Hotel niezmiennie od ćwierćwiecza chwalony jest za prestiżową lokalizację w samym centrum stolicy, z widokiem na sławny Plac Trzech Krzyży, najwyższe standardy gościnności (które same testowałyśmy niejednokrotnie, m.in. podczas nocy Oscarowej ELLE.pl), a także wygodne pokoje, doświadczenie w organizacji konferencji i wyśmienitą kuchnię – no bo gdzie zjeść najlepsze sushi w mieście, jeśli nie w InAzii?

„Cieszymy się, że możemy kontynuować tradycję wspaniałej kuchni i gościnności, a także doskonałego miejsca spotkań dla gości korporacyjnych i odwiedzających Warszawę w czasie wolnym."

Podkreśla Angela Saliba, dyrektor Sheraton Grand Warsaw.

Jubileusz warszawskiego Sheratona 

Restauracja InAzia w Sheraton Grand Warsaw

Powstała w 1937 roku w mieście Springfield w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych marka, pojawiła się w naszym kraju prawie 60 lat później. Tak zwany soft opening, kiedy hotel przyjął pierwszych gości, odbył się dokładnie 7 maja 1996. I od tego czasu przez 25 lat gościł znamienite osobistości z całego świata – Dalajlamę, Lecha Wałęsę, króla Szwecji Karola XVI Gustawa, Medeleine Albright i wielu innych polityków, a także artystów i aktorów – m.in. Catherine Deneuve, Sophię Loren, Morgana Freemana czy Mobbiego.

Pokoje Sheraton Grand Warsaw

W swojej 25-letniej historii hotel przechodził kilka remontów. W 2017 roku, pod okiem londyńskiego architekta wnętrz Alexa Kravetza, gruntownie zostały odnowione pokoje gościnne. Każdy z 350 jasnych i przestronnych pokoi charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wykończeniem. Część z nich ma dostęp do stylowego salonu klubowego – miejsca zaprojektowanego głównie z myślą o najbardziej lojalnych uczestnikach programu Marriott Bonvoy.

Lobby Sheraton Grand Warsaw

W 2019 odbył się remont przestrzeni publicznych, a o wysublimowany design lobby i trzech restauracji zadbał duet wybitnych architektów, wielokrotnie nagradzanych, także pochodzących z Londynu, Goddard-Littlefair. Wraz z renowacją otwarto włoską restaurację Cucina Mia z tak zwanym Gathering Table, przy którym goście mogą się spotkać w czasie wolnym lub pracować.

Podczas uroczystego reotwarcia, które odbyło się 4 grudnia 2019, ogłoszono, że hotel otrzymał nazwę Sheraton Grand Warsaw, odzwierciedlającą wysoki poziom usług i gościnności oraz nowo wyremontowany produkt.

Czytaj też: Wielokrotnie nagradzani projektanci wnętrz odnowili lobby i sale restauracyjne kultowego Sheraton Grand Warsaw>>

Cucina Mia Sheraton Grand Warsaw

Design to jednak nie wszystko. Sheraton słynie również z wybornej kuchni – nie tylko azjatyckiej, ale także włoskiej. Cucina Mia pod przewodnictwem szefa kuchni Marcina Sasina to miejsce, w którym poczujecie się jak w Toskanii. Koniecznie spróbujcie tu makaronu paccheri, a na deser koniecznie tiramisu z mascarpone buffalo - te urodziny trzeba uczcić!