Jest tyle propozycji, tylko co wybrać? W temacie paznokci mamy sporą dowolność, manikiurzyści nie proponują tylko jednego koloru czy techniki malowania. Modne paznokcie 2023 wyróżniają się uniwersalnym stylem, ale zwracają też na siebie uwagę. Przejrzeliśmy setki zdjęć na instagramie, żeby znaleźć najlepsze pomysły na tegoroczny manicure. 

Modne paznokcie 2023: Clean girl aesthetic 

Zdrowe paznokcie, nawet pomalowane jedynie odżywką będą zawsze pięknie wyglądać. W estetyce "clean girl" liczy się totalny minimalizm. Delikatny róż, beż, czy mleczny odcień sprawdzą się tutaj najlepiej. Dłoń, a zwłaszcza paznokcie mają wyglądać elegancko oraz zdrowo. Proste.

Modne paznokcie 2023: French Illusion

Od kilku lat świat beauty szaleje na punkcie french manicure. Klasyczna technika znana jest od wielu dekad, ale manikiurzyści co chwilę wprowadzają nowe wersje frencha. W 2023 roku będziemy malować cieniutkie paski na płytce albo w wersji "reverse". Tu także mniej, znaczy więcej.

Modne paznokcie 2023: jak biżuteria

Tutaj liczy się przede wszystkim tekstura i efekt 3D. Rezygnujemy ze wzorków na rzecz akcentów, które mogą zastąpić nawet biżuterię. Kryształki, złote i srebrne wykończenia, nail-piercing - to będzie się liczyło w 2023 roku. Trzeba jednak pamiętać, że tak charakterystyczne akcenty lubią subtelne tło, więc nie przesadzajmy z kolorem płytki paznokcia.

Choć ten trend wydaje się być mało praktyczny, jest bardzo widowiskowy. I o to chodzi!

Modne paznokcie 2023: aksamitny manicure

Trend znany jest pod kilkoma nazwami m.in. "Chrome nails", "Velvet nails" lub "Cat eye nails". Ta technika również znana jest od dawna, ale światowi manikiurzyści postanowili przywrócić ją do łask w tym roku. Jeżeli zależy wam na absolutnym blasku na paznokciach, to ta propozycja jest stworzona dla was. 

Modne paznokcie 2023: Viva Magenta

Kolor roku Pantone świetnie sprawdzi się również na paznokciach. Wywodzi się z rodziny czerwieni, więc spodoba się wszystkim fankom karminowego mani. Oryginalna i mocna barwa będzie idealna także na co dzień. "Viva Magenta (18-1750) to wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, w którym można dopatrzeć się zarówno ciepłych jak i zimnych tonów."

Modne paznokcie 2023: każdy w innym kolorze

Mamy też coś dla maksymalistek. Wzorki wzorkami, ale najmodniejszą wersją mani jest multikolor! Sięgamy do czasów dzieciństwa czy gdy byłyśmy nastolatkami i każdą płytkę paznokcia malujemy na inny kolor. Ma być spontanicznie i zabawnie. Zaszalejecie razem z nami?