, czyli opowieści o ekipie czarnych charakterów, którym zostaje powierzone wykonanie niebezpiecznej, wręcz straceńczej misji. W obsadzie nie zabrakło głośnych nazwisk – zdecydowanie najbardziej błyszczy Margot Robbie jako Harley Quinn, ale Will Smith jako Deadshot i Jay Hernandez jako Diablo. Oprócz nich na ekranie zobaczymy również między innymi Violę Davis, Joela Kinnamana i Jareda Leto (choć jego interpretacja Jokera niezbyt przypadła do gustu części widzów).

Lupin

Omar Sy jako mocno inspirujący się Arsene’m Lupinem złodziej-dżentelmen Assane Diop spotkał się z dużym uznaniem widzów Netfliksa, zatem nic dziwnego, że szybko podjęto decyzję o stworzeniu drugiego sezonu „Lupina”. Tym razem główny bohater tego francusko-amerykańskiego serialu podejmie się walki o życie swojego syna. Do oferty serwisu ma trafić pięć nowych odcinków, a ich premiera została zaplanowana na 11 czerwca.

Łasuch

„Łasuch” to produkcja już na pierwszy rzut oka osobliwa. Mamy bowiem do czynienia z opowieścią o przygodach pół-chłopca pół-jelenia oraz samotnego wędrowca, który nieoczekiwanie zostaje jego opiekunem. Warto jednak zwrócić uwagę na osoby odpowiedzialne za projekt – producentami wykonawczymi adaptacji popularnego komiksu DC są Susan Downey i Robert Downey Jr, a całość powstała na bazie twórczości Jeffa Lemire’a, którą niedawno na naszych łamach zachwycał się Wojciech Chmielarz.

Oczy szeroko zamknięte

Absolutna klasyka światowego kina i jednocześnie ostatni film w dorobku Stanleya Kubricka. „Oczy szeroko zamknięte” opowiadają historię małżeństwa Williama i Alice Harfordów – on jest lekarzem, ona prowadzi galerię, więc nie narzekają na brak pieniędzy i możliwości do udzielania się towarzysko. Ich relacja zostaje poddana ciężkiej próbie, gdy Alice mówi mężowi, że nie zawsze była mu wierna. W rolach głównych wystąpili Tom Cruise i Nicole Kidman.