Nowa kolekcja Under Armour na jesień-zimę 2018/2019 to dobra okazja, żeby porozmawiać z polskimi ambasadorami marki. Lato było beztroskie i tegoroczne upały wręcz zachęcały nas do siedzenia na kocu z książką albo zamieszkania na plaży. Ale wrzesień to czas, w którym kończy się lenistwo i wracamy do regularnych treningów. Jak znaleźć motywację? O sportowe rytuały i przepis na regularne ćwiczenia pytamy Julię Maciuszek i Adama Niedźwiedzia.

Julia Maciuszek - modelka, sportowiec i akrobatka

Julię Maciuszek możecie kojarzyć z udziału w programie "Top Model" oraz "Wyspa Przetrwania" POLSAT, jednak nie tylko świat mody jest jej bliski. Od wielu lat uprawia akrobatykę powietrzną i sportową. Ostatnio wzięła nawet udział w nagraniu do francuskiego programu "Le Plus Grand Cabaret du monde", gdzie zaprezentowała swoje umiejętności, m.in. w dyscyplinie aerial hoop.

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportem

Rodzice stworzyli mi możliwość poznania wielu dyscyplin sportowych już od najmłodszych lat. Do dziesiątego roku życia trenowałam wyczynowo karate, w międzyczasie pływałam oraz tańczyłam. Z racji, że w moich żyłach płynie góralska krew sportowca, zawsze dawałam z siebie 150%. W akrobatyce zakochałam się od pierwszego spróbowania.

Pamiętam jeden ważny dla mnie trening, to był dzień moich siedemnastych urodzin. Wtedy trafiłam do trenera Arkadiusza Kolanusa, u którego obecnie trenuję akrobatykę sportową.

Myślę, że w tym momencie dojrzałam do prawdziwego trenowania i uświadomiłam sobie, że akrobatyka to dyscyplina, którą chcę uprawiać do końca życia. Zdałam sobie też sprawę, że będzie mnie to kosztowało wiele poświęceń i rzeczywiście tak jest, ale chcę to robić, ponieważ kocham to nad życie. 

2. Skąd bierzesz motywację do regularnych ćwiczeń? 

Moją największą motywacją jest dążenie do wyznaczonych celów. Codziennie walczę i pokonuję własne słabości, a każdy krok do przodu sprawia, że jeszcze bardziej mi się chce. Drabinka, po której się wspinam i którą sama sobie buduję, jest coraz większa. Uważam, że „człowiek bez pasji nudzi swoją duszę” i nigdy nie jest za późno, żeby zacząć. Wystarczą odpowiednia motywacja i wytrwałość. I najważniejsze jest to, żeby nie zawracać sobie głowy zdaniem innych i nie pozwolić, by ktoś podciął nam skrzydła. Ja zawsze słyszałam, że mam za długie kończyny do skoków akrobatycznych. Wbrew zasadzie, że akrobatki w moim wieku to już prawie emerytki, postanowiłam zrobić wszystkim na przekór. 

3. Jak przygotowujesz się do treningu?

Zawsze przed ćwiczeniami muszę porządnie zjeść, żeby mieć siłę na intensywne półtorej godziny skakania na trampolinie. Jadąc tramwajem, wizualizuję sobie najtrudniejsze elementy, takie jak podwójne salta czy śruby. Akrobatyka to ekstremalny sport, który wymaga ode mnie całkowitego skupienia i koncentracji na treningu. 

4. Jak sport zmienił Twoje życie? 

Sport jest nieodłącznym elementem mojego życia. Kształtuje mój charakter, sprawia, że poznaję swoją wartość i wiem, na co mnie stać. Dzięki regularnym treningom potrafię się zorganizować. Mam też swoje priorytety - wiem, że bez poświęcenia i samodyscypliny nic nie zdziałam. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Każdego dnia na treningu odkrywam jakąś część siebie i wiem, że jestem we właściwym miejscu i podjęłam właściwą decyzję wybierając właśnie akrobatykę.  

Adam Niedźwiedź - model, sportowiec i zawodnik MMA

Adam Niedźwiedź również pojawił się w "Top Model", jednak bardziej niż kariera modelingowa, interesuje go sport. Na co dzień jest profesjonalnym zawodnikiem MMA. Zdobywca brązowego pasa w brazylijskim jiu jitsu. 

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportem? 

Sport uprawiam od najmłodszych lat, a miłość do niego zaszczepili we mnie rodzice. Pamiętam, że moim pierwszym prawdziwym treningiem były zajęcia z piłki nożnej. Sprawiały mi wiele radości i w tamtych czasach uwielbiałem ten sport.  

2. Skąd bierzesz motywację do regularnych ćwiczeń? 

Czasami zdarzają się te gorsze dni, gdy brakuje mi motywacji. Wtedy zawsze powtarzam sobie, że jeśli czegoś bardzo chcemy, to szukamy na to sposobu, a jeśli nie chcemy - powodu. I wyruszam na trening.

3. Jak przygotowujesz się do treningu?

Często słucham muzyki filmowej Hansa Zimmera przed ćwiczeniami - daje mi ona prawdziwego kopa.

Lubię też dobrze się ubrać na trening, bo jeśli wyglądam dobrze, to czuje się znakomicie na zajęciach. Poza tym ważna jest dla mnie jakość materiału, z którego został wykonany strój do ćwiczeń i maksymalna wygoda, jaką może zapewnić. 

4. Jak sport zmienił Twoje życie? 

Kompletnie je odmienił. To on nadaje memu życiu sens i to jemu wszystko zawdzięczam. 

Under Armour na jesień-zimę 2018/2019, czyli Back to... GYM!

Co połączyło Under Armour z Julią Maciuszek i Adamem Niedźwiedziem? Sportowcy i marka wyznają podobne wartości: są zdeterminowani i nie boją się walczyć z przeciwnościami, dlatego właśnie świetnie się dopełniają. My nie wyobrażamy sobie nikogo innego w roli ambasadorów - tym bardziej, że nowa kolekcja jest bardzo nowoczesna i powstała z użyciem nowych technologii

Under Armour, specjalnie z myślą o kobietach, stworzyło linię Vanish, gdzie sportowy strój wzbogacony został o elementy, które prędzej znajdziemy na światowych wybiegach niż na siłowni. Metaliczne akcenty, kolory utrzymane w najnowszych trendach i laserowe cięcie? Piękny, designerski i podkreślający sylwetkę strój doskonale motywuje do ćwiczeń. Seamless to z kolei propozycja dla mężczyzn - także i te ubrania są laserowo cięte, a do tego tkanina zapobiega otarciom i ma dodatkową wentylację. Jak Vanish i Seamless sprawdzają się podczas treningów? Zobaczcie zdjęcia z kampanii!

GALERIA: Nowa kolekcja Under Armour>>