Gdy tylko zauważymy wypadanie włosów od razu inwestujemy w specjalne szampony, odżywki czy wcierki. Ważna, a według niektórych wręcz najważniejsza, jest także dieta. Siemię lniane, pomidory, brokuły, marchew, pestki dyni, czy warzywa strączkowe pomagają wzmocnić włosy i poprawić stan fryzury. Wiele z nas decyduje się również na zakup odpowiednich naparów i ziół, czy suplementację. Warto też prześledzić nasze posiłki w ciągu dnia i to, co pijemy. Mimo trzymania się zdrowych potraw, część z nas popełnia błędy przy wyborze napoju. Za dużo kawy i herbaty, napoje kolorowe i za mało wody - niepotrzebne skreślić. Amerykańscy lekarze donoszą, że te złe wybory wpływają na porost, a zwłaszcza na wypadanie włosów.

Co trzeba pić codziennie rano, żeby mieć ładne i mocne włosy? >>

Wypadają ci włosy? Nie pij tego napoju - radzą dermatolodzy 

Według dermatologów przeciętnemu człowiekowi wypada ok. 100 włosów dziennie. Jeśli ta liczba jest większa warto temu przeciwdziałać. Oczywiście, utrata włosów związana jest nie tylko z dietą, ale również z genetyką czy wiekiem. Jednak zmiana naszych nawyków pomoże również szybko ustalić, czy stan fryzury zależy od wybieranych przez nas potraw. Od czego zacząć? Od rezygnacji z napojów gazowanych i do tego słodzonych! "Zbyt dużo cukru może prowadzić do stanów zapalnych na poziomie komórkowym" - ujawniła amerykańska dermatolog, dr Francesca Fusco, w rozmowie z portalem Yahoo. "Skóra głowy, tak jak inne tkanki, podlega szkodliwym skutkom wspomnianych stanów zapalnych, czy glikacji białek (to fizjologiczny proces determinujący ich starzenie, przyp. red.). A to może wynikać ze zbyt dużego przyjmowania słodkich i do tego przetworzonych pokarmów". 

Cukier i puste kalorie nie tylko wpływają na wygląd naszego ciała, ale również fryzurę! Podobnie jest z alkoholem - nadmierne picie drinków także przerzedza włosy (zawiera sporo cukru i osłabia zdolności naprawcze organizmu). Nie wierzycie? Np. w wódce z sokiem czy w rumie z colą znajdziemy aż siedem łyżeczek cukru, a w czerwonym winie czy prosecco "tylko" jedną. Zamiast tego polecamy np. sok z marchwi, skrzy polny, czy pokrzywę. 

Siemię lniane - efekty regularnego picia przez miesiąc >>

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.