Polska moda zaistnieje na jednym z najważniejszych wydarzeń poświęconych projektowaniu etycznemu – Neonyt w Berlinie. Przez kilka dni stycznia w specjalnie zaprojektowanym pawilonie (autorami projektu są: chmara.rosinke - aranżacja przestrzeni i studio graficzne Punkt Widzenia - identyfikacja wizualna) będzie można obejrzeć kolekcje: Orskiej, Pat Guzik, Nago, Surplus, Szymańska oraz Wearso.organic. Jak czytamy w informacji prasowej: "Polscy projektanci wyselekcjonowani przez zespół targów Neonyt musieli spełnić surowe kryteria stawiane przez organizatorów, dotyczące zarówno estetyki jak i procesu produkcji". Wystawa została zainicjowany przez Instytut Adama Mickiewicza.

„W ramach programu Polska Design, Instytut Adama Mickiewicza intensywnie komunikuje polską modę za granicą m.in. poprzez program „Wystawiajmy się!” wspierający prezentację indywidualnych projektantów na świecie. WEAR POLISH na targach Neonyt to nie tylko przybliżenie zagranicznym odbiorcom potencjału polskich projektantów, ale także odpowiedź na najbardziej aktualne tematy we współczesnej światowej modzie - odpowiedzialnego tworzenia ubrań, przejrzystości cyklu projektowego aż po skupienie się na lokalnej produkcji” – powiedziała Maria Ostrowska, p.o. Managera Programu Polska Design w Instytucie.

Na targach Neonyt (które odbywają się w ramach odbywają się Berlin Fashion Week 2019) będzie można nie tylko zobaczyć prezentacje marek zajmujących się etyczną modą, a także wziąć udział w specjalnie zorganizowanych konferencjach i debatach. Polacy też zabiorą głos w dyskusji. 16 stycznia w Instytucie Polskim w Berlinie w ramach projektu WEAR POLISH rozmawiać będą nasi eksperci - m.in. Janusz Noniewicz oraz Piotr Książek.