Styl życia w duchu less waste to jeden z najpiękniejszych trendów ostatnich lat. Coraz chętniej sięgamy po żywność bio czy wegańskie kosmetyki. Marki odzieżowe również dotrzymują nam kroku i z każdym sezonem oferują coraz to szerszy dostęp do modeli produkowanych w zrównoważony sposób. Pionierem w tej dziedzinie na rynku polskim jest marka Fiore, która dążąc do tworzenia rajstop w zgodzie z naturą stworzyła przełomową kolekcję Eccola.

W linii Eccola znajdziecie 2 modele klasycznych i ponadczasowych czarnych rajstop o tej samej nazwie w wydaniu 20 i 50 den. To idealny wybór dla wszystkich fanek ekologicznego i bezpiecznego dla skóry minimalizmu.  

Zastanawiacie się pewnie jak to możliwe, że dotychczas kojarzone ze sztucznymi materiałami rajstopy teraz dostępne są w wersji eko? Śpieszymy z rozwiązaniem. Marka Fiore do produkcji swoich flagowych modeli użyła innowacyjnych, w 100% biodegradowalnych włókien z certyfikatem Amni Soul Eco, dzięki czemu w procesie ich wytwarzania zużyta została diametralne mniejsza ilość w wody. Dodatkowo w wyniku zastosowanej rewolucyjnej technologii rajstopy poddają się szybkiemu rozkładowi - wystarczą 3 lata, by biodegradowalne włókna zostały całkowicie wyeliminowane z naszej planety. Robi wrażenie? A to jeszcze nie wszystko.

 

Fiore skradło nasze serca jeszcze z wielu innych względów. Każda zakupiona para z linii Eccola to 1m² bioróżnorodnego lasu w Polsce, który uda się zasadzić Fundacji Las Na Zawsze dzięki przekazanym przez Fiore darowiznom na ten cel. Dbanie o planetę jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne.

Eko-rajstopy od Fiore są przyjazne środowisku jeszcze z jednego powodu- ich opakowania zostały stworzone w z kartonu typu Kraft, pochodzącego w 100% z recyklingu. Doskonale zaprojektowana konstrukcja pudełka sprawia, że możliwe było całkowite wyeliminowanie folii, w związku z tym nie znajdziemy tam ani grama plastiku.

Ponadto wszystkie produkty Fiore wytwarzane są w fabryce w Łodzi, z wykorzystaniem surowców pochodzących wyłącznie z krajów europejskich jak Polska, Włochy czy Francja, dzięki czemu firma w znaczącym stopniu ogranicza zanieczyszczenia środowiska wynikające z dalekiego transportu. Przy projektowaniu i wyrobie gotowych produktów pracują wykwalifikowane, lokalne szwaczki oraz absolwenci profesjonalnych łódzkich uczelni, którzy na każdym kroku dbają by zachowane zostały europejskie standardy i najwyższej klasy jakość, na jaką zasługuje każda miłośniczka wytrzymałych rajstop w ekologicznym wydaniu.