W końcu każda skóra jest inna. Mamy różne potrzeby, ale też różne oczekiwania co do stosowanych kosmetyków. Wiedzą o tym doskonale kosmetolodzy sklepu internetowego Topestetic, gdzie konsultację można odbyć zupełnie za darmo i niezobowiązująco. Wszystko po to, abyśmy byli zadowoleni z efektów stosowanych kosmetyków i nie musieli “błądzić” szukając odpowiedniej pielęgnacji dla siebie. Przeczytajcie ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się, między innymi, jak przygotować się do takiej porady.

Dlaczego indywidualne podejście do pielęgnacji jest tak ważne?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się skorzystać z polecenia koleżanki co do “rewelacyjnego kremu”, który Cię rozczarował? No właśnie! To dość częsta sytuacja. I choć ten krem naprawdę mógł być rewelacyjny, to warto wiedzieć, że potrzeby skóry wspomnianej koleżanki mogły znacznie różnić się od Twoich.

Każda skóra jest inna. To częste hasło, które powtarzają kosmetolodzy Topestetic. Na dobór właściwej pielęgnacji wpływ ma bardzo wiele czynników, między innymi:

  1. To, jaki mamy rodzaj skóry - czy jest sucha, tłusta, a może mieszana.
  2. To, jakie lubimy konsystencje, zapachy, a nawet sposoby aplikacji.
  3. To, z jakimi problemami się& zmagamy - czy są to przebarwienia, trądzik, a może zmarszczki.
  4. To, jakie mamy preferencje co do marek kosmetycznych - czy interesują nas bardziej kosmetyki naturalne, a może marki gabinetowe lub dermokosmetyczne.
  5. To, jak wygląda nasza dotychczasowa pielęgnacja i z czego nie chcemy rezygnować.
  6. A także to, czy mamy alergie skórne, czy leczymy się dermatologicznie lub jesteśmy w trakcie zabiegów.

Jak widać, wiele czynników ma wpływ na to, po który kosmetyk finalnie powinniśmy sięgnąć. Trudno jest się w tym odnaleźć na własną rękę, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistek.

Jak przygotować się do konsultacji kosmetologicznej?

Aby przygotować się do porady z kosmetologiem, warto wcześniej zastanowić nad tym, jak wygląda Twoja aktualna pielęgnacja, jaka jest Twoja skóra, jakie lubisz konsystencje, jakie masz oczekiwania wobec pielęgnacji, a także - co aktualnie Ci się sprawdza, a co nie do końca. Oczywiście warto poinformować kosmetologa o wszystkich potwierdzonych alergiach, a także stosowanych lekach dermatologicznych.

Kosmetolodzy w Topestetic

W Topestetic z porady kosmetologa można skorzystać przez czat na stronie sklepu oraz bloga , a także telefonicznie (736 647 679) lub mailowo (sklep@topestetic.pl).

W sklepie Topestetic każda konsultacja jest bezpłatna. Porad udzielają wykwalifikowane specjalistki w dziedzinie kosmetologii, które z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania.

Warto wiedzieć, że w Topestetic darmowa jest także dostawa zamówień, niezależnie od kwoty zamówienia, a także ewentualny zwrot. W dodatku w każdej przesyłce znajdziecie indywidualnie dobrane próbki oraz miłe gadżety.