Microblading - co to jest?

Zastanawiasz się, czym jest microblading brwi? Od kilku lat coraz częściej mówi się o tej metodzie poprawiania brwi. To nadal jeden z największych trendów urodowych, który polega na rysowaniu włosków na skórze. Ten makijaż permanentny gwarantuje niezwykle naturalne efekty. Sprawia, że brwi stają się gęste i wyraźne, gdyż wykonuje się go razem z henną. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo ich malować, co bywa bardzo czasochłonne. Szczególnie dla tych z nas, którym włoski nie układają się w regularny sposób lub są zbyt jasne. Ten zabieg kosmetyczny poleca się również kobietom po chemioterapii czy posiadaczkom alergicznej skóry. Za jego sprawą na długo pożegnasz się z kontrurówką, maskarą oraz cieniem do brwi. 

Microblading brwi - na czym polega?

Microblading to wygodny sposób na to, by zawsze posiadać idealnie wyglądające brwi. Nawet po basenie lub zajęciach fitness, kiedy nasza twarz nie nosi makijażu. Zabieg polega na rysowaniu włosków na skórze poprzez wprowadzanie pigmentu za pomocą mikroostrza. Wykonuje się go w profesjonalnych salonach kosmetycznych, gdzie najpierw należy wypełnić ankietę nt. posiadanych dolegliwości i zażywanych leków. Pigment dobiera się do koloru włosów. Następnie na brwi nakładana jest maść znieczulająca. Kosmetyczka za pomocą kredki rysuje nam kontury brwi, jakie mają zostać wypełnione barwnikiem. Po ich zaakceptowaniu przez klientkę, przystępuje się do wykonania trwałego makijażu. Skóra zostaje nacięta za pomocą specjalnego piórka, by utworzyć na niej zarys włoska. Ta technika daje efekt cienkich włosków, które optycznie zagęszczają łuk brwiowy. Kuracja trwa przez ok. godzinę, a pożądany efekt jest widoczny po tygodniu. 

Microblading - przeciwskazania

Microblading brwi to koszt od 500 zł do 800 zł. W cenie zazwyczaj zawarta jest korekta, którą można wykonać kilka tygodni po zabiegu, gdy ranki się zagoją. W niektórych gabinetach należy podpisać specjalne oświadczenie, że w razie niepowodzenia zabiegu klientka nie będzie składała reklamacji. Oznacza to, że salon nie chce ponosić odpowiedzialności za nieudany efekt końcowy, utrwalony na dwa lata. A makijaż ten może nie wyjść, gdy wykonująca go osoba nie jest dobrze wykwalifikowana lub źle dobierze rodzaj pigmentu. Zanim zdecydujesz się na microblading brwi, dobrze sprawdź usługi, z których chcesz skorzystać i dokładnie rozważ inne metody makijażu permanentnego. Być może metoda cienia (dowiedz się więcej >>) lub metoda piórkowa (przeczytaj >>) lepiej sprawdzą się na twojej cerze.