22 lipca cały świat życzył pewnemu chłopcu "Happy birthday". Solenizantem był książę George, czyli najstarszy syn Kate Middleton i księcia Williama. Chłopiec właśnie skończył 6. lat! To już tradycja, że z okazji urodzin członków brytyjskiej rodziny królewskiej publikowane są nowe portrety książąt. Te przedstawiające małego Jerzego są autorstwa jego mamy, czyli księżnej Cambridge. Na trzech kadrach zobaczymy wesołego, beztroskiego chłopca, a w oczy rzuca się nie tylko lekko bezzębny uśmiech księcia, ale również sportową koszulkę promującą angielską reprezentację w piłce nożnej. To właśnie ten strój nie wszystkim się spodobał. 

Książę George: jego ubranie ze zdjęcia wzbudziło kontrowersje

Nie chodzi o to, że strój małego Jerzego nie jest oficjalny. Fotografie wykonano w wakacje, a brytyjskiej rodzinie królewskiej (a zwłaszcza rodzicom księcia) zależało na tym, żeby pokazać go w "naturalny" sposób. Przecież jest tylko dzieckiem. Poszło o koszulkę, w której książę George pozuje. Prawdopodobnie w momencie kiedy Kate Middleton zrobiła zdjęcia swojemu synowi właśnie trwała 8. edycja mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet. Reprezentacja Anglii zajęła 5. miejsce. Niestety część dziennikarzy ma za złe Jerzemu i Kate, że promują tylko Anglię. Wielka Brytania składa się też z Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej (nie mówiąc już o terytoriach zależnych). Rodzina królewska nie powinna nikogo wyróżniać w szczególności. 

Przy okazji rozpoczęła się również dyskusja dotycząca dzieci księcia Williama i Kate Middleton. Otóż książę George i księżniczka Charlotte prawie nie przebywają w pozostałych krajach Zjednoczonego Królestwa. Większość zdjęć małych arystokratów została wykonana właśnie w Anglii albo w krajach, gdzie ich sławni rodzice przebywali ze względu na wyjazdy dyplomatyczne.

Z drugiej strony, chłopiec jest po prostu wielkim fanem futbolu.