Ćwiczenia twarzy - zalety

Joga potrafi przyśpieszyć metabolizm i naturalnie oczyścić organizm. Dzięki niej ciało zachowuje młodość na dłużej - pozostaje gibkie, smukłe, ujędrnione. Regularna praktyka wspomaga odchudzanie i znacząco wpływa na samopoczucie. Ale czy to jedyne płynące z niej korzyści? Wśród Azjatek oraz gwiazd i modelek (do największych zwolenniczek należy Madonna i Jennifer Aniston) na popularności zyskuje joga twarzy. Ta technika, nazywana "nowym botoksem", gwarantuje naturalne odjęcie lat! Seria holistycznych ćwiczeń oddechowych połączona z masażem i odpowiednimi ruchami potrafi przywrócić skórze blask, jędrność, poprawić jej koloryt oraz wygładzić istniejące już zmarszczki. Dodatkowo, zapobiega obwisłym policzkom, podwójnemu podbródkowi, czy zmarszczkom na szyi, na które jesteśmy narażone z upływem lat.

Joga twarzy - jak to działa? 

Joga twarzy - sposób na zmarszczki? fot. Fotolia

Warto pamiętać, że pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można wytrenować podobnie, jak inne partie ciała. Zatem ich regularny masaż i konkretne ćwiczenia gwarantują cerze prawdziwy lifting! Praktykując serię konkretnych ruchów codziennie przez przynajmniej 5 minut, można spodziewać się efektów już po 2 tygodniach. Niepotrzebny jest dodatkowy sprzęt - wystarczy, że dobrze opanujesz jogowe miny, które w odpowiedni sposób napinają mięśnie oraz naciągają skórę twarzy. Pierwszą sesję takiej jogi należy odbyć przed lustrem, by dokładnie obserwować swoją mimikę i nauczyć się właściwie nią operować. Ćwiczenia zawsze należy poprzedzić delikatnym masażem opuszkami palców, by rozluźnić mięśnie i przygotować je na wysiłek. 

Joga twarzy a uroda 

Jogini wierzą, że trzymanie "dobrej miny" ma wpływ na samopoczucie. Uśmiechanie się, nawet gdy sytuacja tego nie wymaga, wysyła pozytywne sygnały do mózgu, co wpływa na poprawę humoru. Co więcej, samo unoszenie kącików ust w górę powoduje lepszą pracę wielu mięśni twarzy, dzięki czemu stają się napięte i jędrne! Kluczowy jest także głęboki, przeponowy oddech. Dzięki niemu nie tylko zrelaksujesz swoje ciało, ale i staniesz się odporna na stres, zyskując umiejętność szybkiego wyciszania się w trudnych sytuacjach! Oddychanie przez nos przy pomocy mięśni brzucha skutecznie rozluźnia ciało, powieki, policzki, usta i szczęki. Znikają z nich napięcia spowodowane przez trudy dnia, a twarz staje się odprężona. 

Joga twarzy - naturalnie liftingujące ćwiczenia:

 

Ćwiczysz jogę? Dowiedz się więcej na jej temat >>