To nie będzie typowa historia o dziewczynie z prowincjonalnego gimnazjum, którą zauważono w sklepie z dżinsami i dwa miesiące później chodziła po najważniejszych wybiegach. Natalia Siódmiak pracowała latami, żeby trafić na pokaz Marca Jacobsa. Modelek, które przebiły się w świecie zachodniej mody za drugim, trzecim czy czwartym razem jest więcej - należą do nich Kati Nescher, Arizona Muse, Saskia de Brauw czy Polka Marta Dyks. Kim jest Natalia Siódmiak, blondynka z pokazów Marc Jacobs, Marc by Marc Jacobs, Tommy Hilfiger i Alexander Wang?

Natalia rozpoczęła karierę w 2006 r., kiedy nawiązała współpracę z D'vision. Miała wówczas 19 lat, ale wyglądała znacznie młodziej ze swoją dziecinną urodą, w świecie mody nazywaną baby face. Za sprawą Lily Cole i Gemmy Ward, ten typ urody był ekstremalnie popularny pod koniec zeszłej dekady. Dziś nie jest już tak bardzo w cenie, spadają nawet akcje Lindsey Wixson. Na szczęście dla Natalii Siódmiak jej rysy wyostrzyły się z wiekiem, a bardzo wyraźne kości policzkowe stały się idealną przeciwwagą dla ust w kształcie serduszka.

Wśród pierwszych zleceń modelki był katalog Troll i sesja w polskim ELLE. Pamiętacie Natalię Siódmiak z tamtych czasów? Jeśli nie, to dlatego, że jej gwiazda najjaśniej świeciła w Japonii. Nie jest tajemnicą, że płace modelek w Kraju Kwitnącej Wiśni są wysokie, ale prestiż nie może się równać z sukcesem w Nowym Jorku. Do dzisiaj Japonia funkcjonuje jako rodzaj poczekalni dla Europejek i świetne miejsce na start dla nieopierzonych nastolatek. Siódmiak udało się w końcu przebić na paryskie wybiegi, a później... słuch o niej zaginął. W 2008 roku wystąpiła w kilku pokazach Paris Fashion Week, m. in. dla Comme des Garçons. Jednak wkrótce modelka wróciła do Tokio, okazjonalnie występując w lookbookach ważnych marek (See by Chloe, Zadig & Voltaire).

W 2011 r., gdy wygasł jej sześcioletni kontrakt, Natalia postanowiła przenieść się do Model Plus i, co za tym idzie, zmienić także agencje reprezentujące ją za granicą (z NEXT na IMG). Wkrótce jej kariera złapała drugi oddech. Zanim Siódmiak podbiła zachodnie wybiegi, zbudowała potężne portfolio prasowe. Zaczynała od bardziej niszowych magazynów, by dotrzeć do kilku europejskich edycji takich tytułów jak ELLE, Vanity Fair, Harper's Baazar, Maire Claire i Grazia. Droga na najważniejsze wybiegi była otwarta.

W tym roku Natalia Siódmiak kończy 26 lat i debiutuje na najbardziej prestiżowych pokazach świata. W Nowym Jorku poszła w siedmiu. To nie tak wiele, ale na liście są najbardziej pretiżowe marki: Alexander Wang, Marc Jacobs, Marc by Marc Jacobs, Dere Lam, Tommy Hilfiger... Jednak to nie Marc jest ojcem chrzestnym sukcesu modelki - doskonała passa zaczęła się w zeszłym sezonie, gdy obok agencyjnej koleżanki Magdy Frąckowiak Natalia wystąpiła w pokazie Givenchy jesień-zima 2013. Riccardo Tisci ma opinię faceta, który kreuje gwiazdy wybiegów jednym posunięciem. Czy 29 września ponownie zobaczymy Natalię u Givenchy? A może zaangażuje ją debiutująca na Paris Fashion Week Gosia Baczyńska? Nie możemy się doczekać rozwoju tej kariery. Świat wciąż czeka na godną następczynię młodej mamy Lary Stone, do której Polka jest bardzo podobna. Ma ten sam seksapil, wyrafinowany i pozbawiony dosłowności Aniołków Victoria's Secret czy Kate Upton.

W GALERII znajdziesz zdjęcia Natalii Siódmiak z wybiegów w Nowym Jorku i z różnych etapów kariery >>>

Natalia Siódmiak
Data urodzenia:
23.10.1987
Wzrost:
177 cm
Wymiary:
84 - 61 - 89