Lili Reinhart została poetką. Wkrótce zaprezentuje tomik wierszy

"Rok temu zdecydowałam, że chcę podzielić się swoją poezją ze światem. Strasznie jest ujawniać część siebie, której nie pokazuje się często, ale wolę traktować tę książkę bardziej jako opowieść niż wyznanie myśli. Nieznajomi, piosenki, filmy, fikcyjne postacie, miłość w różnych formach i oczywiście moje własne doświadczenia inspirowały mnie podczas tworzenia 'Swimming Lessons'. Ta książka wiele dla mnie znaczy" napisała jesienią zeszłego roku na swoim Instagramie aktorka. Reinhart, która między zdjęciami do filmów i w domowym zaciszu regularnie pisze wiersze, postanowiła w końcu zebrać je razem i podzielić się nimi ze światem (wcześniej próby literackie publikowała m.in. na swoim Instagram Stories). Początkowo książka miała trafić do sprzedaży w maju, ale z powodu pandemii jej premiera została przesunięta na wrzesień. 

Małą zapowiedź tego, co można znaleźć w środku, aktorka pokazała w okolicy walentynek, kiedy wrzuciła do sieci jeden z wierszy o miłości. 

Nie są to jednak jedynie utwory miłosne - jak podkreśla Lili Reinhart w jednym z wywiadów dla amerykańskiej pracy, zakres tematyczny wierszy obejmuje też "niepokój, zawody, depresję, różne oblicza sławy". Poza tym obok tekstów mają znaleźć się tam także spójne z poezją ilustracje. 

Poetki czułości: Halina Poświatowska, Greta Bellamacina, Sylvia Plath. Dziewczyny pióra, które najpiękniej mówią o emocjach>>

Czy w "Swimming Lessons" znajdziemy wiersz, który napisała Cole'owi Sprouse'owi z okazji jego urodzin, kiedy byli jeszcze razem (pisała wtedy: “I tried to find a poem / that I could send to you. / Because my words were failing me. / But I searched and found nothing that did you justice. / All of these love poems can’t get it right. / No one else’s words could ever fit. / They haven’t known the fortune it is to love you")? Niewykluczone. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lili Reinhart (@lilireinhart) Paź 8, 2019 o 12:12 PDT

Jej wydawcą zostało St. Martin’s Press, a tomik ma zaplanowaną premierę na 29 września. Poza Stanami Zjednoczonymi będzie można go kupić w 12 innych krajach. Już teraz jednak da się zamówić "Simming Lessons" Lili Reinhart w przedsprzedaży.