Świat makijażu jest niezwykle fascynujący, ale laikowi trudno odnaleźć się w ogromie dostępnych produktów, nowych trendów i technik. Dlatego tak bezcenne są porady specjalistów – profesjonalnych makijażystów dzielących się swoimi trikami oraz pokazujących, jak używać produktów, aby zawsze wyglądać świeżo i korzystanie. Jednym z rodzimych make-up guru jest Agnieszka Wilk, oficjalna makijażystka marki L'Oréal Paris w Polsce.

Agę zaprosiliśmy do specjalnej sesji Q&A na naszym Instagramie, gdzie odpowiedziała na makijażowe pytania obserwatorek profilu @ellepolska

Czytelniczki interesowało m.in. to, jaki puder nie podkreśli zmarszczek mimicznych i nie wysuszy delikatnej okolicy wokół oczu. Nasz ekspert polecił swojego ulubieńca, Setting Loose Powder z serii Infaillible. To właśnie ten produkt według Agnieszki nie stworzy uczucia suchości na twarzy i nie da efektu maski.

Oficjalna makijażystka marki L'Oréal Paris w Polsce wytłumaczyła także, czym różni się puder sypki od kompaktowego: „Puder, który jest sypki, np. transparentny Setting Loose Powder z serii Infaillible, zrobi nam na twarzy bardzo delikatną mgiełkę, która ładnie zmatowi skórę, ale nie będzie kryła. Natomiast puder prasowany, np. True Match, będzie zdecydowanie bardziej kryjący”. Z tego też względu ten drugi podkład Agnieszka Wilk poleca do cery naczynkowej. 

A jakie odcienie pomadek będą najmodniejsze w tym sezonie? „Wiosna to zdecydowanie czas świeżości. W tym roku najpopularniejsze są czerwienie – piękne znajdziemy w kolekcji Intense Volume Matte. Poza tym niezmiennie modne są róże i nudziaki oraz odcienie pastelowe” – podpowiada Agnieszka. 

Ponadto, makijażystka zdradziła, jakie błędy popełniamy podczas wykonywania popularnego "make-up no make-up”.

Często nakładamy po prostu za dużo produktu. W tym wypadku najlepiej sprawdza się zasada „less is more”.

Agnieszka Wilk, oficjalna makijażystka marki L'Oréal Paris w Polsce / mat. prasowe

Szybki i subtelny sposób na optyczne powiększenie ust? Za radą Agnieszki taką metamorfozę można przeprowadzić w dwóch prostych krokach: „Na początku podkreślamy usta konturówką wychodząc bardzo delikatnie poza ich kontur (przy łuku kupidyna i na środku dolnej wargi), a następnie nakładamy na nie ulubiony błyszczyk”.

Na koniec Aga Wilk opowiedziała o trzech kosmetykach L'Oréal Paris, które warto zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd. „Z racji tego, że często podróżuje, pakowanie się w małą kosmetyczkę mam opanowane do perfekcji. Co zabieram i co polecam? Po pierwsze podkład-serum True Match Nude wyrównujący koloryt skóry. Po drugie maskarę Volume Million Lashes, z którą nic się nie dzieje w ciągu dnia. Po trzecie pomadkę w neutralnym odcieniu, np. Nude Heaven z serii Glow Paradise, którą można użyć nie tylko na usta, ale także na policzki i oczy”