Jak schudnąć z twarzy?

To pytanie wydaje się być absurdalne. W końcu nie da się wyszczuplić tylko jednej partii ciała. Jednak według modelek istnieją sposoby na to, by delikatnie zmienić swoje rysy. Pomaga w tym dieta oraz joga twarzy - naturalna alternatywa dla skalpela.

Smukła twarz wskazuje na zdrowy styl życia oraz zdradza nasz wskaźnik masy ciała (BMI). Za to opuchnięta i pełna twarz sugeruje nietolerancje pokarmowe czy nadwagę.

Ile trzeba schudnąć, żeby zauważyć utratę wagi na twarzy?

Naukowcy z Kanady to obliczyli. Okazuje się, że osoby kobiety i mężczyźni średniego wzrostu muszą zgubić ok. 3,5-4 kg, żeby mieć smuklejszą twarz. Za to kiedy zrzucą aż dwa razy tyle, zostaną uznani za bardziej atrakcyjnych.

W badaniu przeanalizowano zależność pomiędzy otyłością na twarzy, a wskaźnikiem masy ciała i ogólną kondycją organizmu. Okazało się, że osoby posiadające pulchną twarz mają słabszą odporność. Są też bardziej narażone na choroby dotyczące układu sercowego czy oddechowego. Zatem warto zgubić kilka kilo dla zdrowia oraz, przy okazji, lepszego wyglądu!

Analizę przeprowadzono na podstawie zdjęć twarzy kobiet i mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat. Fotografie były modyfikowane cyfrowo i pokazywane ochotnikom. Najatrakcyjniejsze wydawały się twarze, których różnica wskaźnika BMI wynosiła średnio 2,38 kg/m2 (dla płci żeńskiej) i 2,59 kg/m2 (dla płci męskiej). Dla osób średniego wzrostu to oznacza obniżenie swojej wagi o ok. 6-8 kg. 

Badacze wykazali też, że kobiety mają łatwiejsze zadanie. Muszą zrzucić nieco mniej, niż mężczyźni, by wyglądać atrakcyjnie. Radzimy zacząć pić więcej wody, unikać słodyczy i, po prostu, więcej się ruszać